Aspire
Koineks
 • 21-04-2015, 00:09:31
  #1
  1/2
  Güzel bir yazı oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.

  http://flat.social/blogtr/yardim-edi...-babam-okuyor/
 • Sponsor Reklam
 • 21-04-2015, 04:12:46
  #2
  1/2
  Siteye girmeye üşenenler olabilir, daha fazla kişi okusun diye buraya paylaşıyorum.

  Alıntı
  Yeni bir marka yarattınız ve markanızı pazarlamak için yeni yollara başvurmanız gerektiğini hissettiniz. Biraz bakındığınız zaman karşınıza blog yazıları ilgi çekici bir seçenek olarak karşınıza çıktı.
  İstatistiklere göre tüketiciler için bloglar güçlü bir özellik taşıyorlar. Online pazarlama şirketi LocalVox’a göre blog tutan küçük işletmeler, blog tutmayan işletmelere göre %126 daha fazla iş olanağı yönlendiriyor. Bakıldığı zaman çok ciddi bir istatistik olduğu açık. Bir başka istatistiğe göre ise e-ticaret arasında blogu olanlar olmayanlara göre %60 daha fazla satış yapıyor.
  Bu istatistiklere bakıldığında markalar için blogu masaya yatırmak ve konu ile alakalı aksiyon almak çok muhtemel bir sonuç olmalı. Fakat markalar blog oluşturduktan, bir iki paylaşım yaptıktan sonra istatistiklere bakıyorlar ve haliyle sıkkınlığa kapılıyorlar. Ciddi bir zaman ayırıp yazılan yazılar, uzun uzun aranarak bulunan fotoğraflar ve oluşturulan paylaşımlar eğer istenilen etkileşimi almazlarsa çok doğal bir şekilde insanları demotive ediyor. Ve okunma istatistiklerinize detaylı bir bakıldığında da o gerçekle yüzleşiyorsunuz: Blogunuzu okuyan o iki kişi anneniz ve babanız…
  Siz blog oluşturma kararı aldığınızda ölümcül bir silah olarak kullanabileceğinizi düşündüğünüz blogunuzu kimseye ulaştıramıyorsunuz bile. Her ne kadar anneniz ve babanız sizin sadık müşteriniz olsalar da, işletmenize ve markanıza yatırımınız için dönüş sağlamazlar
  Ama bu duruma çok da üzülmeyin. Blog yazılarınızı tanıdığınız insanların ve ailenizin ötesine ulaştırmak için yöntemler tabiki var. Onlarca hatta yüzlerce yöntem arasında burada beş püf noktasını bulacaksınız.
  Name
  1. Can Alıcı Başlıklar Seçmelisiniz
  Bir blog yazısını okuyup okumama kararı başlığın verdiği mesajda gizli diyebiliriz. Yazınıza ayırdığınız zamanı, belki de daha fazlasını başlık bulmak için harcamalısınız. Karşıdaki insanın yazınıza kesin tıklamasını sağlayacak başlık oluşturmanızı sağlayacak bir kaç ipucu şu şekilde:
  İnsanları tebessüm ettirin
  Eğer bir kişi başlığınıza bakıp bir nebze olsun tebessüm edebiliyorlarsa, mutlaka ama mutlaka blog yazınızın detayına girecektir. Mesela bu blog yazısında “Blog Yazınızda Trafiği Nasıl Arttırırsınız” başlığı kullanılabilirdi ama bu şekilde biraz olsun ilgi çekti ve siz bu yazıyı okuyorsunuz.
  İnsanlara soru sorun
  Hedef kitlenize soru soran bir başlık ile dokunmaya çalışırsanız işe yarayacaktır. Örneğin, “İşletmenizde ne yaparak boşa para harcıyorsunuz?” “Nasıl birikimizinizde artış sağlarsınız”dan daha fazla etkileşim yaratacaktır.
  İnsanların merak duygusunu okşayın
  Bir gerçek var ki HERKES MERAKLIDIR. İnsanların dedikodu gazetelerini bu kadar takip etme sebeperi de merak duygusundan değil mi? Örneğin “Bu blog yazma teknikleri işinizde çığır açacak” başlığı ciddi bir kitlenin yazınızı okumasını sağlayacaktır.
  Trendleri kullanın
  Günlük olaylardan ve trendlerden faydalanmak hedef kitlenize dokunmanızda yardımcı olacaktır. Örneğin son derece popüler bir dizi olan Game of Thrones’u kullanabilir ve başlığınızı “Game of Thrones bize moda hakkında neler öğretti?” olarak belirleyebilirsiniz.
  Name
  2. Konu Araştırırken Araçları Kullanın
  Emin olun ne yazarsanız yazın annenizin ilgisini çeker. Bir yazı yazmak ve hedef kitlenizin bunu okuyup beğenmesini ummak yerine, içerik üretmenizde yüksek etkileşim yaratmanızı sağlayacak araçlar kullanmalısınız.
  Buzzsumo ve Ubersuggest bu konuda size yardımcı olabilir. Siz yazmak istediğiniz konuyu arama motoruna yazdığınızda, bu araçlar size ilgili makaleleri paylaşım sayılarına göre liste olarak döndürür. Siz de bu bilgi ışında başlığınızı ve içeriğinizi belirleyebilirsiniz. Bu şekilde hedef kitlenizin tepkisini önceden ölçebilirsiniz.
  Name
  3. E-mail Adreslerini Toplayın ve Mail Bülten Oluşturun
  Bir diğer uygulanabilir pazarlama aracı da email diyebiliriz. Eğer hala başlamadıysanız, email adreslerini toplamaya başlamalısınız. Sizin mail bülteninize kayıt olmuş insanlara da mutlaka ama mutlaka belirli aralıklarla yazılarınızı mail olarak gönderin.
  Mail toplamak için kullanabileceğiniz araçlar da mevcut. Pippity veya Pop Up Domination’ı ziyaret edip inceleyebilirsiniz. Bu web siteler size web sitenize giren insanlardan popuplar aracılığı ile email adreslerini toplamanıza yardımcı olur. Bu mail adreslerini topladıktan sonra da bültene kayıtlı kişelere mini mail bültenler gönderebilirsiniz.

  4. Ev İşlerinde Rutinleri Atlamayın
  Web sitenize gelen trafiği korumak için, blogunuzu bir işleyiş disiplini içinde tutmanız gerek. Bunun için de elbette rutin yapmanız gerekenler var:
  Düzenli yazın
  Bir yıl içinde 4 tane yazı yazıp kenara çekilemezsiniz. Sitenizi ziyaret etmiş birisi, bir sonraki ziyaretinde güncel içerik bulamazsa onu tamamen kaybedersiniz. Bu demek değil ki hergün yazın ama belli bir düzeniniz olmalı ve bu konuda katı kurallar koymalısınız. Hafta’da en az bir blog yazısı iyi bir rakam diyebiliriz.
  Kaliteli içerik üretin
  Eğer vasat içerikler üretecek kadar vaktiniz varsa, blog yazmaya hiç başlamayın. Okuyucu kitlenizin oldukça çok seçeneği var ve emin olun kalitesiz bir içeriği tolere etmeyeceklerdir. Kendi zamanızı ayırıp okumayacağınız hiç bir yazıya blogunuzda yer vermeyin ve kaliteli içerik oluşturun.
  Yazılarınız ahenk içinde olsun
  Bütün paylaşımlarınızda bir ahenk olmalı ve düzen bakıldığında anlaşılmalı. Ara başlıklarınızda, fontlarınızda ve düzenlemenizde bir standart olmalı. Eğer 2000 kelimelik bir içerik yazdıysanız ve okunası bir görüntüsü yoksa dijital dünyada “ÇÖP” ten farkı yoktur.
  Fotoğraf kullanın
  Yazıları ara başlıkların yanı sıra fotoğraflar ile de bölmek etkili olacaktır. Bunun için stok fotoğraflardan faydalanabilirsiniz... Shutterstock güzel bir kaynak olabilir.
  Meta data alanlarını doldurun
  Yazınızı yazdıktan sonra meta data alanlarını doldurmayı unutmayın. Tags veya Keyword olarak adlandırılan alanlar bunlar. Bu alanlar arama motorları için kritik bir kaynaktır ve arama motorlarından sitenize trafik gelmesine yardımcı olur.
  Name
  5. Sonuçları Takip Edin
  Başlangıç noktanızı bilmezseniz, hiç bir şekilde gelişim gösteremezsiniz. Başarıya giden yolu takip etmek zorundasınız. Wordpress gibi araçlarda dahili bir analitik aracı bulunuyor. Ama bu istatistiksel bilgiler sizin için yetersiz olabilir. Daha derinlere dalmak için Google Analytics’i kullanmalısınız.
  Kullanıcıların genel rakamsal istatistikleri ve etrafta ne kadar süre vakit geçirdiklerine bir bakmış olursunuz.
  Trafik kaynağı: Sitenize kullanıcıların hangi kaynaklardan geldiğini bilmek istemez misiniz? Referral alanından detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.
  Arama sonuçları: Hangi kelime gruplarında trafik aldığınızı öğrenebilirsiniz.
  Kullanılan cihazlar: Desktop bilgisayarlardan mı yoksa mobil cihazlardan mı trafik aldığınıza bakmalısınız. Mobil kullanıcılar için daha kısa ve ilgi çekici içerikler üretebilirsiniz.
  Tüm bu anlatılanlar haricinde en önemlisi blogunuzu kendinize yazıyomuş gibi düşünmelisiniz. Eğer kendi vaktinizi bir yazıya ayırmayacağınızı yazının sonuna geldiğinizde anlıyorsanız, o paylaşımı yapmamalısınız. Ve siz bir paylaşım üzerinde ne kadar emek harcarsanız, karşılığını da aynı ölçüde alırsınız.
  Ben olayı çok yanlış anladım galiba
 • 21-04-2015, 18:24:05
  #3
  1/2
  Konu başlığı içeri girişim ve linke tıklayışım Bayağı yanlış anlaya anlaya yürümüşüm ,
  Yenilikçi.