Koineks
 • 26-09-2016, 11:16:57
  #1
  1/2
  Eminim ki herkes internet site yaparak para kazanmak ister. Para kazanma yöntemleri olarak satış ortaklığı yöntemi, ADSENSE, sosyal medya aracılığı ile başka sitelerden reklam almak, çok hitli bir siteye sahip olup tanıtım yazısı yayınlamak gibi pek çok yöntem vardır. Hit sahibi bir site sahibi olup para kazanmak isterseniz, bunun için alternatif yollardan biri de Türkçe Niche site sahibi olup, buradan ADSENSE geliri elde etmek.

  Herkes Türkçe niche kelimelerin vermiş olduğu düşük sayfa BGBG den şikayetçidir. Bu şikayetlerin önüne geçmek ise Türkçe Niche Site yapabilmenin mantığını bilmekten geçmektedir. Hadi şimdi başarılı bir niche site yapımının nasıl olduğunu okuyalım:

  1- İnsanlar Neye İlgi Duyuyor?

  Şöyle bir büyük online alışveriş sitelerine göz gezdirin. Hepsi burada.com veya N11.com gibi sitelere. İnsanlar en çok neye yorum yapmışlar bir inceleyin. Eğer insan ihtiyaçlarını ve insanların mecbur oldukları şeyleri iyi kavrarsanız, niche site yapmanın temel mantığını da çok iyi anlarsanız.

  NİCHE SİTE = İNSAN İHTİYACI İÇİN ÜRETİLEN HEDEFLİ İNTERNET SİTESİ

  2- Alan adı almak ve Hosting Sahibi Olmak

  Niche site için size önereceğimiz en etkili, hızlı ve güvenilir platform, HAWKHOST’tur. (Yazımda Hawkhsot önerdim ama isteyen dilediği hosting firmasını tercih edebilir) Bu hosting firması dünya çapında en çok bilinen ve en kaliteli firmalardan biridir. Alacğaınız sınırsız hosting ile peyderpey yapacağınız ve sürekli güncel tutacağınız niche siteler ile işe bir noktadan başlayacaksınız.

  3- Tamam da Niche Site Konum Ne Olacak?

  Yapacağınız şey çok basit. Hemen büyük bir online alışveriş sitesine girip insanların en çok satın alıp yorum yaptığı bir ürün kategorisi bulun. Mesela “BANYO HAVLUSU”

  Bu isim ile alakalı eğer müsaitse banyohavlusu.com u ismini satın alın ve bir WordPress site kurun. Alan adı müsait değilse net veya org a bakın. İlla ki biri boştur.

  (Bu noktada "bu kelime çok zorlu değil mi?" diye bir soru gelebilir. Bu sorunun cevabını isterseniz DM den bana ulaşın.)

  4- İçerik ve Backlinkler

  Düzenli olarak insanların dikkatini çekebilecek kıyaslamalar ve listeler şeklinde içerikler girin. Backlink konusunda acele etmeyin. Haftada bir tane sağlam bir yerden “banyo havlusu tavsiye” veya “kaliteli banyo havlusu” gibi kelimelerden, kaliteli sitelerden backlink alın. Pişman olmayacaksınız.

  Sonuç

  Şöyle 2-3 ay düzenli çalıştığınızda, reklam geliri açısından sonuç aldığınızı göreceksiniz. Mesela “banyo havlusu” kelimesinde reklam veren çok. Neden olmasın?

  Kaynak : Türkçe Niche Site Açmak İsteyenler İçin Sır Dolu Tavsiyeler
  Sosyolog - Sicil Affı - en iyi şampuan
 • Sponsor Reklam