Aspire
Koineks
 • 08-10-2008, 04:07:02
  #1
  1/2
  Arkadaşlar .us uzantılı açık yani kullandığım bir domain adı var 2009'a kadar zaten kayıtlı ama bana gelen bir mal var. birşey anlamadım..

  lease review and respond to the below notice from the .US registrar NEUSTAR.US regarding domain ....us

  You may also wish to review section 22) Provisions Specific to .US Registrants of the Go Daddy Domain Name Registration Agreement at the following link. We appreciate your cooperation in this matter.

  Browser Update Page...

  ilgili linke tıklayınca.us'la ilgili alanda şu yazı var

  21. PROVISIONS SPECIFIC TO .US REGISTRATIONS
  You agree to be bound by any registry rules, policies, and agreements for this ccTLD. The registration guidelines for this ccTLD are available online and are incorporated herein. These policies may prohibit You from changing, transferring, or assigning the name You have submitted as Registrant.

  The Registrant certifies that it meets the following Nexus Requirements to qualify to register to use a .US domain name.

  A. Registrants must be either:

  A natural person (i) who is a United States citizen, (ii) who is a permanent resident of the United States of America or any of its possessions or territories, or (ii) whose primary place of domicile is in the United States of America or any of its possessions, or;
  An entity or organization that is (i) incorporated within one of the fifty (50) U.S. states, the district of Columbia, or any of the United States possessions or territories or (ii) organized or otherwise constituted under the laws of a state of the United States of America, the District of Columbia or any of its possessions (including a federal, state, or local government of the United States, or a political subdivision thereof, and non-commercial organizations based in the United States), or;
  A foreign entity or organization that has a bona fide presence in the United States of America or any of its possession or territories that also (i) regularly engages in lawful activities (sales of goods or services or other business, commercial or non-commercial including not-for-profit activities) in the Unites States, or (ii) maintains an office or other property within the United States.
  B. The name servers listed for all .US domain names must be based within the United States of America or any of its possessions or territories.

  Registrant further certifies that Go Daddy has requested specific information regarding how the Registrant meets the Nexus requirement and that Registrant has willingly volunteered such information. Registrant understands and agrees that such information will be verified and will be shared with the .US Registry.

  Registrant understands and agrees that if such information cannot be verified, or if Registrant fails to continue to abide by the Nexus Requirements, the registered domain name shall be subject to immediate cancellation.
  Indemnification

  You agree to indemnify and hold harmless the .US Registry Operator, NeuStar, and its directors, officers, employees, representatives, agents, affiliates, and stockholders from and against any and all claims, suits, actions, other proceedings, damages, liabilities, costs and expenses of any kind, including without limitation reasonable legal fees and expenses, arising out of or relating to the Registrant's (i) .US domain name registration and (ii) use of any .US registered domain name.

  .US Registration Restrictions

  You understand and agree that when You register one of these domains, that You are prohibited from using any profanity in the domain name, pursuant to the .US policy available online. The definition of profanity can be found in the Supreme Court decision, FCC v. Pacifica Foundation, made famous by George Carlin.

  Further, You acknowledge and agree that You are not permitted to purchase private or proxy .US registrations. You shall register for any and all .US registrations using Your personal information, which information You represent and warrant is current, accurate and complete.  nedemke bu anlamadım. Amerika'da oturmuyorsak bu alan adı elimizden mi alınacak
 • Sponsor Reklam
 • 08-10-2008, 04:15:50
  #2
  1/2
  Az uz anlaya Bilirsin Anca Bu Kadar Geliyor Elimden.
  Aşağısı review ve responda uyarı olanı kirala. Registrar NEUSTAR olan biz. Regarding alanı olan biz. . . . Biz
  Sen de, review section 22'e dileyebilirsin, ) Provisions Specific. Registrants'ın, takip eden bağlantıda babacık alan isim Registration anlaşmasına gittiği biz. Biz, bu meselede senin işbirliğini takdir ederiz. 
  Page olan tarayıcı güncelleştirmesi. . . 
  İlgili linke tıklayınca. 'la ilgili alanda şu yazı var olan biz
  21. PROVISIONS SPECIFIC. REGISTRATIONS olan biz
  Sen, bu ccTLD için registry rules, policies, ve anlaşmalar bağlanmayı kabul edersin. Bu ccTLD için registration esas noktaları, müsait onlinedir, ve, bunda birleştirilir. Bu policies senin senin, Registrant olarak submitted olduğu ismi değiştirmek, transfer etmek, veya vermekten olduğu prohibit yapabilir. 
  Registrant, onun, kullanmayı registere yeterli kılması için takip eden bağa Requirements'i karşıladığını onaylar. Alan ismi olan biz. 
  A. Registrants, her biri olmalıdır: 
  (Ben), bir Birleşik Devletler vatandaşı olan bir gerçek kişi, (İi) kimin Amerika veya onun possessionsu veya bölgelerin herhangi birisinin Birleşik Devletleri'nin bir permanent residenti olduğu, veya (İi), meskenin kimin primary placesi Amerika veya onun possessionsunun herhangi birisinin Birleşik Devletleri'ndedir , veya; 
  (Ben), (50) ellisinin birisinin içinde possessionsun veya bölgelerin olduğu U.S. states, Columbia, veya Birleşik Devletler'in herhangi birisinin bölgesi birleştirilen bir varlık veya organizasyon, veya (İi) düzenledi, veya başka türlü, (Ondan Birleşik Devletler, veya bir political subdivisionun bir federal, state, veya yerel hükümeti dahil, ve ticari olmayan organizasyonlar, Birleşik Devletler'de temel aldı) Amerika'nın Birleşik Devletleri'nin bir statesinin yasalarının altında, Columbia veya onun possessionsunun herhangi birisinin bölgesini oluşturdu , veya; 
  Kendisinde (Ben) regularlyın da, (Mal veya services veya diğer işin salesi, reklam veya ticari olmayan dahil profit hareketlilikleri için değil) yasaya uygun hareketliliklerde işe aldığı Amerika veya onun possessionu veya bölgelerin herhangi birisinin Birleşik Devletleri'nde içten bir presenceye sahip olan yabancı bir varlık veya organizasyon, States'i birleştirir, veya (İi), Birleşik Devletler'in içinde property olan bir ofis veya diğerini sürdürür. 
  Serversin, bütün için listelediği isimin olduğu B.. Alanın adlandırdığı biz, Amerika veya onun possessionsu veya bölgelerin herhangi birisinin Birleşik Devletleri'nin içinde temel alınmalıyız. 
  Daha fazla Registrant, babacığa gideni onaylar, requested specific bilgisine regarding ve Registrant'ın gönüllü bir şekilde, such bilgisine gönüllü olduğu Registrant'ın, bağa requirement nasılı karşıladığına sahip ol. Registrant anlar, ve, kendisiyle such bilgisinin doğrulanacak olduğu ve shared olacak olduğunu kabul eder. Registry olan biz. 
  Registrant anlar, ve, onu kabul eder, eğer such bilgisi doğrulanamazsa, veya eğer Registrant, Requirements bağla kalmaya devam etmeyi başarısız olursa, shallın, acil iptale subject olduğu registered alan ismi. 
  Tazminat
  Sen, zararsız tazminat ödemek ve tutmayı kabul edersin. Olan Registry operatörü, NeuStar, ve onun yöneticileri, memurlar, çalışanlar, representatives, ajanlar olan biz birleşiriz, ve stockholders ve herhangi birisine karşı, ve bütünüyle talep et, proceedingsin olduğu suits, hareketler, diğeri zarar verir, sorumluluklar, mal ol, ve herhangi bir türün masrafları, yasal ücretler ve masraflar, dışarı ortaya çıkmak olan reasonable sınırlamasız kapsamak, veya Registrant'a relating, (Ben)'dir. Herhangi birisinin registration ve (İi) kullanımı olan alan isminin olduğu biz. Registered alan ismi olan biz. 
  . Registration Restrictions olan biz
  Sen anlarsın, ve kabul edersin ki kendisine, senin, alan isminde profanity kullanmaktan prohibited olduğun bu alanların register birisi olan senin olduğu zaman pursuant. Müsait online olan policyin olduğu biz. Profanityin tanımı, Supreme mahkeme kararında bulunabilir, Pacifica kuruluşuna karşı FCC, George Carlin tarafından yapılmış ünlü. 
  Daha fazla, sen tanırsın, ve, senin, purchase private veya proxya permitted olmadığını kabul edersin. Registrations olan biz. Herhangi birisi için shall registerin ve bütünüyle olduğu sen. Represent olan senin olduğu bilginin olduğu senin personal bilgini kullanırken registrations olan biz, ve emir, doğru ve tam olan akımdır.
 • 08-10-2008, 12:17:39
  #3
  1/2
  maalesef bir anlam çıkartamadım çünkü programa çevirttiğimde aynı şekilde çeviri çıkıyor