Aspire
Koineks
 • 30-06-2010, 04:36:19
  #1
  1/2
  Geçtiğimiz hafta sonu bazı sitelerde Microsoft Windows 8 sürümüyle ilgili gizli sunum notları yayınlandı. Sunumda yer alan slaytların Microsoft tarafından HP gibi iş ortaklarına yönelik olarak hazırlandığı ve yanlışlıkla sızdırıldığı söyleniyor.

  Microsoft'un iş ortaklarına yönelik olarak hazırladığı ve bir şekilde basında yer alan sunum ile ilgili çeşitli iddialar mevcut. Kimileri bunun bir hata nedeniyle basına sızdığını kimileri ise pazarlama stratejisi olarak özellikle servis edildiğini iddia ediyor. Apple firması da 2 adet iPhone 4 prototipini kaybettiğinde benzer “pazarlama stratejisi” iddiaları ortaya atılmıştı. Bu arada Microsoft'un sunumla ilgili bir yalanlama açıklamaması sunumda yer alan bilgilerin doğru olduğu şeklinde yorumlanıyor. Basına sızan bu sunumda göze çarpan yeni işletim sistemi windows 8 de düşünülen bazı yenikleri şu şekilde sıralanmış:

  - Microsoft, uzun süredir Project Natal adıyla anılan hareket ve ses sensörlü oyun kontrol sistemini Kinect hareket kontrol ünitesini duyurmuştu. Kinect hareket kontrol sistemini windows 8 işletim sistemi içinde kullanılması düşünülüyor. Böylece basit el hareketleri ile windows 8 işletim sistemi kullanılabilinecek.

  - Dokunmatik ekran desteği çok daha iyileştirilmiş olacak. Microsoft Iphone'daki bir çok özelliği yeni işletim sistemine taşımayı planlıyor. Sunumda yer alan bazı slaytlar Windows 8 tasarımında Microsoft'un açık bir biçimde Apple'ı kendisine örnek aldığını gösteriyor. “Apple bunu nasıl yapıyor" başlıklı slaytlar dikkat çekici.

  - Kullanıcı Yüz tanıma sistemi ile birlikte gelecek yeni windows 8 ile birlikte, bilgisayarınızın başına oturduğunuz anda sizin oturumunuz otomatik olarak açılacak. Böylece oturum açmak için şifre yazmak derdi ortadan kalkacak. Tabi bunun için bilgisayarınıza bağlı bir webcam olması gerekecek. Bilgisayarın başına başka biri oturduğu anda sizin oturumuzun otomatik olarak kapanacak.

  - Yeni Windows 8 işletim sisteminde USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 desteği standart olarak gelecek.

  - Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri bilgisayar açılırken beklenen süre yeni işletim sistemi Windows 8 ile tarihe karışacak. Windows 8 açılışta beklenen süreyi 5 saniyenin altına indirmeyi planlıyor.

  - Genel performans geliştirmeleri, daha hızlı ver verimli bir işletim sistemi temel hedef olarak dörünüyor. Uygulamaların ve oyunların açılışlarını hızlandıracak yeni bir mimari olacak.

  - Yeni nesil Akıllı telefonlarda olan ortam ışığını algılayan ve ekran parlaklığını daima optimum seviyede tutarak görünebilirliği arttıran bir işletim sistemi olacak.

  - BitLocker'ın yeni bir sürümü ile sabit disk üzerindeki verileri şifreleyen daha da gelişmiş ve yeni nesil bir güvenlik sistemi olacak.

  - İnternet explorer 9 ile gelecek yeni windows 8 artık html5 standartlarını tamamen destekleyecek

  - Windows 8 ile gelecek olan diğer bazı yenilikler ise geliştiriciler için tıpkı Apple'ın açtığı App Store gibi bir geliştirici mağazası açılacak. Böylece insanlar uygulama almak için bilgisayar magazalarına gitmek zorunda kalmayacak.

  Windows 8 Tahmini çıkış tarihi Temmuz 2012
  Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
  Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
 • Sponsor Reklam
 • 30-06-2010, 04:48:56
  #2
  1/2
  Alıntı
  - Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri bilgisayar açılırken beklenen süre yeni işletim sistemi Windows 8 ile tarihe karışacak. Windows 8 açılışta beklenen süreyi 5 saniyenin altına indirmeyi planlıyor.
  Windows 95'ten bu zamana pek değişen birşey olmadı. Umarım 8 minumum süreye indirecektir. ( Pek sanmam ama )
  News Uzman ★ %100 iade garantili Google News danışmanlığı!
 • 30-06-2010, 04:51:26
  #3
  1/2
  windowssekiz.com
  windowsekiz.com boşta kaçırmayın
 • 30-06-2010, 10:47:10
  #4
  1/2
  bu yüz tanıma özelliğini bir program aracılığıyla gerçekleştirmiştim ben ama hatırlayamadım adını işe yarıyordu
 • 30-06-2010, 18:39:56
  #5
  1/2
  FatihGUNGOR adlı üyeden alıntı
  windowssekiz.com
  windowsekiz.com boşta kaçırmayın
  güzel yaklaşım (hemen domain düşüneyim)
 • 30-06-2010, 18:49:16
  #6
  1/2
  Ben bir domain kaptım bile
  Sağol radmin
 • 30-06-2010, 18:53:05
  #7
  1/2
  Daha fazlası için bu videoyu izleyin :
 • 06-08-2010, 23:22:02
  #8
  1/2
  dokunmatik istemem mouse gibi rahat olacağını sanmam
  Yağma yağmur sağanak, Bu sağanak için yok sığınak.