Aspire
Koineks
 • 17-04-2017, 06:40:15
  #1
  1/2
  Değerli Müşterilerimiz;

  2010 yılından beri gönül verdiğimiz bu sektöre 2013 yılından itibaren Pear çatısı altında sizlere hizmet vermeye başladık ve bu güne kadar büyük küçük demeden tüm müşterilerimize aile tadında sağlıklı ve stabil internet hizmetleri vermeye çalıştık.
  Zaman zaman bir takım sıkıntılar yaşasakta ekibimiz ve siz saygıdeğer müşterilerimiz bir olarak üstesinden gelmeyi başardık. Ailemiz büyüdükçe ne yazık ki problemler artmaya başladı, oluşum misyonumuzun dışına çıkmak zorunda kalıp sizlere verdiğimiz hizmeti gerek destek gerek altyapısal biçimde tam anlamıyla yerine getirememeye başladık.
  Tattığımız orantısız büyüme olgusuyla beraber ne kadar savaşsak da ne yazık ki şans yanımızda olmadı. Bu metni yazmamızdaki en büyük etken ise geçtiğimiz ay sizlere daha iyi hizmet verebilmeyi amaçlayıp satın aldığımız sunucuların kronik arızalı çıkıp web sitelerinizi ortalama üç gün boyunca kesintiye uğratmamızdı. Tam herşeyi yoluna koyduk derken de geçtiğimiz bir başka sunucudaki optimizasyon çalışmaları yetersiz gelip yine ortalama bir hafta boyunca sizleri ara ara kesintiye uğratmak zorunda kaldık. Ne yazık ki kronik arıza ile başlayan bu sıkıntı haftasonu itibariyle de mevcut web sunucusunun powerı arızalanmasıyla devam etti, power değişti kernel arızalandı, kerneli düzelttik bu sefer mysql arızalandı. Neredeyse elimizi attığımız her yer tek tek çökmeye başladı ve en sonunda tüm işlemleri bitirip düzeni oturtsak da bu sefer siz müşterilerimizin güvenini yitirmiş olduk, ne siz eski müşterilerimizdiniz ne de biz eski Pear.
  Bunu söylemek biraz acı ama maalesef içinde bulunduğumuz piyasa biraz acımasız, insanlar değişiyor.. Sektöre ilk adım attığımız zamanlar herkes birbirinin yanında olur, tüm yardımlarına koşardı. Şimdi ise düşene de bir tekme ben atayım mantığı güdülüyor. Sanırım gözden bir kere düşünce geri toplaması bu kadar zor oluyormuş.
  Özetlemek gerekirse Nisan 2017 sonları itibariyle artık Pear olarak internet hizmetleri vermeyeceğimizi üzülerek bildirmek isteriz.
  İnternet Bilişim (Voyar) ile yapmış olduğumuz görüşme ve anlaşma sonrasında Pear.net.tr üzerindeki tüm müşterilerimizi İnternet Bilişim bünyesine aktarma kararı aldık. Kendilerinin, bizim veremediğimiz hizmeti daha layıkıyla vereceğini ve sizleri daha mutlu edeceğinden hiç şüphemiz yok. Mevcut hizmetleriniz süre bitimine kadar aynı şekilde kullanılacak olup, herhangi bir ek ücret kesinlikle talep edilmeyecektir. Bununla beraber herhangi bir kesinti ve veri kaybı olmayacağına da emin olabilirsiniz.
  Devir sonrası ise pear.net.tr alan adı zaten var olan ve web ajans hizmetleri sunan pear.com.tr alan adına yönlendirilip, herhangi bir hosting, alan adı ve sunucu hizmetleri verilmektecektir.
  İnternet Bilişim bünyesinde şimdiden başarılar diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Sizlerle tanışmak ve işbirliği yapmak bizim için güzel birer deneyimdi, yaşattığımız mağduriyetler için özür dileriz.

  Saygılarımızla,
  Eski Pear Technology Ekibi.

  Gün içerisinde taşıma ve aktarımla ilgili bilgiler konu altından detaylı yazılacaktır.

  @Darklord; @Coskun;


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Darklord adlı üyeden alıntı
  Konu ile alakalı olarak bir çok kişi cevap beklediğini biliyorum. Bununla alakalı olarak size bu konu üzerinden bilgi vermek isterim.

  Öncelikle ilk ricam lütfen bizim ofisimizi arayıp bizim yedekler ne oldu , bu gün taşınır mı , ftp ye bağlanmam için gerekli bilgiler ne diye telefonlar etmeyiniz.

  Durum hakkında madde madde en sade şekilde bilgi vermek gerekirse ,

  + Hesaplarınız henüz firmamıza aktarılmadı.
  + Yedekleriniz ve siteleriniz henüz bizde değil , halen Pear firmasında aktif durumda.
  + Tamamen transfer bize geçmeden hesabınız, internetbilisim.net 'e transfer edilip ürün hizmetlerini profilinizde görmeden destek sağlayacak kısım eski firmanız.
  + Ürün aktarımları problem olmazsa Perşembe velakin aksama olursa Cuma günü başlayacak.
  + Sırası ile tek tek kullanıcılar yeniden sistemimize kayıt olarak aktarılacaktır.
  + Bizim bildirimlerimizi FB sayfamızdan takip edebilirsiniz. www.facebook.com/internetbilisim

  Diğer detaylar sizlere şu anki firmanız mail , bildirim, sosyal medya vs. ile iletecektir.

  Saygılarımla ;

  Onur EKREN
  Internet Bilisim Hizmetleri
  Voyar Technologies Ltd.
  Pear Taşıma İşlemleri ve Kullanıcıların Uyması Gereken Kurallar

  * Pear firması üzerindeki bilgilerinizin %100 ile aynen kayıt olmak zorundadır. Farklılık olmaması gerekmektedir.
  * Pear firması üzerindeki hizmetinizin süresince mevcut hizmetinize devam edebilir yada internetbilisim.net sizlere firmanızdaki ürünlere yakın ürünler tanımlayabilir. Birebir ürünler olmaması durumunda internetbilisim.net sizlere daha iyi hizmeti sunmaya çalışacaktır.
  * Pear firması üzerindeki hizmetlerinizin ödemesi Pear firmasına yapılmıştır. Hiç bir şekilde internetbilisim.net üzerinden iade / iptal vs. gibi taleplerde bulunamazsınız. Varsa böyle bir talebinizi Pear yetkilileri ile görüşmeniz ve çözüme sağlamanız gerekmektedir.
  * Kullanacağınız paketin mevcut özelliklerini kabul etmiş sayılır ve buna göre hizmet süresince hizmet alabilirsiniz.
  * Hesabınız için 3. şahıslara bilgi ,destek vb. bildirimler sağlanmamaktadır.
  * Pear firmasındaki içerikleriniz ile alakalı eski firma sahibi ile irtibatta olup sorunsuz şekilde içeriklerin düzeltilmesi / aktarılması / yedek sunulması Pear yöneticileri tarafından sağlanacaktır. Bu tarz taleplerinizi Pear üzerinden talep edebilirsiniz.
  * Kullanılan donanım / alt yapı diğer firmanızdan daha üst seviye ürünler ile sizlere sunulacaktır.
  * Ürün ve paketlerinizin kullanım süresi dolayınca internetbilisim.net 'in fiyatlarına tabi olunacaktır. Mevcut paketin fiyatı gerçekte ne ise onun üzerinden devam edebilir, iptal edebilir, paket düşürüp - arttırabilirsiniz.
  * Ek ürünler olarak IP , lisans , paket değişikliğinde internetbilisim.net 'in paket fiyatları kullanılacaktır.
  * Kullanım süresince internetbilisim.net 'e ait genel hizmet sözleşmesini kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Hizmet süresince bu sözleşmeye göre hizmet alınacaktır.

  Taşıma talebi için internetbilisim.net üzerinden oluşturulması gereken ticket örneği budur;

  + Ticket başlığı : PEAR Firmasından Taşıma Talebi
  + Taşınacak hosting / resellerin ;
  - IP Adresi
  - Kullanıcı Adı
  - Kullandığı Paketi

  >> Bu forma göre talep oluşturmak zorundasınız.

  * Taşıma süresince ciddi bir yoğunluk olacağından taşımalara ait ticketlerde cevap süresi uzayabilir. Bu süreçlerde ticketiniz aktif ise beklemeniz yeterlidir. Sırası ile herkese daimi şekilde cevap verilip işlemi sağlanacaktır. Bu süreçlerde ticketi yenilemeniz cevap sırasında geriye atacaktır sizi. Yine telefon ile bilgi almak mevcut personeli işinden alıkoyacağından işiniz uzayacaktır. Bu süreçte sizlerden biraz anlayış ve sabır bekliyor olacağız.

  Saygılarımızla ,
  Internet Bilişim Hizmetleri
  Voyar Technologies Ltd.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Web Sitemde Veritabanı Hatası Alıyorum Ne Yapmalıyım?


  1- Problem olan sitenin cPanel'ine giriş yapın.
  2- PhpMyAdmin'e giriş yapıp sol taraftan mevcut tabloyu seçerek üst menüden dışarı aktarın.
  3- cPanel'e dönüp MySQL Veritabanı Sihirbazı ile yeni bir veritabanı oluşturun.
  4- Veritabanını oluşturduktan sonra phpMyAdmin'e giriş yaparak 2. seçenekte dışarı aktardığınız SQL'i içe aktarın.
  5- Yeni oluşturduğunuz veritabanı bilgilerinizi FTP aracılığıyla scriptinize bağlayın.
  * Eğer 2. işlemde phpMyAdmin boş görünüyorsa üzgünüz ama veritabanı hasar görmüş olmalı, bu durumda Pear dan ticket ile en son SQL yedeğinizi talep edebilirsiniz.
  Lütfen mesajlarımı alıntılayarak cevaplayınız...
 • Sponsor Reklam
 • 17-04-2017, 06:45:17
  #2
  1/2
  Bir kaç gündür çok konu görüyordum. Öncelikle geçmiş olsun. Fakat teknoloji dünyasında bir sağlayıcı olmak tecrübe ve emek ister. Ayrıca olumsuzluklar her zaman her yerde farklı şekillerde olacaktır. Müşterilerinize ve size geçmiş olsun. Fakat bu kararı ben kendi açımdan doğru bulmadım .Umarım bu yaşadıklarınızdan tecrübe edinir. Daha farklı daha iyi yerlerde sizi tekrar görmek isteriz. Hayatınızda başarılar.
 • 17-04-2017, 06:50:17
  #3
  1/2
  Hakkınızda dilerim hayırlısı olur.
 • 17-04-2017, 06:55:19
  #4
  1/2
  Bir kere çalışma fırsatım olmuştu tabi o zamanlar mükemmel ötesi bir hizmet verilmekteydi, şuan da forum da konularınız açılmaktadır elbette bazen insanların yüzüne şans gülmemektedir. Fakat, bir nevi de sistemsel arızalarınızın bu kadar arttığını bilmiyordum.. Bence, şuan da en doğru kararı almışsınız, Allah yüzünüzü utandırmasın daha yeni ekmek kapıların da şans hep sizlerle beraber olsun.
  Hayatınız da başarılar..
  Değerleri Yüksek Tanıtımlar
 • 17-04-2017, 08:57:01
  #5
  1/2
  kaç gündür tüm sitelerimde veri tabanı hatası var...aktarım bi an önce yapılsa

  + Samimiyetinizden ötürü ve müşteriniz olarak ticketlarda yapıcı olmanızdan ötürü sorunlu döneme denk gelmiş olsam da teşekkür ediyorum.
 • 17-04-2017, 08:57:37
  #6
  1/2
  Hakkınızda hayirlisi ne ise o olsun.
 • 17-04-2017, 09:04:13
  #7
  1/2
  Üzücü bir durum oluşmuş, geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.
 • 17-04-2017, 09:10:33
  #8
  1/2
  Merhaba,

  Hakkınızda hayırlısı olsun gerçekten üzücü bir durum.
 • 17-04-2017, 09:38:51
  #9
  1/2
  Daha önce sizinle çalışmadım ama karşılaştığınız sorunların müşteriyi etkilememesi için çalışmak nedir bilirim.
  Bana göre üzülmeniz gerekmez, sadece oturup biraz analiz yapıp, deneyimlerinizden ders çıkarmanız gerekir.
  (Akıl vermiş gibi olabilirim, kusura bakmayın.),
  Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.
  Sistemdeki en büyük zafiyet insandır.