Pear.net.tr Kapanıyor!
Google Fan Webmaster Forum

Geri git   Google Fan Webmaster Forum > >
Site Analiz Uzman Ara Sosyal Gruplar Makaleler Sosyal Gruplar Forumları Okundu Kabul Et Favoriler

Hosting şirketleri Hosting arıyorsanız yada Hosting şirketleri soru(n)ları

Cevapla
LinkBack Seçenekler
  1  
Alt 17-04-2017, 06:40:15
Platin mi üye?
 
Lightbulb

Pear.net.tr Kapanıyor!

Değerli Müşterilerimiz;

2010 yılından beri gönül verdiğimiz bu sektöre 2013 yılından itibaren Pear çatısı altında sizlere hizmet vermeye başladık ve bu güne kadar büyük küçük demeden tüm müşterilerimize aile tadında sağlıklı ve stabil internet hizmetleri vermeye çalıştık.
Zaman zaman bir takım sıkıntılar yaşasakta ekibimiz ve siz saygıdeğer müşterilerimiz bir olarak üstesinden gelmeyi başardık. Ailemiz büyüdükçe ne yazık ki problemler artmaya başladı, oluşum misyonumuzun dışına çıkmak zorunda kalıp sizlere verdiğimiz hizmeti gerek destek gerek altyapısal biçimde tam anlamıyla yerine getirememeye başladık.
Tattığımız orantısız büyüme olgusuyla beraber ne kadar savaşsak da ne yazık ki şans yanımızda olmadı. Bu metni yazmamızdaki en büyük etken ise geçtiğimiz ay sizlere daha iyi hizmet verebilmeyi amaçlayıp satın aldığımız sunucuların kronik arızalı çıkıp web sitelerinizi ortalama üç gün boyunca kesintiye uğratmamızdı. Tam herşeyi yoluna koyduk derken de geçtiğimiz bir başka sunucudaki optimizasyon çalışmaları yetersiz gelip yine ortalama bir hafta boyunca sizleri ara ara kesintiye uğratmak zorunda kaldık. Ne yazık ki kronik arıza ile başlayan bu sıkıntı haftasonu itibariyle de mevcut web sunucusunun powerı arızalanmasıyla devam etti, power değişti kernel arızalandı, kerneli düzelttik bu sefer mysql arızalandı. Neredeyse elimizi attığımız her yer tek tek çökmeye başladı ve en sonunda tüm işlemleri bitirip düzeni oturtsak da bu sefer siz müşterilerimizin güvenini yitirmiş olduk, ne siz eski müşterilerimizdiniz ne de biz eski Pear.
Bunu söylemek biraz acı ama maalesef içinde bulunduğumuz piyasa biraz acımasız, insanlar değişiyor.. Sektöre ilk adım attığımız zamanlar herkes birbirinin yanında olur, tüm yardımlarına koşardı. Şimdi ise düşene de bir tekme ben atayım mantığı güdülüyor. Sanırım gözden bir kere düşünce geri toplaması bu kadar zor oluyormuş.
Özetlemek gerekirse Nisan 2017 sonları itibariyle artık Pear olarak internet hizmetleri vermeyeceğimizi üzülerek bildirmek isteriz.
İnternet Bilişim (Voyar) ile yapmış olduğumuz görüşme ve anlaşma sonrasında Pear.net.tr üzerindeki tüm müşterilerimizi İnternet Bilişim bünyesine aktarma kararı aldık. Kendilerinin, bizim veremediğimiz hizmeti daha layıkıyla vereceğini ve sizleri daha mutlu edeceğinden hiç şüphemiz yok. Mevcut hizmetleriniz süre bitimine kadar aynı şekilde kullanılacak olup, herhangi bir ek ücret kesinlikle talep edilmeyecektir. Bununla beraber herhangi bir kesinti ve veri kaybı olmayacağına da emin olabilirsiniz.
Devir sonrası ise pear.net.tr alan adı zaten var olan ve web ajans hizmetleri sunan pear.com.tr alan adına yönlendirilip, herhangi bir hosting, alan adı ve sunucu hizmetleri verilmektecektir.
İnternet Bilişim bünyesinde şimdiden başarılar diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Sizlerle tanışmak ve işbirliği yapmak bizim için güzel birer deneyimdi, yaşattığımız mağduriyetler için özür dileriz.

Saygılarımızla,
Eski Pear Technology Ekibi.

Gün içerisinde taşıma ve aktarımla ilgili bilgiler konu altından detaylı yazılacaktır.

@Darklord; @Coskun;


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Darklord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu ile alakalı olarak bir çok kişi cevap beklediğini biliyorum. Bununla alakalı olarak size bu konu üzerinden bilgi vermek isterim.

Öncelikle ilk ricam lütfen bizim ofisimizi arayıp bizim yedekler ne oldu , bu gün taşınır mı , ftp ye bağlanmam için gerekli bilgiler ne diye telefonlar etmeyiniz.

Durum hakkında madde madde en sade şekilde bilgi vermek gerekirse ,

+ Hesaplarınız henüz firmamıza aktarılmadı.
+ Yedekleriniz ve siteleriniz henüz bizde değil , halen Pear firmasında aktif durumda.
+ Tamamen transfer bize geçmeden hesabınız, internetbilisim.net 'e transfer edilip ürün hizmetlerini profilinizde görmeden destek sağlayacak kısım eski firmanız.
+ Ürün aktarımları problem olmazsa Perşembe velakin aksama olursa Cuma günü başlayacak.
+ Sırası ile tek tek kullanıcılar yeniden sistemimize kayıt olarak aktarılacaktır.
+ Bizim bildirimlerimizi FB sayfamızdan takip edebilirsiniz. www.facebook.com/internetbilisim

Diğer detaylar sizlere şu anki firmanız mail , bildirim, sosyal medya vs. ile iletecektir.

Saygılarımla ;

Onur EKREN
Internet Bilisim Hizmetleri
Voyar Technologies Ltd.
Pear Taşıma İşlemleri ve Kullanıcıların Uyması Gereken Kurallar

* Pear firması üzerindeki bilgilerinizin %100 ile aynen kayıt olmak zorundadır. Farklılık olmaması gerekmektedir.
* Pear firması üzerindeki hizmetinizin süresince mevcut hizmetinize devam edebilir yada internetbilisim.net sizlere firmanızdaki ürünlere yakın ürünler tanımlayabilir. Birebir ürünler olmaması durumunda internetbilisim.net sizlere daha iyi hizmeti sunmaya çalışacaktır.
* Pear firması üzerindeki hizmetlerinizin ödemesi Pear firmasına yapılmıştır. Hiç bir şekilde internetbilisim.net üzerinden iade / iptal vs. gibi taleplerde bulunamazsınız. Varsa böyle bir talebinizi Pear yetkilileri ile görüşmeniz ve çözüme sağlamanız gerekmektedir.
* Kullanacağınız paketin mevcut özelliklerini kabul etmiş sayılır ve buna göre hizmet süresince hizmet alabilirsiniz.
* Hesabınız için 3. şahıslara bilgi ,destek vb. bildirimler sağlanmamaktadır.
* Pear firmasındaki içerikleriniz ile alakalı eski firma sahibi ile irtibatta olup sorunsuz şekilde içeriklerin düzeltilmesi / aktarılması / yedek sunulması Pear yöneticileri tarafından sağlanacaktır. Bu tarz taleplerinizi Pear üzerinden talep edebilirsiniz.
* Kullanılan donanım / alt yapı diğer firmanızdan daha üst seviye ürünler ile sizlere sunulacaktır.
* Ürün ve paketlerinizin kullanım süresi dolayınca internetbilisim.net 'in fiyatlarına tabi olunacaktır. Mevcut paketin fiyatı gerçekte ne ise onun üzerinden devam edebilir, iptal edebilir, paket düşürüp - arttırabilirsiniz.
* Ek ürünler olarak IP , lisans , paket değişikliğinde internetbilisim.net 'in paket fiyatları kullanılacaktır.
* Kullanım süresince internetbilisim.net 'e ait genel hizmet sözleşmesini kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Hizmet süresince bu sözleşmeye göre hizmet alınacaktır.

Taşıma talebi için internetbilisim.net üzerinden oluşturulması gereken ticket örneği budur;

+ Ticket başlığı : PEAR Firmasından Taşıma Talebi
+ Taşınacak hosting / resellerin ;
- IP Adresi
- Kullanıcı Adı
- Kullandığı Paketi

>> Bu forma göre talep oluşturmak zorundasınız.

* Taşıma süresince ciddi bir yoğunluk olacağından taşımalara ait ticketlerde cevap süresi uzayabilir. Bu süreçlerde ticketiniz aktif ise beklemeniz yeterlidir. Sırası ile herkese daimi şekilde cevap verilip işlemi sağlanacaktır. Bu süreçlerde ticketi yenilemeniz cevap sırasında geriye atacaktır sizi. Yine telefon ile bilgi almak mevcut personeli işinden alıkoyacağından işiniz uzayacaktır. Bu süreçte sizlerden biraz anlayış ve sabır bekliyor olacağız.

Saygılarımızla ,
Internet Bilişim Hizmetleri
Voyar Technologies Ltd.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Web Sitemde Veritabanı Hatası Alıyorum Ne Yapmalıyım?


1- Problem olan sitenin cPanel'ine giriş yapın.
2- PhpMyAdmin'e giriş yapıp sol taraftan mevcut tabloyu seçerek üst menüden dışarı aktarın.
3- cPanel'e dönüp MySQL Veritabanı Sihirbazı ile yeni bir veritabanı oluşturun.
4- Veritabanını oluşturduktan sonra phpMyAdmin'e giriş yaparak 2. seçenekte dışarı aktardığınız SQL'i içe aktarın.
5- Yeni oluşturduğunuz veritabanı bilgilerinizi FTP aracılığıyla scriptinize bağlayın.
* Eğer 2. işlemde phpMyAdmin boş görünüyorsa üzgünüz ama veritabanı hasar görmüş olmalı, bu durumda Pear dan ticket ile en son SQL yedeğinizi talep edebilirsiniz.
cculha, EksenBilisim ve emreaygun bunu beğendi.
______________________________________________________


Konu VDS.TC tarafından (22-04-2017 Saat 21:34:22 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzenlendi.
Sponsored Links
  2  
Alt 17-04-2017, 06:45:17
 
Standart
Bir kaç gündür çok konu görüyordum. Öncelikle geçmiş olsun. Fakat teknoloji dünyasında bir sağlayıcı olmak tecrübe ve emek ister. Ayrıca olumsuzluklar her zaman her yerde farklı şekillerde olacaktır. Müşterilerinize ve size geçmiş olsun. Fakat bu kararı ben kendi açımdan doğru bulmadım .Umarım bu yaşadıklarınızdan tecrübe edinir. Daha farklı daha iyi yerlerde sizi tekrar görmek isteriz. Hayatınızda başarılar.
VDS.TC bunu beğendi.
  3  
Alt 17-04-2017, 06:50:17
 
Standart
Hakkınızda dilerim hayırlısı olur.
VDS.TC bunu beğendi.
______________________________________________________

Mustafa Kemal ATATÜRK
  4  
Alt 17-04-2017, 06:55:19
 
Standart
Bir kere çalışma fırsatım olmuştu tabi o zamanlar mükemmel ötesi bir hizmet verilmekteydi, şuan da forum da konularınız açılmaktadır elbette bazen insanların yüzüne şans gülmemektedir. Fakat, bir nevi de sistemsel arızalarınızın bu kadar arttığını bilmiyordum.. Bence, şuan da en doğru kararı almışsınız, Allah yüzünüzü utandırmasın daha yeni ekmek kapıların da şans hep sizlerle beraber olsun.
Hayatınız da başarılar..
VDS.TC bunu beğendi.
______________________________________________________

Alexa TR : 100'den başlayan sitelerden tanıtım için PM!
  5  
Alt 17-04-2017, 08:57:01
 
Standart
kaç gündür tüm sitelerimde veri tabanı hatası var...aktarım bi an önce yapılsa

+ Samimiyetinizden ötürü ve müşteriniz olarak ticketlarda yapıcı olmanızdan ötürü sorunlu döneme denk gelmiş olsam da teşekkür ediyorum.
VDS.TC ve networksdc_com bunu beğendi.
  6  
Alt 17-04-2017, 08:57:37
 
Standart
Hakkınızda hayirlisi ne ise o olsun.
VDS.TC bunu beğendi.
  7  
Alt 17-04-2017, 09:04:13
 
Standart
Üzücü bir durum oluşmuş, geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.
VDS.TC bunu beğendi.
  8  
Alt 17-04-2017, 09:10:33
COMODO Resmi Partner
 
Standart
Merhaba,

Hakkınızda hayırlısı olsun gerçekten üzücü bir durum.
VDS.TC bunu beğendi.
______________________________________________________

Sponsored Links
  9  
Alt 17-04-2017, 09:38:51
 
Standart
Daha önce sizinle çalışmadım ama karşılaştığınız sorunların müşteriyi etkilememesi için çalışmak nedir bilirim.
Bana göre üzülmeniz gerekmez, sadece oturup biraz analiz yapıp, deneyimlerinizden ders çıkarmanız gerekir.
(Akıl vermiş gibi olabilirim, kusura bakmayın.),
Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.
VDS.TC bunu beğendi.
______________________________________________________

www.aylmz.me - Sistemdeki en büyük zafiyet insandır.

Konu aylmz tarafından (17-04-2017 Saat 09:41:12 ) değiştirilmiştir..
Cevapla


SeçeneklerTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:28:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş
Tüm genel soru(n) için detay & Ban Sorunları için ban reklam
radore
Datacenter
Google+

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan R10.net WebMaster Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. R10.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde R10.net yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
GOOGLE PLAY'den
indirebilirsiniz
APP STORE'dan
indirebilirsiniz
aşk
E Ticaret Paketleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318