Aspire
Koineks
 • 10-11-2009, 13:24:34
  #1
  1/2
  Musa’yı hackerlar mı kaçırdı?

  Erzurum'da 4 gün önce ortadan kaybolan ilköğretim öğrencisinin, internetteki bir oyunun şifrelerini kırması için kaçırıldığı ileri sürüldü.  Erzurum'da 4 gün önce ortadan kaybolan ilköğretim öğrencisinin, internetteki bir oyunun şifrelerini kırması için kaçırıldığı ileri sürüldü.
  Geçen salı günü kaçırıldığı iddia edilen ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Musa Kang'ın bulunması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren polis, yapılan ihbarlar üzerine değişik adreslere baskınlar düzenleniyor.
  //ÇALKAVUR’UN DEĞERLENDİRMESİ
  Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, dün gece katıldığı sporculara ödül töreninde İHA muhabirine yaptığı açıklamada küçük Musa'nın bulunması için çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, gelen bütün ihbarların değerlendirildiğini kaydetti. Gayelerinin Musa'yı sağ salim bularak ailesine teslim etmek olduğunu ifade eden Çalkavur, "Musa'nın görüntüsü, 17-18 yaşlarında bir gençle giderken Pelit Meydanı semtinde bir mağazanın güvenlik kamerasına yansımış. Görüntü yüzden tam net değil ama görüntüde, Musa ile
  gencin yan yana bir arkadaş gibi giderken görüldükleri tespit ediliyor. Zorla kaçırılma izlenimi veren bir görüntü yok. Musa'nın evden kaçmış olma ihtimali nedeniyle ailesi ile görüştük. Ailesi daha önce hiç evden kaçmadığını söyledi. Arama çalışmaları sürüyor. İnşallah başına bir iş gelmeden buluruz" diye konuştu.
  //İNTERNET KURBANI MI?
  Öte yandan Erzurum'da internet kurdu olduğu ileri sürülen 12 yaşındaki Musa Kang'ın bulunduğu güvenlik kamerası görüntüleri dün özel bir tv programında yayınlandı. Görüntülerin yayınlaması üzerine ihbar telefonları yağdı. Adının açıklanmasını istemeyen bir kadın, küçük Musa'yı kaçıran kişinin Taç Mahal Mahallesi'nde oturan Muhammet isimli bir genç olduğunu ileri sürdü. Küçük Musa'yı tanıyanlar ise çeşitli iddialar ortaya attı. Musa'nın internet oyunlarını çok iyi bildiği, özellikle yaygın olan "Metin2"adlı oyun sayesinde 3-4 bin TL'ye kadar para kazandığını öne süren yakınları, güvenlik kameralarında görülen kişinin ise Musa'yı "şifre kırması" için kaçırmış olabileceğini söyledi.
  //İNTERNET OYUNU
  İnternetin online oynanabilen en yaygın oyunlarından biri olan "Metin2", özellikle öğrenciler arasında büyük rağbet görüyor. Oyunda Uzak Doğu'da 3 imparatorluğa karşı mücadele eden savaşçılar yer alıyor. Bu oyunu oynamak isteyenler bir kahraman seçiyor. O kahraman ne kadar level (seviye) atlarsa imparatorluğa karşı verdiği savaş da o kadar zevkli ve heyecan verici oluyor. Kahramanın level atlaması yani 1 seviye atlaması için oyuncunun ya 20 TL, ya da internet başında en az 5 saatini harcaması gerekiyor.
  Dolayısıyla bu oyunu oynayanlar 6-7 ay veya 1 yıl sonra süper bir kahraman sahibi olabiliyor. Daha kısa sürede kahraman sahibi olmak isteyenler ise bin TL'ye kadar para ödüyor. Süper kahramanlar işte bu nedenle hacker'lar için cazip hale geliyor. Pek çok hacker, süper kahramanı olan oyuncuların şifresini kırıp kahramanını çalıyor ve internet ortamında daha az bir ücrete satıyor. Küçük Musa'nın da bu yolla şifre kırıp kahraman çaldığı, onun bu özelliğini bilenlerin ise küçük çocuğun sırtından para kazanmak
  için kaçırmış olabileceği iddia ediliyor.
  Öte yandan, Bursa Bahar Mahallesi'nde oturan 2 çocuk babası Rıdvan Akkaya (37), "Metin2" oyununda 5 adet çarının (kahramanının) hacker tarafından çalındığını belirterek savcılığa başvurmuştu. Akkaya, oyunda harcadığı para sayesinde 19'uncu sıraya yükseldiğini ifade ederek, "Çarlarımın her birine bin 500 TL harcamıştım. Şifremi kırıp kahramanlarımı çalan kişi, hesaplarıma da ulaşmış, beni tehdit ediyor" diyerek dava açmıştı.
  Her Telden Domain
 • Sponsor Reklam
 • 10-11-2009, 13:39:24
  #2
  1/2
  Ne hackerı ya medya abartıyor.Metin2 denen oyunu oynuyor çocuk bunun yaptığı karakteri almak için de adamlar bunu öldürüyor işte olay bundan ibaret. Yok hackermışta yok bilmem neymişte çok abartıyorlar.Neyse Allah rahmet eylesin çocuğa..
 • 10-11-2009, 13:49:03
  #3
  1/2
  Konu yanlış yerde..
 • 10-11-2009, 13:56:17
  #4
  1/2
  Çocuk online oyun oynayan şahısların hesaplarını çalıp bunlardan para kazanıyormuş. Ama hacker değil lamer.
  Ufacık çocuklar bile artık böyle şeylerle uğraşıyor. Çıkın dışarı top oynayın ne işiniz var hack falan. Yozlaşıyoruz iyice...
 • 10-11-2009, 14:53:26
  #5
  1/2
  ölü bulundu diyorsun haberde ölüm ile ilgili bişi yok


  ------------------


  BAŞINI TAŞLA EZMİŞLER
  Saat 23.00 sıralarında İstasyon Semti'nde Devlet Demiryolları (DDY) ambarları yakınındaki metruk bir binada Musa Kang'ın cesedi bulundu. DDY güvenlik kulübesine 50 metre uzaklıktaki boş binada polisler tarafından bulunan Musa Kang'ın başına taşla vurularak öldürüldüğü tespit edildi.
  Polisin birkaç gün önce öldürülerek boş binaya atıldığı üzerinde durduğu Musa Kang'ın cesedine otopsi yapılacak.

  Hükümran Bilişim Hizmetleri" Farkı ve kaliteyi bir arada yaşıyacaksınız. "

 • 10-11-2009, 16:18:12
  #6
  1/2
  eftal adlı üyeden alıntı
  Ne hackerı ya medya abartıyor.Metin2 denen oyunu oynuyor çocuk bunun yaptığı karakteri almak için de adamlar bunu öldürüyor işte olay bundan ibaret. Yok hackermışta yok bilmem neymişte çok abartıyorlar.Neyse Allah rahmet eylesin çocuğa..
  katılıyorum sana dün kanal d de yayınlandı bu haber oradada hacker musa diye geçiyordu haber.bende kanal d yi aradım hemen dedim hackerlıkla alakası yok konuyu yanlış aktarmayın dedim.tamam düzelticez filan dediler ama sonrasını izlemedim
  PHP- Kodu:
  <? echo "Neden PHP?"?>
 • 10-11-2009, 16:21:26
  #7
  1/2
  Allah rahmet eylesin bende gazetede okumuştum.

  Bknz: başından büyük işlere girişmek (veya kalkışmak)
  php script kodlanır msn: [email protected]
 • 10-11-2009, 16:25:46
  #8
  1/2
  Allah rahmet eylesin fakat yanlışınız var çocuk hacker değil sadece oynadığı online oyuna olan ilgisinden dolayı oyunun hilelerini öğrenmiş hackerlıkla alakası yok
  National Geographic
 • 10-11-2009, 16:27:36
  #9
  1/2
  parmak kadar cocuk mu hacker