Aspire
Koineks
 • 09-09-2014, 02:00:17
  #1
  1/2
  Bir sektöre bağlı bir sitem yok açıkcası sosyal içerik platformu olarak başlamayı düşündüm ama pek çok konuda içerik bulundurmayı düşünüyorum. Anahtar kelime sadece bir anahtar kelimemi belirlemeliyim yoksa her kategoriye göre anahtar kelimemi belirlemem gerekiyor ? Konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Sizler anahtar kelimelerinizi belirlerken nasıl bir çalışma yapıyorsunuz ?
 • Sponsor Reklam
 • 20-10-2014, 09:11:56
  #2
  1/2
  kategorilere göre belirlemen en iyisi. kişisel görüşüm, tüm sitede kullanılan anahtar kelimelerin sayısının 200'ü pek geçmemesi gerektiği yönünde. sitende en çok bahsedileceğini öngördüğün konular üzerinden trend kelimeleri belirleyip, onlar üzerinden bir eleme yapabilirsin.

  ayrıca, admin tool'ları var, insanların sitene google'da hangi kelimeleri arayarak ulaştığını detaylı takip edebiliyorsun. anahtar kelime listeni o aramalara göre gerekirse güncellemek ve/ya hangi keyword'leri ön plana çıkaracağına oradan karar vermek bir hayli işe yarıyor. bu söylediğim, analiz programlarından bağımsız olarak, admin paneli üzerinden sitene yönlenen trafiği detaylı izlemeni sağlayan bir sistem. teknik kısmını bilmiyorum ama yazılım mantığına göre çok zor bir şey olmadığını tahmin ediyorum.