Aspire
Koineks
 • 09-08-2013, 16:10:12
  #1
  1/2
  Türkiye’deki internet kullanıcıları, son 7 ayda arama motoru Google’da en çok ”Youtube”, “Facebook“, “radyo”, “dizi izle”, “Google”, “Kurtlar Vadisi“, “oyun”, “you”, “tv izle”, “face” kelimelerini aradı.

  AA muhabirinin Google verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye genelinde 2013 yılının 7 ayında yapılan aramalarda yükseliş gösteren kelimeler, “Halk TV”, “Survivor”, “Spartacus”, “Cem Yılmaz”, “Karadayı”, “Müslüm Gürses”, “dizimag”, “e-okul, “Google”, “hava durumu” oldu.

  Ülke genelinde “Sağlık” kategorisinde “SGK” ilk sırayı alırken, bunu “Bursa” ve “randevu” kelimeleri takip etti. Aynı kategoride en büyük çıkışı ise “merhamet”, “Nil Erkoçlar”, “Rüzgar Erkoçlar” kelimeleri gösterdi.

  “Seyahat” kategorisindeki aramalar incelendiğinde, “THY” ilk sırada bulunurken, bunu “İstanbul”, “uçak”, “Pegasus”, “pepe”, “uçak bileti”, “Anadolu”, “Onur Air”, “Metro”, “Kamil Koç” izledi. Son 7 aylık dönemde bu kategoride en büyük çıkışı gösteren aramalar ise “Gezi Parkı” ve “Andorra” oldu.

  Aynı dönemde dünya genelinde en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”, “Hotmail”, “free”, “you”, “Yahoo”, “mail”, “Gmail”, “fb” kelimeleri aranırken, Google’da dünyada en çok yükselen aramalar “BK”, “instagram”, “ask.fm”, “olx”, “outlook”, “ask” şeklinde gerçekleşti.

  En çok Galatasaray arandı

  “Spor” kategorisinde son 7 aylık dönemde en çok aranan kelimeler “Galatasaray”, “lig”, “Fenerbahçe”, “Fotomaç”, “Lig TV”, “spor” ve “maç” olarak gerçekleşirken, bu alanda en çok çıkış gösteren aramalar “Galatasaray Schalke”, “Real Madrid Galatasaray”, “Drogba”, “Benfica”, “Schalke”, “Bayern Münih” oldu.

  “İnternet” kategorisnde “Twitter”, “Google”, “Hotmail”, “MSN” aramalarda ilk sırada yer alırken, “Emlak” kategorisinde sıralama “sahibinden”, “Milliyet” ve “emlak” şeklinde oluştu.

  Büyükşehirler ne aradı?

  İstanbul’daki internet kullanıcıları en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”ı ararken, “sözcü”, “karadayı”, “omegle” kelimeleri en çok çıkış gösteren aramalarda ilk sıralara yerleşti.

  Ankaralı ve İzmirli internet kullanıcılarının aramalarında ise “Facebook”, “Youtube”, “Face” kelimeleri ilk sıralarda yer aldı.

  Hangi ay ne arandı, en çok çıkışı ne yaptı?

  Son 7 ayda Google’daki aramalar aylık periyotlar halinde ise şu şekilde gerçekleşti:

  - 1 Ocak-1 Şubat: “Facebook”, “Youtube”, “Face” en çok aranan kelimeler, “milli piyango”, “aöf”, “O Ses Türkiye” en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Şubat-1 Mart: “Facebook”, “Youtube”, “Face” en çok arananlar, “harlem shake”, “Nil Erkoçlar”, “Spartacus” en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Mart-1 Nisan: “Facebook”, “Youtube”, “Face” en çok arananlar, “yatcaz kalkcaz”, “harlem shake”, “Müslüm Gürses” en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Nisan-1 Mayıs: “Facebook”, “Youtube”, “e-okul” en çok arananlar, “Galatasaray Real Madrid”, “e-okul”, en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Mayıs-1 Haziran: “Facebook”, “Youtube”, “e-okul” en çok arananlar, “Gezi Parkı”, “Halk TV”, “sözcü” en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Haziran-1 Temmuz: “Facebook”, “Youtube”, “Face” en çok arananlar, “Halk TV”, “Gezi Parkı”, “sözcü” en çok çıkış yapanlar.

  - 1 Temmuz-30 Temmuz: “Facebook”, “Youtube”, “Google” en çok arananlar, “güneşi beklerken”, “sbs sonuçları”, “tercih robotu” en çok çıkış yapanlar.

  kaynak:siyasi bi haber sitesi olduğu için kaynak göstermedim
 • Sponsor Reklam
 • 21-08-2013, 20:39:58
  #2
  1/2
  google da google aranan bir ülkedeyiz
  Arayüz çizim HTML5/CSS3/Responsive Döküm Vbulletin tema ve kurulum PM ONAY ALINIZ
 • 29-08-2013, 03:10:41
  #3
  1/2
  chrome yuzunden hep bunlar
  Adsense gelirli sağlam siteleriniz alınır.
 • 05-09-2013, 15:09:35
  #4
  1/2
  ))))))))
  Eve gelen misafir çocuğu gibiydin. Geldin dağıttın ve gittin.
 • 05-09-2013, 15:12:22
  #5
  1/2
  bence yalnış bilgi.
  Geçmiş deneyimlerine dayanarak söylemek istiyorum - cafe işletmeciliği -
  Türkiyedeki her 5 internet kullanıcının 4 ü interneti adul.t a girmek için kullanıyor.
  Ki bu haberde en çok aranan Por. izle kelimesi olmalıdır
  Ya Rabbi ; yüreği yanmış, Gözyaşları içine akmış, Ümitleri zorda olan, Tüm kardeşlerimize ÜMİT - SABIR - FERAHLIK ver. AMİN...
 • 01-10-2013, 15:06:56
  #6
  1/2
  bncede p0rn0 sektörü ve türevi sözcükler en cok yüksek aranma hacmine sahip.
 • 01-10-2013, 15:19:52
  #7
  1/2
  bu haberi yapan gizliden reklam yerleştirmiş Halk tv bu denli aranıcak kapasitede olduğuna ihtimal bile vermiyorum,

  İlkbilişim | İnteractive | Siteler Portalı

 • 02-10-2013, 11:51:46
  #8
  1/2
  SEOPro adlı üyeden alıntı
  bence yalnış bilgi.
  Geçmiş deneyimlerine dayanarak söylemek istiyorum - cafe işletmeciliği -
  Türkiyedeki her 5 internet kullanıcının 4 ü interneti adul.t a girmek için kullanıyor.
  Ki bu haberde en çok aranan Por. izle kelimesi olmalıdır

  Aynen katılıyorum