Koineks
 • 09-07-2009, 01:24:11
  #1
  1/2
  Google Toolbar isminden de anlaşıldığı gibi Google’nin bir araç çubuğu servisidir.
  Google Toolbar Web Browserimizin üstünde bir araç çubuğu oluşturur,oradan Google’ye kolayca erişebilir,kolayca arama yapabiliriz.


  Arama Kutusu : Bu kutuya Google’da aradığımız kelime,cümleyi girip ‘Ara’ butonuna basıp kolayca aradığımız bilgiye ulaşırız.


  Özel Düğmeler : Bu buton sayesinde Araç Çubuğumuza istediğimiz düğmeleri yerleştirebiliriz.Örneğin; Günlük Hava Durumu,Canlı Televizyon,Haberler gibi bilgilere bir tık sayesinde ulaşabiliriz.


  Pagerank : Pagerank’ın ne olduğunu bilmeyen webmaster yoktur.Bu araç webmasterler için oluşturulmuştur ve girdiğiniz her sitenin Pagerank değerini gösterir.Ancak webmaster olmayıpta sadece internet ziyaretcileri için bir anlam ifade etmez.Toolbar’ı indirirken Pakerank Butonu da oluşturulsun mu diye sorarlar.


  Pop-up Engelleme : İnternette gezerken en çok sıkıntı çektiğimiz olaylardan biride Pop-uplardır.Bu araç sayesinde popupler engellenir,engellenen popuların sayısını görebilirsiniz.İsteğe bağlı bazı sitelerde popup görüntülemeye izin verebilirsiniz.


  Popülerler/Sık Kullanılanlar : Google Toolbar’ın en gereksiz aracıdır.Çünkü mevcut browserlerin tümünde bu araç vardır,varlığı ve yokluğu anlaşılmaz.


  Çevirici : İngilizce bir sitede takılıyorsunuz,ve yeterli İngilizce’niz yok.Bu siteleri Türkçe’de dahil olmak üzere bir çok dile çevirebilir.


  Geçmiş Siteler : Gereksiz araçlardan bir taneside budur.Çünkü Internet Explorer ve diğer Web Browserlerinde bu özellik kendiliğinden vardır.


  Araç Çubuğu Seçenekleri : Bu araç Toolbar’da göstermek istediğiniz ve istemediğiniz araçları değiştirmenizi sağlar.Örneğin Pagerank aracını görmek istemiyorsanız Pagerank clickine tıklayıp deaktif edebilirsiniz.


  Toolbar Ayarlarını Google Hesabına Kaydetme : Basit bir ayardır.Mevcut olan Google Hesabınıza,Google Toolbar ayarlarınızı kaydetmeye/yedeklemeye yarar.  Araç Çubuğunu Nasıl Yükleyebilirim ?
  http://www.google.com/toolbar/ie/install.html#tbbrand buradan yüklüyoruz,dilerseniz Pagerank’ı da buradan aktif ediyorsunuz.Sadece bir kaç saniyenizi alacaktır yüklenmesi.Internet Explorer’a reset attığınız taktirde Toolbar çalışmaya başlayacaktır.  Toolbarı beğenmedim,sadece kalabalık yapıyor,Nasıl kaldırabilirim ? : Gayet basittir.Klasik bir yöntem olan Ekle/Kaldırdan
  Google Toolbarı kolayca kaldırabiliriz.IE’nin restart edilmesinden sonra Toolbar tamamen kalkmış olacaktır.


  Toolbar hakkında sorularınız olursa buradan sorabilirsiniz.

  Okan Kalo
 • Sponsor Reklam
 • 09-07-2009, 02:21:31
  #2
  1/2
  hiç bir toolbar la aram bugüne kadar iyi olmadı
  bunu da kullanmam
  açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler
 • 11-07-2009, 12:40:36
  #3
  1/2
  Google Toolbar kullanıyorum. Fakat bir çok özelliğini kullanmıyorum.
  Jr. Software Engineer.
 • 24-07-2009, 20:34:48
  #4
  1/2
  google chrome kullanınca buna ihtiyac kalmıyor