Aspire
Koineks
 • 28-11-2012, 15:02:22
  #1
  1/2
  merhaba arkadaşlar önümüz kiş ayina girmiş bulunuyoruz sizce bu kişin en cok aranacak kelimeler neler olabilir hergez bildiyin yazsin bütün arkadaşlar faydalansin

  Türkiye genelinde son 3 ayda en çok aranan kelimeler sırasıyla

  "Facebook, Youtube, face, Mynet, Sahibinden, Hotmail, oyun, Milliyet, haber, Google" olurken, yükselen aramalar sıralaması "KPSS sonuçları, Maçkolik, Bilyoner, sahadan, Star TV, tubidy, Ziraat, İddaa, ask.fm, ATV" şeklinde gerçekleşti.

  Ülke genelinde "Sağlık" kategorisindeki verilerde

  "SGK" ilk sırayı alırken, bu aramayı "Bursa" ve "randevu" takip etti. Bu konu başlığında en büyük çıkış gösteren aramalar "gıda zehirlenmesi", "kolon kanseri" ve "vitaminler" oldu.

  "Sağlık" başlığında Ankaralılar en çok "SGK", "Ankara Hastanesi", "gazi" kelimelerini ararken, İstanbullular "randevu", "SGK", "Bursa" kelimelerini aradı. Bu kategoride en çok "SGK, Bursa, randevu, kalp, vitamin, Trabzon, dr, imei sorgulama, doktor" arandı.

  "Seyahat" kategorisindeki aramalar incelendiğinde
  "THY" ilk sırada yer alırken, bunu "İstanbul" takip etti. Son 90 günlük dönemde "kurban bayramı tatili" araması yüzde 4 binlik artışla en yüksek çıkışı gerçekleştirirken, "kurbanbayramı", "kurbanbayramı2012" çıkış yapan diğer aramalar oldu.

  "İşler ve Eğitim" kategorisinde,

  "ÖSYM", "okul", "e-okul" aramaları ilk üç sırada yer aldı.

  Aynı dönemde dünya genelinde en çok arananlar,

  "Facebook, Youtube, Google, Hotmail, free, you, Yahoo, mail, Gmail, news'' olurken, Google'da dünyanın en çok yükselen aramaları, ''Gangnam Style, Hurricane Sandy, Kate Middleton" oldu.

  EN ÇOK FENERBAHÇE ARANDI

  "Spor" kategorisinde en çok aranan kelime ''Fenerbahçe'' olurken, ikinci sırada "Galatasaray'', üçüncü sırada ise ''lig'' kelimeleri yer aldı. Bu kategoride yapılan aramalarda en büyük yükselişi ''Spartak Moskova'', ''Manchester United'', ''Real Madrid'' gösterdi.

  En çok aranan kelimelere bakıldığında
  ''İnternet ve telekom'' alanında ''Twitter'', ''Google'' ve ''Hotmail'', ''bilim'' kategorisinde ''Fizy'', ''windows'' ve ''net'', ''Bilgisayar ve elektronik ürünlerde'' ''indir'' ve ''Google'' oldu.
 • Sponsor Reklam
 • 28-11-2012, 20:55:09
  #2
  1/2
  Türkiye genelinde facebook hep ilk sırada oluyor zaten Bu arada teşekkürler hocam.
  Teknoloji Haberleri