S.a arkadaşlar.

Hemen konuya gireceğim. Biliyorsunuz ki google güncellemeden sonra bizim bildiğimiz backlink yönetimini tarihe gömdü. Dolayısı ile artık herkes ne yapacağı konusunda kararsız kaldı. Backlink yavaş yavaş sosyal medyaya kaymaya başladı. Ama sosyal medyadaki çalışmaların etkili olması için mutlaka profillerin aktif olması ve sürekli paylaşım yapması gerekiyor.

Biliyorsunuz ki r10 da alexa kardeşliği var. Bu sistem içinde herkes birbirinin sitesini takip ederek alexa değerini düşürmeye çalışıyor. Acaba biz de sosyal medya kardeşliği yapsakda hem sosyal ağlarda hem de social bookmark sitelerinde hesaplar açıp bu siteler üzerinden kanka mı olsak? (Kankadan kastım listeye dahil olacaklar hesapları üzerinden birbirini takip edecek, hem beğendiği içerikleri hem de listedekilerin içeriklerini paylaşacak)

Biliyorum belki alexa kardeşliği kadar kolay olmayabilir ama malum backlink yöntemleri suya düşmeye başladı. Herkes sitesine nasıl bir çalışma yapacağını şaşırdı. Belki bu yöntem sayesinde bir şeyler elde edebiliriz. Boş durmaktan sıralamadan düşmekten iyidir.

Bu fikri beğenenler olursa konuyu daha detaylı tartışırız.