Bu işle profeyonel olarak uğraşan bir şirketle görüştüm bana şu şekilde geri dönüş yapıldı. Benim asıl amacım .com.tr yi alabilmek, benden önce başvuran arkadaşın başvurusu kabul edilse bile .com.tr'yi sırf almak için dava açmaz herhalde.
Alıntı
Merhaba,
"transformice" markası için Türk Patent Enstitüsü'nde ön araştırma yaptım ve ne yazık ki, İbrahim Akman adlı bir kişi, bilgisayar hizmetlerinin dahil olduğu 42.sınıfta 22.06.2012 de marka tescil başvurusu yapmış. Henüz bu başvuru devam ediyor, tescil süreci tamamlanmamış ancak bu durumda, şu an için "transformice" markası için 42.sınıfta başvuru yapmamız uygun olmaz. Ama "oyun"ları kapsayan 28.sınıfta başvuru yapabiliriz. Bu arada bahsettiğim diğer marka başvurusunu da takip ederiz eğer reddedilirse, 42.sınıfta da başvuru yaparız.

Maliyet konusuna gelince; marka başvuru vekillik ücretimiz 2012 yılı için 200,00TL(KDV dahil, makbuz karşılığı). Başvurumuz kaç sınıflı olursa olsun vekillik ücretimiz aynı. Ancak her bir sınıf için Türk Patent Enstitüsü'ne de ayrıca 130,00TL(2012 rakamı) yatırmak gerekiyor, bu başvuru harcı, bize ödenen bir rakam değil. Başvurumuz itiraza uğramadan sorunsuzca tescil edilirse başkaca vekillik ücreti talep etmiyoruz. Tescil kararı çıkınca, tescil belgesi düzenleme ücretini TPE ne yatırıyorsunuz o da 2012 için 418,00TL(2013 için çok az artış olacaktır). Bu ücreti biz talep etmiyoruz direkt TPE hesabına yatırılıyor. Eğer marka başvurumuza itiraz gelirse, itiraza cevap için ya da TPE den olumsuz bir karar gelirse bu karara itiraz için 2012 yılında başlayan başvurular için 200,00TL daha vekillik ücreti alıyoruz.

Hem marka&patent vekilliği hem avukatlık, hem de bu konuda bilirkişilik yaptığımdan, süreci sonuna kadar titizlikle takip ediyoruz.
Olumlu karar verirseniz, gereken belge ve bilgileri bildireceğiz.

Birlikte çalışmak dileğiyle
İyi Çalışmalar