Koineks
 • 03-11-2012, 14:18:47
  #1
  1/2
  Şimdi diyelim benim bir video sitem var ve bu siteye backlinkler alacağım.

  Aşağıdaki sorulara herkes yorum yaparsa sevinirim. Orta yolu bulmam lazım.  1) PR0 bir video sitesinden mi link almam daha avantajlı yoksa pr1 ama video olmayan bir siteden mi almam daha avantajlı ?

  2) İlk sorunun cevabı alakasız sitenin PR'sine göre değişir diyorsanız bu PR değeri minimum kaç olmalıdır ? Yani PR'si X olan, video olmayan bir siteden alacağın link, pr0 video sitesinden alacağın linkten daha önemlidir. X nedir ?

  3) Şu iki sitenin hangisinin backlinki daha avantajlıdır. PR1 video sitesi günlük hiti 1k, PR2 alakasız site günlük hiti 5k.
 • Sponsor Reklam
 • 03-11-2012, 14:23:22
  #2
  1/2
  Her zaman "alakadar sitelerden" alınan baclinkler daha avantajlıdır. Size önerim pr değerine fazla takılmayın. İlla bir kritere bakacaksanız hit durumunu göze alın. Ben sizin yerinizde olsam günlük 5 k hiti olan alakasız siteden baclink almak yerine günlük 500 tekil hiti olan alakadar siteden alırım.
  Jel Akü
 • 03-11-2012, 14:23:39
  #3
  1/2
  Hocam olay şu;
  Sitelerin belirli bir puanı var. Bu puan sitedeki link çıkışına bölünüyor.
  Misal Pr0'ın puanı 10
  Pr1'in 20
  ...
  Diye gidiyor. Siz video sitesinden alacağınız link çıkışı ile pek puana sahip olamazsınız. Ancak pr1 siteden alacağınız linkle daha yüksek puan alabilirsiniz.

  Birde link çöplüğü olursa site size pr0'dan alacağınız linkten pek artısı olmayacağını söyleyebilirim.

  Tamamen kişisel görüşüm...
  531***8503 Telefon'dan onaysız ticaret yapmayın. Skype kullanmıyorum!!!
 • 03-11-2012, 14:25:59
  #4
  1/2
  Alakalı kelimeden al bence.
 • 03-11-2012, 14:29:25
  #5
  1/2
  Hocam siz dini içerikli video siteniz olduğunu farzedelim.

  Ağırlıklı olarak dini içerik sizin kelimelerinizin telefuz edildiği siteler uygundur.

  PR 1 = Tek link çıkışı var
  PR 5 = Ama siteden 30 Link çıkışı var hiç düşünmeden PR1 tercih edebilirsin Alexa düşük olanlarda önemlidir
 • 03-11-2012, 14:35:34
  #6
  1/2
  Alakalı olması her zaman için daha avantajlıdır. Arkadaşların dediği gibi pr değerine ve hite fazla takılmayın. Alakalı olsun link çöplüğü olmasın yeter...
  Hazelnut Chocolate
 • 03-11-2012, 15:28:44
  #7
  1/2
  1- pr0 video.
  2- pr değerine o kadar önem vermemen gerekli.
  3- PR2 alakasız site günlük hiti 5k.

  Burada dikkat etmen gereken nokta her ne kadar backlink alsan da o linkin tıklanması çok önemli. Google o alınan backlinkten hit geldiği zaman asıl onu backlink olarak görüyor. Link eklenip hit gelmediği zaman ise bir nevi tahmin edebiliyor o linkin satın alınıp alınmadığını. Kısacası bu site bana yararlı olur diyorsan o siteden al. Bu site yararlı olmaz dersen alma.

  Alıntı
  Kendi uyguladıklarımı yazıyorum. Bu uygulananlar sonunda düzenli bir şekilde hitiniz ve backlink sayınız artacaktır. Sitedeki gelişmeler 6 ay sonunda net bir şekilde görülecektir.

  1- Tek bir kelime ile ilgili link satın almayın.
  Açıklama;
  Oyun siteniz var ve oyun sitenize link alıyorsunuz. Link alırken yapılan en çok hata sürekli aynı kelimeye link almaktır. Google bunu artık anladı ve o linklerin doğal olmadığını tek kelime üzerinde çalışma yapıldığı zaman anlıyor. Diyelim ki en iyi oyunlar kelimesinde yükselmek istiyorsunuz ve backlink ihtiyacınız var. Alacağınız backlinkler şu şekilde olmalı.

  1-En iyi oyunlar - 3 adet siteden
  2-iyi oyunlar - 2 adet siteden
  3-oyunlar - 1 adet siteden

  2- Kısa süreli backlink satın almayın.
  Açıklama;
  1 aylık link aldınız diyelim. Bu 1 aylık link 1 ayın sonunda siteden kalktığında yükseldiğiniz kelimede 10. sırada 5. sıraya yükseldiyseniz belki 15 sıra geriye atıyor Google. Bu yüzden sizlere önerim 3-6 aylık linkler almanız. Az link alın ama kalıcı link alın.

  3- Siteniz ile alakalı sitelerden link alın.
  Açıklama;
  Siteniz oyun sitesi ise oyun sitesinden. Film sitesi ise film sitesinden link alın.

  4- Sadece anasayfaya backlink almayın.
  Açıklama;
  Artık çok fazla niche site oluştuğu için ana domainin gücü yeterli kalmayabiliyor. Bu yüzden kategorilerinize de link almayı unutmayın.

  5- Sitenizi dizinlere ekleyin.
  Açıklama;
  Sitenizi 20-30 adet dizine ekleyin yeterli olacaktır.

  6- Siteniz ile ilgili videolar çekin ve çektiğiniz videoları youtube gibi video paylaşım sitelerinde paylaşın.
  Açıklama;
  Oyun siteniz var ise oyunların nasıl oynandığı ile ilgili videolar çekin ve o videoları upload ederken video açıklama kısmına küçük bir açıklama yazıp linkinizi ekleyin. Anasayfa linkinizi değil konu ile ilgili linkinizi ekleyin.

  7- Digg.com, reddit.com gibi imleme sitelerini kullanın.
  Açıklama;
  Digg her ne kadar sistemi değiştirmiş olsa da sitenizi digg.com a ekleyin. reddit.com un yararı da çok fazla kullanmayı unutmayın.

  8- Twitter, friendfeed, facebook ve google plus kullanın.
  Açıklama;
  Bu tarz siteleri kullandığınızda index hızınıza yardımcı oluyor. Etkili kullandığınız taktirde ziyaretçi bile haddinden fazlasıyla geliyor.

  9- Sadece Türkçe içerikli forumlardan tanıtım yazısı alın.
  Açıklama;
  Bu işi yapan arkadaşlar var. Ziyaretçiye açık linkler gösteren sitelerden tanıtım yazıları alın hiç bir kelimenizi linklemeyin sadece anasayfanızın linkini verin. 40-50 tan forum sitesi olsa yeterli.

  10- Bloglardan tanıtım yazıları alın.
  Açıklama;
  Bloglardan tanıtım yazıları alın ama bu tanıtım yazısı aldığınız bloglar alexa 500k altında olursa daha da etkili olacaktır. Tanıtım yazılarında maksimum 2 adet linkinizi ekleyin. Ne kadar az link o kadar çok etki.

  dipnot: Yazı benden ****.net'e hediyedir. Onca yıldır yaşadıklarımı aktardım. Umarım birileri yararlanır.
 • 03-11-2012, 18:24:54
  #8
  1/2
  Halil_69 adlı üyeden alıntı
  Her zaman "alakadar sitelerden" alınan baclinkler daha avantajlıdır. Size önerim pr değerine fazla takılmayın. İlla bir kritere bakacaksanız hit durumunu göze alın. Ben sizin yerinizde olsam günlük 5 k hiti olan alakasız siteden baclink almak yerine günlük 500 tekil hiti olan alakadar siteden alırım.
  r10'da pek çok yerde "alakalı siteden alınacak linkin daha faydalı olduğu yalan" şeklinde yazılar okudum. Hangisine inanacağız? Bir kanıt var mı bununla ilgili?
 • 03-11-2012, 20:46:17
  #9
  1/2
  SeliM adlı üyeden alıntı
  r10'da pek çok yerde "alakalı siteden alınacak linkin daha faydalı olduğu yalan" şeklinde yazılar okudum. Hangisine inanacağız? Bir kanıt var mı bununla ilgili?
  Kısa sürede belli olmaz o iş uzun sürede belli olur linkin yararı var mı yok mu. 3-6 ay arasında belli eder kendini.