Koineks
 • 29-11-2016, 17:14:09
  #1
  1/2
  merhaba,

  lise yıllarımdan beri webmasterlık yapıyorum nereden baksanız 7-8 yıl oldu. Herkesin kendi seo stratejisini oluşturması gerektiğini gerçekten tecrübe edinerek öğrenebilme sağlayan birçok çalışmam oldu.

  Özgün içeriğin siteye sağladığı fayda yadsınamaz. Kesinlike istediğiniz kelimede üst sıralara çıkabilmek için 300-500 kelimeden oluşan, ihtiyaca hitap eden, başlığı ilgi çeken özgün bir makale yazmanız şart.

  Peki Bu Google İçin yeterli mi?

  Hayır tabiki.. Rakiplerinizin indekslenen sayfa sayısı binleri bulmuşken sizin özgün şirin makalenizi google alıpta ilk sıraya koymaz..

  Peki google ne yapar?.

  Tabikide dakikada 5 içerik paylaşılan siteyi üst sıralara taşır...

  Yok canım sende google hep kullanıcıları düşünür..

  İnanmıyorsan sen de dene ben denedim kardeşim...

  Bizzat 1. sayfadaki sitenin içeriğini yayınlanır yayınlanmaz aldım kelimeleri biraz değiştirdim kendisinin seo olarak eksik yaptığı şeyleri ben tamamladım daha kaliteli bir seo ile sürekli sıralamada yükseliyorum..

  yakında dibine yetişecem..

  Peki bu çok mu hoşuma gidiyor?

  Elbette gitmiyor keşke banlansaydım.. Üzülüyorum çünkü 100 de 100 özgün sitelerime yazık oluyor.. hakettiği yerlerden çok çok aşağıdalar..

  özgün içerikle 1. sayfaya çıkacağım özgün olmalı diye çabalamaktan canım çıkıyor..

  Yani uzun lafın kısası google'ı gözünüzde büyütmeyin o da insan icadı... tanrısal bir durumu yok.

  Bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum gerçekten bu durum canımı sıkıyor çünkü
  Bu Paravan Sistem İle İstediğiniz Kelimede Kolayca Yükselin!
 • Sponsor Reklam
 • 29-11-2016, 17:17:03
  #2
  1/2
  sitenin içeriği çok zengin ve güçlü olsun ve bolcada bağlantı alsın her kelimede ilk sayfaya çıkar diğer seo kuralları filan hikaye
  GÜVEN!
 • 29-11-2016, 17:25:49
  #3
  1/2
  Aynen katılıyorum kullanıcı deneyimi sosyal medya v.s o kadar etkili değil yüzlerce site sayabilirim ilk sırada olup sitemap robots gerekli metaları olmayan, hatta sahibinin bunlardan haberi bile yok ama adam birinci sırada işte. yaptığı tek şey backlink kasmak oda işe yarıyor
 • 29-11-2016, 18:25:26
  #4
  1/2
  Herhangi bir search kuralında ilk sıradakinin aynısını ya da benzeri yazarak üst sıralarda yer almak matematiğin doğasında vardır. Burada olumsuz bir durum söz konusu değil.

  Arama sonuçları basit search kurallarının yansıması ve spam algoritmalarının çalışması ile oluşur.

  Herkeste şu yanılgı var. Her içerik için her spam algoritmasının çalıştırıldığını zannetmek.

  Her arama kelimesi için farklı olmak kaydıyla, her sıra için her spam algoritması çalıştırılmaz. Bunu sizlerde rahatlıkla görebilirsiniz. Bazı arama kelimelerinde ilk 5. sayfadan, bazılarında 10. sayfadan, bazılarında ise 50. sayfadan sonra sonuçlar sapıtmaya başlar.

  Son olarak bazı spam algoritmalarının sayfa üzerinde çalışması 90 gün bile sürebilir. Bazı seocular(!) buna yeni site avantajı bir efsane isim koymuşlardır.

  Bilimsel yaklaşılmadığı sürece, varılan her sonuç bir gün geçerliliğini kaybedebilir. Bu nedenle bilimsel bilgi çok değerlidir.
 • 29-11-2016, 20:26:33
  #5
  1/2
  abirisebil adlı üyeden alıntı
  Herhangi bir search kuralında ilk sıradakinin aynısını ya da benzeri yazarak üst sıralarda yer almak matematiğin doğasında vardır. Burada olumsuz bir durum söz konusu değil.
  Bu alıntıdaki kısmı konu ile de bağdaştırarak açmak istiyorum

  Yani o ilk sıradaki ne yazacağını iyi biliyor ki oraya geliyor, sen de benzerini yazınca siteyin gücü oranında ona yaklaşıyorsun