Aspire
Koineks
 • 24-09-2016, 20:51:52
  #46
  1/2
  Root, room işleminde cihaz half-brick olabilirdi. Bildirim sebebinden hepten cihazdan olabilirdiniz, en iyisi bir telefoncuya göstermek. (garantisi yok ise)
 • Sponsor Reklam
 • 24-09-2016, 20:58:36
  #47
  1/2
  Euphoria adlı üyeden alıntı
  Root, room işleminde cihaz half-brick olabilirdi. Bildirim sebebinden hepten cihazdan olabilirdiniz, en iyisi bir telefoncuya göstermek. (garantisi yok ise)
  Hocam stock rom dosyası onlarca sitede mevcut ve arkadaşa herşeyi adım adım anlatarak yaptırdım. Cihazın brick olma olasılığı bile yok. Olsa bile stock rom ile cihazı orijinal hale çevirebilir. Telefoncuların yapacağı şey aynıydı. Sistemi silmek ve ardından stock rom dosyasını kurmak. Bundan başka birşey yapamazlar. Sorun benim çözdüğüm kadarı ile kernelde. Kernel dosyasındaki modem dosyasının algoritması zarar görmüş. Yeni ve uygun bir kernel yükleyerek bu sorunu halledebilir.
 • 24-09-2016, 21:09:39
  #48
  1/2
  @Swag; sözüm sana değil sadece yaşadığım bir olaydı. Çok güzel anlatmışsın arkadaşa çok açıklayıcı yazmışsın açıklama içinde teşekkürler.
 • 24-09-2016, 22:57:14
  #49
  1/2
  Anladım hocam. ☺ Size telefoncularla ilgili bir olayı anlatayım. Geçenlerde şarj aleti almak için telefoncuya gittim. Orada beklerken telefoncunun bir müşteri ile olan diyaloğunu dinledim. Müşterinin anladığım kadarıyla telefonuna reklam virüsü girmiş ve sorunlarını anlatıyor işte. Telefonuda bu arada s2. Biraz telefon konusunda cahil birine benziyor. Telefoncu onu hallederiz dedi ve adamdan bunun için 200 lira ödemesini istedi. 😑 Telefoncu müşteriye şöyle diyor: Telefona en son programı kuracağız, şu sorununu halledeceğiz falan filan saçmalıyor yani buldu cahil insanı kazıklayacak. Orada telefoncuya laf edecektim ama vazgeçtim. İnsanları dolandırıyor bildiğin. Sonra çıkıp gittim oradan ve şarj aletini bile almadım, kalsın dedim. Şimdi bu yardımcı olduğum arkadaşta gitse hiç yoktan yere 30 40 lira alacak bedavadan. Bu çevremde telefonu arızalanan yada bozulan arkadaşlara yardımcı oluyorum. Bir teşekkürleri yetiyor bana.
 • 25-09-2016, 00:09:42
  #50
  1/2
  Çözebileceğime inandığım bir hata için telefoncuya bildirim gelmiyor diye gidip birde bunu parayla yaptıracak akraktere sahip değilim telefon bu işlemleri yaparken bozulsa gidip mecburen üst modelini alırdım ama böyle bir hata olmadı test etmiş denemiş olduk telefonumun bozulma riskini göze almamış olsam bunları yapmazdım ikazınız için teşekkür ederim ama @swag arkadaşımızın sayesinde ben bilmediğim bir alanda 1 günde bilgi sahibi oldum artık gözüm kapalı root atıyor room yapıyor ve beğenmediysem ilk sistemigeri yükleyebiliyorum telefoncuya gitseydim hem paramda olacak hemde room root ne bilmeyecektim bu yüzden bazı noktalarda risk almak gerekir
 • 25-09-2016, 19:19:19
  #51
  1/2
  Aynen hocam geri dönüş noktası olmasa göze almazdık zaten.😊 Bir şeyi öğrenmek ve öğretmek istiyorsak risk almak gerekir. Hocam ilerde herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim. ☺
  İyi günler dilerim...