Aspire
Koineks
 • 08-03-2015, 15:22:19
  #1
  1/2
  Selamunaleyküm arkadaşlar internette araştırdım ancak çok tatmin edici bir sonuca ulaşamadım sorum şu şekilde. Elimde Casper VIA T 27 tabletim var android sürümü yanılmıyorsam kitkat 4.4.4 ben bu sürümü android lollipop 5 versiyonuna yada en son android sürümüne güncellemem daha doğrusu eski sürümü silip yerine istediğim android sürümünü kurmam mümkünmü.Elbette mümkün olduğunu düşünüyorum ama nasıl yapacağım konusunda bir yol bulamadım.Mesela bu android sürümlerinin versiyonlarını bilgisayardaki gibi windows 7 olsun windows 8 yada 8.1 internetten indirip kurabilmekteyiz bu şekilde android dosyasını full olarak bilgisayarıma indirip tabletime atsam ve kurmak istesem bu şekilde olurmu.Konu hakkında yardımınızı bekler şimdiden çok teşekkür ederim.
 • Sponsor Reklam
 • 08-03-2015, 15:49:43
  #2
  1/2
  Yapılabilir birşey ama çok dikkatli olman gerekiyor. Eğer yanlış birşey yüklersen telefon brick olabilir.

  Öncelikle güvenilir bir siteden tabletin için uygun rom bulmalısın. Başka bir modelin romunu yükleyemezsin. Windowsta olduğu gibi tek cd ile farklı cihazlara yükleme yapılmıyor.

  Dosyanı indirdirdikten sonra hafıza kartına dosyayı aktarıcaksın ve telefonu recovery modda başlatıp flaşlama yapacaksın.

  Bence telefonuna clockworkmod yüklemelisin. Cwm ile yedek alabilirsin. Eğer rom yüklerken bir sıkıntı olursa yedekten yükleme yaparsın.

  Internette bir çok sitede nasıl yapılabileceği hakkında zaten bilgi mevcut. Onları incele istersen takıldığın yerde yardımcı olayım.

  Birde odin ile kurulum var. Bilgisayara bağlayarak kurulum yapabiliyorsun.