Aspire
Koineks
 • 03-03-2009, 19:09:41
  #10
  1/2
  Mercedes adlı üyeden alıntı
  Merhaba; Her reklam sorunu sizinki ile aynı olmaz. Bunu unutmayınız ki, sizin sorununuz reklam gösterilmiyor "Bütçenizi Aştınız" uyarısı veriyor.
  Bu farklı bir olaydır. Arkadaşın sorunu ise reklamlarının bütçesini gün içine veya aya böldüğü içinde olabilir tam sorunu anlayamadm.
  Ama dediim gibi standart sürüme geçerse kendileri ozaman kendileride anlayacaklardır sorunun nerede kaynaklandığını. normal sürümde pek fazla bişi yapamazsınız zaten =)
  Dediğimi bir uygulayın "Standart sürüme" geçin sonra anahtar kelimenizin üzerine geldiğinde size sorunu söyleyecektir.
  Hala sorunu gideremediyseniz bir adwords yetkilisi ile iletişim kurarak derdinizi anlatabilirsiniz.
  Son olarak sizin reklamınız kupon ile girilmiş bir reklam
  Arkadaşın reklamı kredi kartı üzerinden yapılmış olan bir sistemdir.
  Arada dağlar kadar fark vardır. Bilip bilmeden konulara yorum yapmayınız. =)
  Teşekkürler.
  bilip bilmeden konulara yorum yapmayın deyip ardından gülücükler saçarken arkadaşım, sende bilip bilmeden birşeyler yazdığının farkında değilsin. Konumu doğru düzgün okusaydın ikisininde kuponla girilmediğini görürdün. Arada ise hiçbir fark yok zira o uyarıyı almasının sebebi standart sürümde olması, normal sürüme geçince bütçe uyarısı veriyor. Adwords yetkililerine durumu güzelce izah ederse çözüyorlar, sebebi ise yeni açılan hesapların manuel olarak kontrolden geçmesiymiş. Bi hesabım anlamsız bir şekilde kapatıldı ama açtığım başka bir hesabı aktif ettiler..
 • Sponsor Reklam
 • 03-03-2009, 19:13:40
  #11
  1/2
  kuntayalkin adlı üyeden alıntı
  bilip bilmeden konulara yorum yapmayın deyip ardından gülücükler saçarken arkadaşım, sende bilip bilmeden birşeyler yazdığının farkında değilsin. Konumu doğru düzgün okusaydın ikisininde kuponla girilmediğini görürdün. Arada ise hiçbir fark yok zira o uyarıyı almasının sebebi standart sürümde olması, normal sürüme geçince bütçe uyarısı veriyor. Adwords yetkililerine durumu güzelce izah ederse çözüyorlar, sebebi ise yeni açılan hesapların manuel olarak kontrolden geçmesiymiş..

  kredi kartından aktifleştirme üceti olan 7tl yi çekti. demişsiniz. eğer kredi kartı kullanıyorum deseydiniz daha farklı olurdu. kredi kartından aktifleştirme üceti olan 7tl yi çekti. demeniz beni kupon girip aktifleştirmeyi kredi kartımdan yaptım demeniz anlamına getiriyor. Zira kredi kartı ile ödeme ve hesap kurulumu yaptığınızda ozaman oraya kredi kartımdan 7 tl aktifleştirme üçreti ödedim demeniz yerine kredi kartımla açmış olduğum hesap sorunlu diyebilirsiniz.

  Teşekkürler.
 • 03-03-2009, 19:47:21
  #12
  1/2
  Mercedes adlı üyeden alıntı
  Bir reklam 7 ila 10 gün sürmez yayına girmesi, Resimli reklam ve veya video reklamları değil.

  Normal text reklam vermiş bildiğim kadarı ile, eğer video ve resim reklamlar ise doğrudur ama yinede 7 ila 10 gün beklenmez en fazla 2 ila 4 en az 12 ila 24 saat'dır.
  Arkadaşım eğer reklam 15 dk içinde reklama girmedi ise bilki incelemeye alınmıştır ve 2 hafta ile sürebilir bu inceleme. Burdaki en büyük etken alan adı ve kullandığın anahtar kelimelerdir. İstersen deneybilirsin.
  Bilen de yazıyor, bilmeyen de yazıyor.
 • 03-03-2009, 20:06:42
  #13
  1/2
  solid adlı üyeden alıntı
  Arkadaşım eğer reklam 15 dk içinde reklama girmedi ise bilki incelemeye alınmıştır ve 2 hafta ile sürebilir bu inceleme. Burdaki en büyük etken alan adı ve kullandığın anahtar kelimelerdir. İstersen deneybilirsin.
  Bende diyorumki, bir reklam kampanyasının askıya veya incelenmeye alınmış olması "Sağlık Siyasi" gibi reklam gurupların olmasıdır.

  Kaldıki 15'dk yayına girmeyen ve incelenmeye alınan hesapların '%80 kuponlardan oluşan hesaplardır.

  Ve Eğer kişi kredi kartı ile hesabını ve reklam ödemesini yapmış ise bu reklamın gösterilmeme sebebi, oluşturmuş olduğu "Reklam Kampanyası" na eklediği anahtar kelimeler "Reklam Kampanyası" ile uzaktan veya yakında hiçbir bağlantısı olmadığı gibi, (TBM) de düşük verme ihtimali vardır.

  Yine eğer reklamının hiç gösterilmeme gibi bir nedeni askıya alınması ve veya incelenmeye alınması dediğim gibi "Kuponlar"da oluşan %80 lik bir mezudur.

  Aksine eğer bir reklam kampanyası kredi kartı ile ödenmiş ve reklam bütçesi yine kredi kartından alınmış ise yani kupon kullanılmamışsa bunun inceleme gibi bir durumu söz konusu değildir olamaz. Ançak eğerki, reklamları bir üst mesajımda belirttiğim gibi sağlık reklamları örnek "Penis Büyütücü" vs vb. reklam kampanyalarında inceleme alınır. buda benim son mesajımdır iyi çalışmalar.
  Teşekkürler.