Aspire
Koineks
 • 28-02-2007, 08:36:05
  #1
  1/2
  Arkadaşlar google da yardım sayfalarında bu yazıyı buldum. Birçok tartışmaya cevap niteliğinde olduğundan buraya iletmek istedim. Ayrıca ekteki dosyada bir uzmanın google adsense/adwords ile ilgili yaptığı bir araştırma raporu var. İngilizce bilenler için faydalı olabilir diye düşünüyorum. Alttaki yazının kaynağı: https://adwords.google.com/support/b...14&topic=10625  --------------------------------------------------------------------

  Google için, Google AdWords reklamverenlerinin güvenliği önemlidir ve kaynaklarımızın bir kısmını hesabınızı geçersiz etkinliğe karşı korumak için ayırmış bulunmaktayız:
  Tespit etme ve filtreleme teknikleri: AdWords reklamına yapılan her tıklama sistemimiz tarafından incelenmektedir. Google her tıklama için, IP adresi, tıklama saati, herhangi bir çift tıklama ve diğer çeşitli tıklama modellerini içeren çok sayıda veri noktalarına bakmaktadır. Sistemimiz daha sonra, potansiyel olarak geçersiz tıklamaları hesap raporlarınıza ulaşmadan ayırmayı ve filtrelemeyi denemek için bu faktörleri analiz etmektedir. Bu saptama ve filtreleme işlemleri aşağıdakileri içeren çeşitli düzeylerde gerçekleşir:
  - Gerçek zamanlı sistemler geçersiz davranış (çok fazla tekrarlayan tıklamalar gibi) profiline uyan etkinlikleri filtrelemektedir.
  - Geçersiz etkinliğin bilinen kaynaklarından gelen tıklamalar ve gösterimler otomatik olarak atılır.
  Gelişmiş izleme teknikleri: Filtreleme işleminin her adımında, çeşitli benzersiz ve yenilikçi yöntemler uygulanmaktadır ve bu yolla, geçersiz etkinliğin önceden tespit edilme oranı en üst düzeye çıkarılmaktadır. Mühendislerimiz filtreleri geliştirerek ve gittikçe büyük bir çeşitlilik gösteren sinyal gruplarını inceleyerek izleme teknolojimizi sürekli iyileştirmektedir.

  Google Ekibi: Otomatik tıklama koruma tekniklerimize ek olarak, tek tek geçersiz tıklama örneklerini incelemek için özel araçlar ve teknikler kullanan uzmanlardan oluşan bir ekibimiz bulunmaktadır. Sistemimiz potansiyel olarak geçersiz tıklamalar tespit ettiğinde bu ekibin bir üyesi, potansiyel olarak geçersiz tıklamaların kaynağına ait önemli verileri seçip ayırmak amacıyla etkilenen hesabı inceler.
  Ekibimizin amaçlarından biri de geçersiz etkinlikler gerçekleştirmeyi etik kurallara uymayan davranışlar sergileyen kullanıcılar için çok zorlaştırmaktır, kesinlikle ödüllendirmemektir ve böylece bu şekilde davranan kullanıcıların başarıya ulaşma şansını düşürmektir. Buna ek olarak geçmiş iki ay içinde geçersiz tıklamalar karşılığı ücret alındığını düşünürsek, reklamverenin hesabına geri ödeme yaparız.
  Bağımsız bir uzman olan Dr. Alexander Tuzhilin tespit yöntemlerimizi, politikalarımızı, ve prosedürlerimizi inceleyerek bunları ve izleme sistemimizle ilgili diğer ayrıntıları belgelemiştir. Raporunu aşağıdaki adreste bulabilirsiniz: http://googleblog.blogspot.com/pdf/Tuzhilin_Report.pdf (25-26. ve 47. sayfalar). (Yalnızca İngilizce)
 • Sponsor Reklam
 • 28-02-2007, 08:43:56
  #2
  1/2
  Ayrıca adwords de verdiğim 3 kuruş değerindeki bir reklam için geçersiz tıklama nedeniyle 4 kuruş olarak geri ödeme aldığımı gördüm. Neden 1 kuruş fazla verdiklerini anlamadım. bana çok ilginç geldi. reklamı daha yeni başlattım sadece 1 tıklama oldu ve hesabım en son x ytl iken x.01 ytl oldu geri ödemeden sonra. garip bir durum.
 • 01-03-2007, 00:10:34
  #3
  1/2
  döküman çok güzel teşekkürler.
  We know more about the movement of celestial bodies than about the soil underfoot.