AdSense kazancınızı 6/7 kat artırmanın yolları
Google Fan Webmaster Forum

Geri git   Google Fan Webmaster Forum > >
Site Analiz Uzman Ara Sosyal Gruplar Makaleler Sosyal Gruplar Forumları Okundu Kabul Et Favoriler

Google Adsense Google Adsense bilgi paylaşım platformu
Cevapla
LinkBack Seçenekler
  1  
Alt 11-07-2005, 18:56:57
sct
Üyeliği durduruldu
 
Thumbs up

AdSense kazancınızı 6/7 kat artırmanın yolları

Merhabalar,

İlk DMOZ makalemden sonra, hızımı alamadım, bir tane daha hazırladım. Bunun önemli bir kısmının çeviri olduğunu söyleyeyim. Çevirirken kendi yorumumu da katmadım değil. : ) Yazarı,
Alıntı:
Alıntı
Mohd Fairuz
isimli biri.

Metinde, ben.., yaptım.. vs. adamın ağzından yazılı olduğu için o şekilde. Yoksa benim alakam yok, yanlış anlaşılma olmasın. : )

Ayrıca, metni okuduktan sonra, bunları zaten biliyordum vs. diyebilirsiniz, haklısınız. Çoğu bildiğiniz şeyler olabilir. Çünkü bizde 5/10 $ yapmak bile bayağı bir trafik gerektiriyor, onlar ise 100 günlük tekil ile çok daha fazlasını yapabiliyorlar. Adamın anlattığı yollar ile kazancını katlaması da buna bağlı zaten. Gene de herkes tarafından bilinmesi gereken şeyler olduğuna, 70/80 $ dan satılan e-booklarda bunlardan farklı bir şeyler yazmadığına emin olabilirsiniz.


İşte yazı:
Günümüzde , Google AdSense, webmasterlar için, sitelerinden para kazanma yollarından birisidir. (Hatta en iyisi.. )
AdSense kullanan siteler arttıkça, sitelerinizden en iyi sonucu elde edebilmeniz için, kodlarınıza hükmetmeniz, en iyi şekilde optimize etmeniz gerekmektedir.

Halen çoğu yayıncı, günde 5/10 $ gibi rakamları zorlukla yaparken, iyi düşünebilen bazı yayıncılar için de günde 100 / 300 $ gibi rakamları yapabilmek hiç de zor olmuyor.
Peki bu farkı oluşturan etmenler neler ? .. Onlar farklı düşünüyor.. Bilinen yollardan değil de, en zor yollardan gidip, en iyisini kazanıyorlar.

Şimdi size, günde 5/10$ lardan, kazancımı nasıl 6/7 kat arttırdığıma dair ipuçlarını paylaşacağım. ( Ben değil, yazıyı yazan paylaşıyor )

Bunlar 5 maddeden oluşuyor, eğer sizde bu yolların izini sürerseniz, kazancınızdaki farklılığı göreceksiniz.

İpuçları:
1- Siteniz için bir format tipini benimseyin. Gerekirse başka formatlardan da takviye yapın ancak, bir format kullanıp onu optimize ederseniz en iyi CTR değerlerine ulaşabilirsiniz. Hangi formattan mı bahsediyorum ? Tabii ki Large Rectangle (336x280). Neden mi bu format ? Çünkü bu format, sitenizde normal linkler gibi duruyor, ve kapladığı alan açısından + içeriğinize göre alakalı reklam çıktığında en iyi CTR değerlerini elde edebiliyorsunuz. Örn. http://www.markcarey.com/adsense/formats.jpg

2- Siteniz için elle yapılmış renk bileşimlerini kullanın. Sitenizin arkaplanına göre, reklamınızın arkaplanını ayarlayın. Ben genelde beyaz kullandığımdan, % 90 beyaz yapıyorum. Bu adım, reklamları içeriğinizin bir parçası gibi göstermek adına doğru bir seçim. ( Bu arada galip.com olayını hala yasak diye adlandıranlar yanılıyorlar, biraz araştırma sonucu bunu anlayabilirsiniz. )

3- AdSense kodunu, içeriğiniz ile sırıtmayacak şekilde en üste yerleştirin. İlk kullandığım zamanlar, sürekli sayfanın altına yerleştiriyordum kodları. Bir gün, üst kısımlarda, içerik ile birlikte sununca farkı anladım !

4- Genelde sitemin üst kısımlarında, sitemin içeriği ile alakalı linkler yayınlıyorum ve adsense kodlarını bunların en üstüne koyarak, en iyi sonucu elde ediyorum.

5- Sitemin text ve link renklerini, mause üzerine gelinceki değerleri aynı yapın. Adsense kodunu da aynı şekilde. Bu durum, en iyi CTR değerinizi almanıza yardımcı oluyor. Bunun yanında makalelerin arasına, yanında gösterilen AdSense de en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Tracker yazılımları kullanarak, boş gösterim yapan, ortalama oranınıza ihanet eden sayfaları tespit edip, bu sayfalardan AdSende kodunu kaldırın.

Son olarak,
http://www.vaughns-1-pagers.com/inte...se-diagram.gif
Bakın, ufkunuzu genişletin. (:

Metnin orijinali: AdSense kazancınızı 6/7 kat artırmanın yolları
Rep. leriniz için şimdiden teşekkürler.
Not: Mümkünse, konunun sabitlenmesi iyi olur.
İyi Çalışmalar, Bol Kazançlar.

Konu sct tarafından (19-01-2008 Saat 20:37:18 ) değiştirilmiştir..
Sponsored Links
  2  
Alt 11-07-2005, 19:15:34
 
Standart
bir yerden başlamak lazım çok guzel bilgiler teşekkürler.
forumdaki ingilizce seviyesi ilerliyor kurs parası almak lazım dokumanları okuyarak seviyemiz ilerliyor
  3  
Alt 11-07-2005, 19:31:12
sct
Üyeliği durduruldu
 
Standart
Haklısınız. Başlık da, çeviri zaten. İşin bir de şu yanı var.

Şöyle düşünün, metni yazan adamın 400/500 tekili vardır. Hiç bir değişiklik yapmadan, 5/10 $ kazanıyordur. Sonra, zamanla öğrenmiş, anlattığı yöntemler ile 6/7 ye katlamış olabilir. Muhtemelen de öyledir.

Bizim şartlarımıza göre, en azından forumdaki arkadaşların şartlarına göre etkisi fazla olmayabilir.

Neyse, rica ederim, umarım kazancınızı artırmanıza yardımcı olur
  4  
Alt 11-07-2005, 19:32:01
Üyeliği durduruldu
 
Standart
Heh kazanç 7 kat artsa ne güzel olur Ben size biraz gördüklerimden söyliyim. Adsense koyduğunuz sitede adsense kodu KESİNLİKLE SIRITMALI. Reklamınız neyle alakalıysa o şekilde renklendirmelisiniz. Örneğin yemek reklamı çıkıyorsa kırmızı. Green kart reklamı çıkıyorsa kırmızı mavi beyaz gibi renklemeler yaparak kullanıcının ilgisini çekebilirsiniz. Bu kadar zamandır takip ediyorum sitemi, yanlışlıkla tıklama, link sanıp tıklama olayı birtek liste sitelerinde olur onun dışındaki siteler dikkat çektirmeli ve o şekilde kazancını arttırmalı. Ama söylediğin gibi 6 7 kat arttırsa keşke bunlar. Yinede yeni başlayanlara gerçekten yardımcı olur teşekkürler
  5  
Alt 11-07-2005, 19:40:15
sct
Üyeliği durduruldu
 
Standart
Alıntı:
webmaster Nickli Üyeden Alıntı
Heh kazanç 7 kat artsa ne güzel olur Ben size biraz gördüklerimden söyliyim. Adsense koyduğunuz sitede adsense kodu KESİNLİKLE SIRITMALI. Reklamınız neyle alakalıysa o şekilde renklendirmelisiniz. Örneğin yemek reklamı çıkıyorsa kırmızı. Green kart reklamı çıkıyorsa kırmızı mavi beyaz gibi renklemeler yaparak kullanıcının ilgisini çekebilirsiniz. Bu kadar zamandır takip ediyorum sitemi, yanlışlıkla tıklama, link sanıp tıklama olayı birtek liste sitelerinde olur onun dışındaki siteler dikkat çektirmeli ve o şekilde kazancını arttırmalı. Ama söylediğin gibi 6 7 kat arttırsa keşke bunlar. Yinede yeni başlayanlara gerçekten yardımcı olur teşekkürler

Herkesin düşüncesi farklı, senin düşüncen de, denemelerine vs. göre muhtemelen ortaya çıkmıştır. Siteden siteye değişiyor tabii ki. Ama şu da var. Örneğin, yemek tarifi içeren sitenizde, yemek tariflerini listelerken, en üste koyduğunuz AdSense çok işe yarayabilir. css değerlerinizden, normal text, link, mause üzerine geldiğinde link. vs hepsini aynı renk yaparsanız, ve AdSense kodunu da aynı renk yaparsanız CTR kesinlikle yükselecektir. Az ve sadece USA trafiği olan bir sitemden bunu çıkardım.

Renk olayı da tabii ki doğru. http://forums.digitalpoint.com/ her sayfada farklı renk varyasyonlarında olması bunu gösteriyor.

DP gibi geniş içeriğiniz, kaliteli, yüksek trafiğiniz, ppc değeri yüksek konularda siteleriniz varsa, farklı renklendirmeler kullanmak daha iyi olur tabii ki.

Bol kazançlar.
  6  
Alt 11-07-2005, 20:00:51
Üyeliği durduruldu
 
Standart
İçerik olarak çıkması için yabancı site olması lazım. Yabancı sitelerde strateji bence kesinlikle farklı olmalı zaten. Benim söylediğim türkçe siteler içindi.
  7  
Alt 11-07-2005, 20:09:22
sct
Üyeliği durduruldu
 
Standart
sonuçta, içerikten içeriğe, dilden dile farkediyor.

Herkesin denediği, sonuç aldığı siteler farklı.

O elemanın yazdığı, site içeriği, text, link, tıklanmış link, mause üzerine gelince aldığı renk vs. her türlü şeyin aynı olması gerçekten etkiliyor. Denemenizi tavsiye ederim.
  8  
Alt 12-07-2005, 01:16:26
 
Standart
yetersizdi yaw bunlar zaten bilinmiyo muydu

yazılanlar her site icin degisikenlik gosterir, tum sitelere mal etmek anlamsız olacaktır.

yukarda bi arkadassımızın dedigi gibi, bazı sitelerde entegre reklam caydırıcı olabiliyor, insanlar özellikle tıklmıyor, bazı sitelerde ise, llaki site ile alakasız gorunur kı*** bi reklam tipi secmeniz gerekiyor aynı zamanda renklerde siteye zit olmalı...

sonuc olarak, herkesin adsense deneyimi bence desgisken olacaktır.

bunları yazıyorum cunku yeni baslayan biri a bu adam bole yapmıs bende yapim diyecek, iki sitenin dogası aynı olmadıgınadan bizimki hüsrana ugrayacaktır..

ama kafa çalıştırmak ve düsündürmek adına ii bi yazı idi.
______________________________________________________

İngilizce Yeminli Tercüman
Sponsored Links
  9  
Alt 12-07-2005, 19:00:34
c4timer
Guest
 
Standart
hey , be yeni bir forum açılmış , içi dolmuş haberimiz bile yok
Bilgisayardan başını kaldırmadan Çalışmak böyle bişi olsa gerek..
Makale gerçekten güzel , eminim çoğunuz biliyordur , fakat yazıda dikkatimi çekmedi ;

Mesela siz sayfanıza 3 tane adsense kodu koydunuz , 3*3 = 9 tane reklam çıkıyor diyelim , Sayfanızdaki en pahalı reklam 10$ , en ucuz reklam 0.5$ ise , en ucuz reklam üzerinden hesaplanırsınız , 10$ lık reklamın bir faydası olmaz

Az ve öz olması lazım ve arkadaşın dediği gibi CTR oranları , gerçekten önemli , inş. forum başarılı olur..
Cevapla


SeçeneklerTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:27:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş
Tüm genel soru(n) için detay & Ban Sorunları için ban reklam
radore
Datacenter
Google+

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan R10.net WebMaster Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. R10.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde R10.net yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
GOOGLE PLAY'den
indirebilirsiniz
APP STORE'dan
indirebilirsiniz
aşk
E Ticaret Paketleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318