Aspire
Koineks
 • 24-05-2008, 17:19:51
  #46
  1/2
  düşüncesiz bir düşünce
  Altın Üye
 • Sponsor Reklam
 • 25-05-2008, 14:28:56
  #47
  1/2
  Eskiden Dialer ler vardı. İnsanların bilgisayarına sinsice girip onları yüzlerce milyon ödemye mahkum eden.
  Şimdi ise bu sistemler var. Birşeyler kazandırdıklarını söylerken. Çok fazla şey kontur, zaman vs. kaybettiren.
  Sitemde bu reklamları gördükçe tiskiniyorum. Oysa özgün bir içerik mevcut. Ama meta kodlarındaki indir vs. sebebiyle kontür reklamları çıkıyor. Bir yazılım sitesinde indir meta kodu olması çok doğal değil mi?
  Kontürcüler farkında değil aslında bindikleri dalı kestiklerinin. Yakında reklamlarını yayınlayacak site bulamayacaklar. Çok fazla üredikleri için para kazanamayacaklar. Türkiye'deki internet reklamcılığını bitirdikleri gibi websitelerini de tükettiklerini farkedecekler.
  Zaten gelişme aşamasında olan Türk internetine büyük bir darbedir bu.
  Bu tarz reklamlara tıklanarak onların zarar ettirilmesi belki etik deil ama onlardan kurtulmak için gerekiyorsa yapılmalı.
  Ve bence bunları teşvik eden sponsorlarla da bağlantılarımızı kesmemiz en doğrusu olacak.
  Azmettiricileride cezalandırmayı unutmayalım.
 • 26-05-2008, 03:56:29
  #48
  1/2
  Söylemek istemezdim ama bende aynı şekilde tıklıyorum. Hem meraktan acaba nasıl salak bişey diye, hemde reklam vermenin gereksiz olduğunu anlasın diye...
 • 26-05-2008, 03:58:39
  #49
  1/2
  noertz adlı üyeden alıntı
  bence yanlış birşey yapıyorsunuz benim ne cep sitem var nede cep reklamı yayınlatıyorum. Benim şahsi görüşüm reklam veren arkadaşın herhangi bir suçu yok yayıncının yani googlenin suçu bu. ucuz reklam alıp milletin az kazanmasını google sağlıyor.. Eğer bu servisten memnun olmayanda varsa gider kendine yeni bir partnet bulur onla çalışır.. Parayı sadece google vermiyor diğer sistemleride denemek lazım..
  saygılar..

  Ucuz reklam nasıl oluşuyor sanırım bilmiyorsun..

  El birliği yaparak en basiti barkod kelimesinin ücretini 0.40 dan 0.10 a çekebiliriz. Bilmem anlatabildimmi..
 • 26-05-2008, 16:58:46
  #50
  1/2
  bu reklamlardan kurtulmak için
  1- google adwords ciddi bir çalışması yapması lazım
  2- google minumum tıklama ücretini 0,05 gibi yapması lazım
  3- ringafon,flycell vs... büyük sponsorların bu işi bırakması lazım.
  4- yada türkçe sitenizi kapatmanız lazım
  Başka yöntem bilmiyorum bilen varsa söylesin tartışalım
  İndirme Sitelerine Reklam Verilir!
 • 01-06-2008, 20:27:07
  #51
  1/2
  Kontör reklamına bilinçsiz insan neden tıklıyor ? Çünkü üzerinde "tebrikler 250 kontör kazandınız" yazıyor. Siteye tıklayan adama 250 kontör veriyorlar mı ? Hayır .. Bu birinci üçkağıtçılık ..
  İkinci üçkağıtçılık .. Siteye girdiğinizde "telefon numaranızı yazın hemen kontörleri kapın" diyor. Telefon numaranızı yazdığınız zaman cep telefonuna mesaj geliyor. Onu yanıtlayınca sisteme üye olmuş oluyorsun ve aylık 100 kontör kartından gidiyor (üyelik bedeli ayağına).. Buda insanların bilinçsizliğinden yararlanıp üçkağıtçılık yapmak anlamına geliyor.

  Hem insanların emeğini, parasını, farkettirmeden çalınıyor hemde bu savunuluyor. Webmasterlarımızda malesef bilinçsiz ne yaptıklarının farkında değiller. Hiç bakıyorlarmı nasıl büyük bir çarkın içerisinde kullanıldıklarına. Adam her üyeden neredeyse 10 ytl (aylık) kazanıyor.. eee webmaster a verdiği para 1 ytl (1 kez).. Üstüne üstlük üye olan insanlırımza yazık. Ne olduğunu bilmiyorlar.