Aspire
Koineks
 • 08-04-2008, 12:28:37
  #28
  1/2
  cst, Anlattıklarınız gerçekten çok iyi, dikkatle takip ediyorum..
 • Sponsor Reklam
 • 08-04-2008, 13:32:31
  #29
  1/2
  dll söylediklerine harfiyen katılmamak elde değil.Ancak kazançların düşmesinin başka sebebleride var.
  2 yıl öncesine kadar adsense nin Çok kazandırmasının ten önemli sebeblerinden biride adwords-adsense hakkında yeteri kadar kaynak,bilgi yoktu..Oda adwords yayıncılarının bilinçlenmeden yatırım yapmasıydı.Şöyleki , 2 yıl öncesine kadar adwords hakkında detaylı bilgi paylaşımları,nasıl etkili kullanılır gibi paylaşımlar Türkiyede yoktu,Ayrıca şu an adwords u etkili kullanabilmek için insanlar şirketlerle anlaşıyor,bir miktar onada ödeme yapıyor ve öyle reklam veriyor....

  Ayrıca internette google türklere az veriyor diye bir düşünce var.Kesinlikle katılmıyorum.Belki bazı özel içerikli sitelere daha Çok verebilir ama Türklere tık başı az verdiğiyse bence kazanamayan insanların bir serzenişi...
  Mesela her taraf şarkı sözü sitesi,video sitesi dolu.Tabiki google bu sitelerin gelirlerini es geçecektir.
  Örneğin ben 6 ay önce download sitesi kurdum.Bot ile başka bir siteden çektim içeriği.ancak bir postcu tuttum program açıklamalrını özüne uygun olarak değiştirttim.Yani özgün içerik felan yok Şu an günde 40 $ dan fazla kazandırıyor.

  dll arkadaşın dediği gibi kazançlarım çok iyi işi gücü bırakıp bunla uğraşayım derseniz işiniz riskli.Eğer gerçekten bu işle full time uğraşacksanız size ömür boyu getirisi olur ama günde 3-4 saat belki daha az ilgileniyorsanız kesinlikle reel işlerinize önem verin.
  Güneşin ufka değdiği yer,oraya git, Ama yine gel.
 • 08-04-2008, 13:48:10
  #30
  1/2
  Sunu da dikkate almak lazim, tik basi verilen reklamlar aslinda havaya atilan para gibi bakmak lazim. Bu nedenle insanlar daha cok gelir basi ödeme olan tavsiyeleri tercih ediyor. Google bu piyasayi gördügü icin valueclick'i satin aldi ve tavsiye reklamlari piyasaya soktu.

  Türkiyede olmasa'da yurt disinda tavsiye reklamlara yönelik sitesi olanlar bunlardan iyi para kazaniyor, sebebi de hem konu ayni hem cikan reklamlar yakin konuda.

  Bir reklamveren geri dönüsümü ancak 2 - 3 olan 100 tika 3 cent'ten 3 dolar verecegime sattigim ürün basina 50 cent verim hem ben kazanim hem bana müsteri gönderen.

  Ayrica reklamverenler site yerine aramaya reklam verir oldu. Neden cünkü reklaminin sitelerde ne kadar igili müsteriye gittigini bilmiyor ama aramada kendine uygun gördügü kelimelerde hedef ziyaretciye hitap ettigini biliyor.

  Ha taninirlik , marka yaratmak icin sitelere reklam veren veya hala bilincsiz olanlar var ama bütün bunlar gelirlerin de düsmesine neden bence.