Uzun süre önce Türkçe makale kategorisinde yazarların hakkını korumak amaçlı getirdiğimiz alt limit kuralını; yabancı dilde makale kategorisine de getirmiş bulunuyoruz.

Makale siparişi verirken yada yazarken; “100 kelime ve katları” olarak ücretlendirme yapılması zorunludur! Bu bağlamda; 100 kelime 3 TL, 200 kelime 6 TL gibi bir ücretlendirme alt yapısı oluşmaktadır. Üyeler, bu ücretlendirmeleri sunduğu hizmete göre, artırmakta özgürdür. Lakin, altı ücretlendirmeler yasaklanmıştır. (Alinan siparişin büyüklüğüne göre, maksimum yapılabilecek indirim oranı %15’dir.)

Bu Kuralın Getirileri Nelerdir?
• Bu kural sayesinde, tüm makale yazarları ve ekipleri daha iyi gelir elde edebilecektir.
• Bir çok üye; gizliden ve ya açıktan teklif vererek çok düşük ücretlere icerik üretip, haksız kazanç elde etmektedir. Bunun önüne geçilecektir.
• Serbest Piyasa kavramını, kendine göre şekillendiren ve makale ticaretlerinde düşüşe neden olan kişiler engellenmiş olacaktır.
• Makale konusunda ki yazarlar, sundukları hizmeti bu bağlamda tekrar gözden geçirecek, sipariş verenler, yüksek ücret vereceği için; daha iyi bir ayrım yapacaktır.

1 kez ihlal eden üyeler uyarılır, devam ettiren üyeler 3 günden az olmamak şartıyla uzaklaştırılır. Ihlalin devami halinde ban sureleri 3 gün, 10 gün, 2 hafta, 1 ay, 3 ay, 1 yıl seklinde uzayacaktir.

13.02.2016