• 03-12-2016, 17:16:24
  #1
  1/2


  Güneş enerjisi ile çalışan çok ilginç ürünler var. Sizler için bu listeyi hazırladık…

  Güneş enerjisi ile çalışan ürünler listesini oluştururken, ilginç şeyleri seçmeye çalıştık. Umarım bu liste hoşunuza gider. İlham verici bir liste olduğunu umuyoruz. (çok sayıda resim olduğu için bu sayfaya eklemedim)

  1- Güneş enerjili şarj aleti (solar power bank):

  Günümüzde birçoğumuz akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı telefonlar ise sürekli veri alış verişi yaptığı için çok hızlı şarj tüketmektedir. Güneş enerjisi ile çalışan şarj aleti bu sorunun çözümü olacak gibi duruyor. Güneş enerjili şarj aleti günümüzde pek yaygın olmasa da, gelişen teknoloji ile yaygınlaşacak gibi görünüyor. Hatta güneş enerjili şarj aletleri için güneş enerjisinin yeni alt sektörlerinden birisi olacak diyebiliriz. Güneş paneli temizliği sektörü gibi.

  2- Solar pencere şarj aleti (solar window charger):

  Solar pencere şarj aleti veya solar cam şarj cihazı, ismine ne derseniz deyin. Avuç içi büyüklüğündeki bu cihazı, güneş alan bir pencerenin camına yapıştırmanız yeterli. 1800 mAh batarya kapasitesine sahip olan bu solar şarj cihazını, dilediğiniz gibi söküp tekrar yapıştırabilirsiniz. Çok şık bir dizayna sahip olan bu ürün ile akıllı telefonlarınızı hızlıca şarj edebilirsiniz. Dizaynından ve kullanım şeklinden dolayı, güneş enerjisi ile çalışan ilginç ürünler listemize girmeyi başardı.

  3- Güneş enerjili çevre aydınlatma armatürü:

  Güneş enerjisi ile çalışan çevre aydınlatma armatürü çok işlevsel bir solar üründür. Çünkü bu solar armatür montajı için profesyonel usta olmanıza gerek yok. Üstünde bulunan delik ile solar armatürü, duvara bir tablo asar gibi yerleştirebilirsiniz. 1 adet çivi veya vida yeterlidir. Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma armatürü küçük bir sensöre sahip. Bu sensör sayesinde, gündüz kapalı dururken, hava karardığında otomatik olarak yanmaktadır. Sizin hiçbir butona veya anahtara basmanıza gerek yok.

  4- Güneş enerjisi ile çalışan fener (lüküs):

  Güneş enerjisi ile çalışan fener aslında çok yeni bir ürün değil. Hatta son yıllarda birçoğumuz bauhaus gibi büyük alışveriş marketlerinde güneş enerjili fener ve benzeri basit solar ürünleri görmüştür. Güneş enerjili kamp feneri ‘nin listemizde yer almasının sebebi ise, bu ürünün outdoor yani doğa ile iç içe yaşayanlar için tasarlanmış olmasıdır.

  5- Güneş enerjisi ile çalışan masa lambası:

  Güneş enerjisi ile çalışan masa lambası da çok yaratıcı bir solar ürün. Gücünü güneşten alan masa lambasının led ampullerinin ömrü yaklaşık 50.000 saattir. Güneş enerjili masa lambası hem USB hemde güneşten şarj olabilmektedir.

  6- Güneş enerjisi ile çalışan klavye (logitech solar wireless keyboard):

  Güneş enerjisi ile çalışan klavye nin üreticisi geleceğe güzel bir yatırım yapmış. Çünkü önümüzdeki yıllarda güneş enerjili ürünlerin yaygınlaşacağı çok açık. Logitech güneş enerjili klavye kablosuz kullanım özelliğine sahip. Gücünü ise güneşten alıyor. Şuan da piyasada satılan ilginç solar ürünlerden birisi.

  7- Eton Rukus Güneş enerjili radyo (Bluetooth):

  Güneş enerjisi ile çalışan radyo da ilginç solar ürünler arasındadır. Güneş enerjili radyo ile tam 8 saat kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca cep telefonu şarj etmek için USB portları da mevcuttur. En güzel özelliklerinden biriside su geçirmez olmasıdır.

  8- Goal Zero Taşınabilir güneş jeneratörü:

  Güneş jeneratörü yapmak aslında çok basit. Ama böyle profesyonel bir solar jeneratör yapmak ise mühendislik ve yatırım ister. Çünkü, bu tarz plastik ürünler için çok fazla kalıp gerekmektedir. Bu kalıplar ise aşırı maliyetlidir. Goal Zero firmasının yaptığı güneş jeneratörünün aynısını yapmaya kalksanız en az 300.000 TL harcarsınız. Ama bu ürün 180 dolara satılmaktadır. Goal Zero güneş enerjili jeneratör ile laptop, mobil şarj ve aydınlatma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu ürün ile TV izlemek bile mümkün (bunu ben demiyorum, onlar diyor).

  9- Güneş enerjili sırt çantası:

  Güneş enerjisi ile çalışan ilginç ürünlerden biriside solar sırt çantasıdır. Özellikle outdoor sporu yapanlar için harika bir ürün. Bisiklet, doğa koşusu, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı gibi spor yapanlar için çok işlevsel ve kullanışlı bir ürün. Bu sırt çantası arkasında bulunan güneş paneli ile içindeki bataryayı şarj etmektedir. Sizde bu batarya ile cep telefonu, tablet ve laptoplarınızı şarj edebiliyorsunuz. Outdoor sporu yapanlar için taşınabilir hidroelektrik jeneratörü ürününe de göz atmanızı tavsiye ederim.

  10- Güneş enerjisi ile çalışan el feneri:

  Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma ürünlerinden biriside güneş enerjili el feneri ‘dir. Çok basit ve işlevsel bir üründür. Mantık aynıdır. Gündüz üretiyorsunuz, gece tüketiyorsunuz. Yukarıdaki güneş enerjisi ile çalışan el feneri 3 çeşit aydınlatma seviyesi sunuyor. Ayrıca 45 feet’e kadar su geçirmez özelliğe sahip. Yaklaşık 1 saatte güneş ile şarj oluyor ve bu şarj ile 2 saat kullanım imkanı sunuyor.

  11- Güneş enerjili bisiklet kilidi (Skylock Solar Bike Lock):

  Güneş enerjisi ile çalışan çok ilginç bir ürün solar bike lock. Normal bisiklet kilitlerinin aksine, bu bisiklet kilidi güneş enerjisiyle çalışıyor. Kilit üstündeki mini güneş panelleri ile elektrik enerjisini elde etmektedir. Üstelik tam dolu batarya ile tam 1 hafta kullanılabilmektedir. Bluetooth teknolojisine sahip olan güneş enerjili kilit, akıllı telefonunuz ile kontrol edilebilmektedir. Bu ürünün video’sunu incelemek isterseniz skylock solar bike lock isimli sayfamıza bakabilirsiniz.

  12- Güneş enerjisi ile çalışan kiremitler:

  Güneş enerjisi ile çalışan kiremitler ve çatı teknolojilerini önümüzdeki yıllarda sıkça göreceğiz gibi gözüküyor. Bu teknolojinin en güzel yanı, kötü görüntüyü ortadan kaldırmasıdır. Eğer güneş enerjili kiremitler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz güneş enerjisi çatı teknolojileri isimli makalemize bakabilirsiniz.

  13- Güneş enerjisi ile çalışan araç:

  Üç tekerlekli ve tek kişilik olan yumurta şeklindeki bu araç güneş enerjisi ile çalışıyor. Velomobile olarakta isimlendirilen güneş enerjili araç ile 15 mile yol alınabilmektedir. Aracın üzerinde ise 100 watt gücünde güneş paneli bulunmaktadır. Maksimum hızı ise saatte 20 mile kadardır.

  14- Güneş enerjili arabalar:

  Güneş enerjili arabalar daha çok üniversiteler arasındaki yarışlar için yapılmaktadır. Türkiye’de ki birçok üniversite de bu altyapıya ve tecrübeye sahiptir. Ülkemizdeki bazı güneş enerjili arabalar için elektrikli araçlar kategorimize bakabilirsiniz.

  15- Güneş enerjili çadır – tente:

  Güneş enerjisi ile çalışan çadır ilginç solar ürünlerden birisi. Çok işlevsel bir yapıya sahiptir. Üzerindeki güneş panelleri sayesinde, birçok elektronik ürün çalıştırılabilmektedir. Ayrıca, dizaynı sayesinde katlanabilir ve tekrar kurulumu çok rahat yapılabilir. Güneş enerjili çadır, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek.

  16- Moser lambalar:

  Moser lambalar hiçbir elektronik devre veya elemana sahip değildir. Tamamen güneş ışığından faydalanmaktadır. Tasarımı sayesinde, depo gibi kapalı ve güneş girmeyen yerlerde, gündüz aydınlatma ihtiyacı karşılanabilmektedir. Bu lambaların hiçbir bataryası veya depolama ünitesi yoktur. Ama buna rağmen 40 ila 60 watt gücündeki bir lamba kadar aydınlatma sağlamaktadır.

  17- Güneş enerjisi ile çalışan buzdolabı (güneş enerjili araç soğutucusu):

  Güneş enerjisi ile çalışan araç soğutucu yiyeceklerinizi 18 saat boyunca taze tutabiliyor.

  18- Güneş enerjisi ile çalışan kulaklık:

  Helios firmasının patentli kulaklığı, dünyanın ilk kablosuz ve güneş enerjisi ile çalışan kulaklığıdır. Kulaklığın en üstünde bulunan güneş pilleri sayesinde güneşten şarj olabilmektedir. Bluetooth teknolojisine sahiptir. Güneş enerjili kulaklık şuan piyasada 155 dolara satılmaktadır. (http://thegadgetflow.com/portfolio/h...ed-headphones/)

  19- Güneş enerjisi ile çalışan diş fırçası:

  Evet kulağa çok ilginç geliyor ama böyle bir ürün var ve satılıyor. Güneş enerjisi ile çalışan diş fırçası, aslında bildiğimiz elektrikli diş fırçalarının aynısı. Tek farkı ise enerjisini güneşten elde ediyor olmasıdır. Çevreci olan arkadaşlarımızın sevebileceği bir ürün. Ayrıca outdoor sporlarını yapanlar içinde güzel bir ürün. Güneş enerjili diş fırçasının resmi sitesine bu bağlantıdan bakabilirsiniz. (http://soladey-usa.myshopify.com/)

  20- Güneş enerjisi ile çalışan barbekü:

  Güneş enerjisi ile çalışan barbekü ile harika yemekler yapabilirsiniz. Güneş enerjili barbekü güneşin ısısı ile çalışmaktadır. Et yemeklerini 10 dakika ila 2 saat arasında pişirebiliyor. (https://www.gosunstove.com/products/gosun-grill)

  21- Güneş enerjisi ile çalışan tren:

  Güneş enerjisi ile çalışan tren ile gelecekte yolculuklar bedava olacak. İlk defa hindistan da yapılan güneş enerjili tren muhtemelen diğer ülkeler tarafından da kullanılacak.

  22- Güneş enerjili tuğla:

  Güneş enerjili tuğlalar ile gece yollarınız aydınlanabilir. Bu ilginç ürün internette 60 dolara satılmaktadır.

  23- Güneş enerjisi ile çalışan uçak (solar impulse):

  Güneş enerjisi ile çalışan uçak olan solar impulse’yi sanırım hepimiz duymuşuzdur. Söylenecek pek bir şey yok. Ama ilerleyen yazılarımızda bu uçak hakkında harika bir makale hazırlayacağız.

  24- Güneş enerjisiyle çalışan mouse

  25- Güneş enerjisi ile çalışan oyuncaklar

  26- Güneş enerjili yemek masası

  27- Güneş enerjisi ile çalışan çim biçme makinesi:

  Tamamen sessiz çalışan güneş enerjili çim biçme makinesi ile çimlerinizi rahatlıkla biçebilirsiniz. Ürünün sayfasına şu bağlantıdan gidebilirsiniz. (http://www.husqvarna.com/us/products...c-lawn-mowers/)

  28- Güneş enerjili yat

  29- Güneş enerjisi ile çalışan bisiklet:

  Bir türk mühendis baba tarafından yapılan güneş enerjili bisiklet. Eğer bu haberi okumak isterseniz türk mühendis güneş enerjili bisiklet yaptı sayfasına göz atabilirsiniz.

  30- Güneş enerjili şarj istasyonu:

  Liseli öğrencilerimizin yaptığı güneş enerjili şarj istasyonudur. Bu haberi okumak için liseli öğrenciler güneş enerjili şarj istasyonu yaptılar sayfasına bakabilirsiniz.

  31- Solpad – güneş enerji jeneratörü:

  Solpad hakkındaki detaylı makalemiz için Solpad güneş paneli sistemi sayfasına bakabilirsiniz.

  Güneş enerjisi ile çalışan ilginç ve güzel ürünler kısaca bunlardır. Sizinde dikkatinizi çeken ve bu listeye eklemek istediğiniz ürünler olursa, bizimle iletişim sayfasından paylaşabilirsiniz.

  Kaynak
 • Sponsor Reklam
 • 05-12-2016, 12:05:52
  #2
  1/2
  Klavye ilginmiş gerçekten

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319