Aspire
Koineks
 • 05-04-2009, 12:06:23
  #10
  1/2
  Ama bakın şöyle bir durumda var 9-10 sene önce 3b.org bir arkadaş almış geçen gün forumda 5k $'ye satıyordu yanlış hatırlamıyorsam ileriye dönük ederi var bence tüm 3 karaterlilerin us biz dahil.
 • Sponsor Reklam
 • 05-04-2009, 12:08:24
  #11
  1/2
  webwelet adlı üyeden alıntı
  şu kriz döneminde alınan hiçbi domain boşa kürek çevirmece değildir bence.. kriz bitince hepsini 2 katına satarsın. tam domain alma zamanı..
  orası kesinlikle doğru. kriz döneminde aldıklarımızı, kriz döneminden sonra daha yüksek fiyata satacağımız belli bir gerçek. ancak benim sorduğum soru daha uzun vadeliydi, sadece kriz dönemini kapsayan bir soru değildi. cevabına teşekkürler.
  Expire adlı üyeden alıntı
  Öncelikle ben uzun süredir bu işi yapmıyorum yeni başladım fakat 3 karakterler ilgimi çekiyor.Seninde dediğin gibi .com lar aldı başını gidiyor ve gidecek ilerde çok büyük paralar edecek (şu an bile büyük paralar ediyor) fakat bence .net ler .comlar kadar büyük artış yaşamıcak.
  Bendede 3 karakter .net var bende değerlenmesini bekliyorum
  .com lar; .net ler kadar büyük bir artış zaten gösteremez, arada uzantı farkı ve insanların gözündeki kalite var. ama sorun şu ki bizler .net lerden acaba ne kadar kar edebiliriz.
  WebKlas adlı üyeden alıntı
  siz net değerlenmeyecek diyorsunuz biz elimizdeki .org'a seviniyoruz boşamı seviniyoruz ?
  .org a umut bağlama derim. piyasada hatırı sayılır miktarda boşta .org bulunuyor zaten.
  webwelet adlı üyeden alıntı
  hocam net 1-2 yıl içinde değerlenecekse org 3-4 yıl içinde değerlenicek anlamına gelir. zaman farkı var yani azcık
  bu konuda işimiz domain piyasasını yönlendiren, domain piyasasının yabancı ağır toplarına kaldı zamana, farka onların yaptığı alım ve satımlar karar verecek.

  başka görüşleri olan?
  spam botlardan kurtulmak için apacheyi durduran çılgın webmaster :D