Aspire
Koineks
 • 20-05-2016, 22:12:55
  #19
  1/2
  Selamlar Hocam,

  Marka konusunda çok daha bilgili arkadaşlar mevcut ve yararlı tavsiyelerde de bulunmuşlar, sağolsunlar.

  Size anlatmak istediğim olay; markanız gazeteye çıktığında ve/ya gazeteden indiğinde markanız olmuyor; sandığınız gibi olmuyor o işler. Gazete yayımı bittikten sonra itiraz girişi yapıyoruz diyorlar, 3 - 4 hafta, sonrasında tescil belgeleri hazırlanıyor, çok sıra var deniyor; ne kadar sürer, 3 - 4 hafta daha.

  Sizin marka bırakın onayı henüz yok bile sadece koruma altında -eğer tescil edilirse markanız olacak- yani henüz markanız yok. Tescil evrakını aldığınız zaman markanız olacak. Bunları yazıyor olma sebebim kesinlikle şevkinizi kırmak değil ama marka tescil dediğiniz olay her aşamada hep yeniden yeniden başlıyor.

  Yukarıda yazılanları gözününde bulundurmanızda menfaatiniz olduğunu düşünüyorum. Sebebine gelince; com'un sahibinin yapacağı tek itiraz markanızı daha başlamadan bitirir. WIPO dan bahseden arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim, siz fırsatınız olduğunda hele bir sorun TPE'de bir markaya itiraz edeceğim kaç param gider diye Yani bırakın WIPO'yu daha TPE 'ye gidemezsiniz çünkü para ile birlikte sinir harbine döner bir anda.

  Çok fazla yardımım olamadığının farkındayım, kusura bakmayın lütfen.
  Silendo Libertatem Servo (Türkçe meali; Mesajlarımı alıntılayarak cevaplayın).
 • Sponsor Reklam