Koineks
 • 14-07-2015, 03:27:36
  #1
  1/2
  Merhaba arkadaşlar.

  Bir süre önce .net uzantılı olarak aldığım bu jenerik domaini bugünlerde işlerimin azalması nedeniyle değerlendirmek istiyorum. Daha doğrusu yeni bir projeye başlama isteği var içimde ancak bir türlü ne yapacağımı bulamadığım için elimdekileri değerlendirebilir miyim diye düşünmeye başladım. Bu noktada siz değerli arkadaşlardan fikir almaya geldim


  • Bu güzide ürünümüz, evlerimize modernlik anlamında dekoratif çözümler sunan ayaklı bir aydınlatma ürünüdür.
  • Google aylık aranma hacmi 14.800 olup her geçen ay artmaktadır. Türkiye bu kelime ile yeni yeni tanışıyor diyebiliriz. Rekabet tabi ki yüksek seviyede.
  • Aranma hacmi bakımından aydınlatma ürünleri arasında; abajur, avizeden sonra 3. sırada yer almaktadır.
  • .com uzantısı için yabancı firmadan 4350$ şeklinde bir fiyat aldım. %20 civarında bir indirime göz yumabiliyorlar genellikle. 3500 dolar diyelim. (Kelimenin anlamını bilip bilmediklerinden şüpheliyim.)

  Benim aklıma gelen özellikler bunlardı arkadaşlar. Direk olarak bu ürünü satan bir e-ticaret sitesi olmasa da bu kelimeyi arattığınız zaman aydınlatma firmalarının online mağazaları çıkıyor ilk sayfalarda. Tahmin edeceğiniz gibi ilk sayfada ise gittigidiyor, hepsiburada,n11 gibi baba siteler yer alıyor.

  Bu şartlar altında bu domaini nasıl değerlendirmeliyim ? Ne önerirsiniz ?
  e-ticaret sitesine çok sıcak bakmıyorum. İş yükü çok fazla olacaktır. Mali işler, kargolama vs vs. Bunun dışında alternatifler üretebilirseniz çok sevinirim.
  --- Uniregistry --- .com Domain $8.88
 • Sponsor Reklam