Koineks
 • 06-01-2017, 00:27:23
  #1
  1/2
  Merhaba AdSense Yayıncıları, performans raporlarınızda veya siteler listenizde size ait olmayan siteleri görüyorsanız, bu yazı sizin için!

  Öncelikle, saldırı altında olmadığını bil. Hesabınızda başka bir site görünmesine rağmen, endişelenmeniz gerekmez. En yaygın senaryo; başka bir sitenin, sitenizi kopyalayıp sitelerine yapıştırması ve aynı zamanda reklam kodunu da kopyalamasıdır. Yayıncı kimliğiniz hâlâ reklam kodunda olduğu için, yeni site artık hesabınızda görünür.

  Ne Yapmalıyım?
  7 Yıllık Blogdan Tanıtım Yazısı
 • 26-10-2017, 09:35:39
  #2
  1/2
  Benim gördüğüm, bildiğim ve denediğim kadarıyla Adsense hesabınızdaki sitelerim kısmına eklemediğiniz sitelerde sizin Adsense hesabınıza ait reklam kodlarının hiç biri çalışmaz ve gösterilmez.

  Örnek verecek olursak abc..com sitesini Adsense sitelerim kısmına eklediniz ve bu sitede reklam yayini yapabiliyorsunuz. Reklamlar aktif ve para kazandırıyor. Başka bir site sahibi (cvb..com sitesi sahibi) sizin sitenizden reklam kodlarını alıp kendi sitesine ekliyor. Fakat siz cvb..com sitesini Adsense yönetim panelinden sitelerim kısmına eklemediğiniz için bu sitede sizin onaylı sitenizden kopyalanan reklam kodları o sitede çalışmaz.

  Kendi onay aldığım Adsense hesabında yine sitelerim kısmına eklemediğim siteye kodu ekledim çalışmadı.

  Ve artı olarak bu kodları başka site sahibi neden kendi sitesine eklesin. Reklamlar çıksa bile kendine bir gelir gelmeyecektir. Fakat sadece Adsense hesabınızın banlanması için böyle birşey yapabilir. Bu durumun engellenmesi için Adsense güvenli sitelerim diye bir bölüm açmış ve o bölüme reklam yayınlanmasını istediğiniz siteleri eklersiniz ve sadece o sitelerde reklam yayınlanır.
  Internette okuduğum kadarıylada bu böyledir.
  Web Hizmetleri ---> www.interoweb.com <---