Koineks
 • 10-12-2016, 13:53:37
  #1
  1/2

  Arkadaşlar 10 gün önce xiaomi mi5 telefon aldım telefon büküldü.. Araştırdığımda telefonun kasa biraz dandikmiş.. Her neyse dün garanti firmasına gittim anlattım.. Bana dedikleri şey telefonun cepte taşınırken bükülebilceği buda kullanıcı hatasıdır dedikleri.. Her neyse ben bunu kabul etmedim. Hepsiburada.com'u aradım bana dedikleri şey ürünün onarılmasını istiyorum diye geri göndermemi istediler ama ücretde talep edilebilir dediler. bu sefer onları aradım dedim bana servis zaten garanti dışı olduğunu söylediler.. Bende onlara anlattım bir telefonun cepte bükülmesi kullanıcı hatası sayılmaz. İphone 6lardada bu sorun olduğunda apple firması ücretsiz değişim yaptılar bu sorunu yaşıyanlarda. Bana bu sefer dedikleri şey bunların hepsini belirterek formu doldurunuz ve bize gönderin dediler.. Bizim kendi teknik ekibimizde incelemesini yapsın ona göre dönüş yapalım dediler. Sizce napayım? Amaçları oyalamak mı? direk tüketici haklarına mı başvurayım?

  Çünkü telefona darbe uygulasam o her türlü belli olur. Çatlak vs olur. Ama telefonun cepte bükülmesi kesinlikle kullanıcı hatası değildir diye biliyorum çünkü telefonu ona göre dayanıklı yapmak zorundular.. Bunların hepsini belirttim ben zaten..

  Hepsiburada.com'a telefonu gönderem mi yoksa direk tüketici haklarına mı gideyim?

  Birşeyler yanlış gidiyorsa ve susuyorsan ezilmeye mahkumsundur.
 • Sponsor Reklam
 • 10-12-2016, 16:43:27
  #2
  1/2
  Arka cebinizzde olup oturmadığınızı kanıtlamanızı isteyebilirler. Baskıya maruz kalmış olabilir bu biraz firmaya kalmış bir durum. Bence servis oyalamak istiyor. Bildiğim kadarıyla servise başvurmadan heyete başvuruda bulunulmuyor. Geçmiş olsun hocam. İşin içine hepsiburada girerse süreciniz uzar sadece.

  "Suçun cezasından kaçabilirsin, ama vicdanın azabından kaçamazsın."

 • 10-12-2016, 17:00:56
  #3
  1/2
  telefonun cepte bükülmesi gibi olaylar , şiddet uygulanmıştır diye bir düşünceden dolayı böyle bir yola gidebilirler. Fakat , aynı telefon ile , sıfır telefon ile bu işlemleri uygulayınca aynı sonuca ulaşırlarsa ücretsiz değişim yapılsın dersiniz hocam. Aşırı ısınma dan dolayı bu tür problem yaşadım dersiniz olur biter.
  Heyete sonuçlardan sonra başvuru yaparsınız sanırım , böyle bir mağduriyet var gibi gibi. onlarda akabinde sizlere dönüş yapar. iPhone alın kafanız rahat etsin hocam. Şimdi telefon yoktur Allah bilir, ve siz o telefondan soğudunuz aynı şey iPhone de olsa , direkt değişim. Randevuya gidersiniz orada sorun Apple 'ın ise ,anında değişim yapar.
  idrak edilmemiş can, hayvan canıdır.
 • 11-12-2016, 21:10:27
  #4
  1/2
  Hocam umarım yanılırım ancak geçmiş olsun
 • 22-12-2016, 01:29:57
  #5
  1/2
  Arkadaşlar tüketici heyetine gittim geçen hafta bana servise gönder yazılı şekilde kargo dışı oldugunu belirtsinler dedi öyle gel dedi.. Telefon geldi yarın inşallah Tüketici heyetine gidip şikayetçi olacağım.. Araştırdım sordum arkadaşlara uzun sürebilir ama sonunda haklı çıkarsın dediler.. İade etmek zorunda kalırlar dedi.. Telefonda darbe veya kalın çizik felan yoksa iade etmek zorundalarmış.. 6 Ay içinde 2 kere aynı hatayıda verirse bir telefon yine iade edebiliyormussunuz.. Kısacası Tüketici heyetine başvurumu yapıcam büyük ihtimalde iade yapıcaklar..
  Birşeyler yanlış gidiyorsa ve susuyorsan ezilmeye mahkumsundur.
 • 17-04-2017, 21:02:41
  #6
  1/2
  Bende geçen gün farkettim telefon bükülmüş, ne yaptınız en son hocam?
  bende de mi 5 var
 • 09-05-2017, 15:38:19
  #7
  1/2
  Bursia adlı üyeden alıntı
  Bende geçen gün farkettim telefon bükülmüş, ne yaptınız en son hocam?
  bende de mi 5 var
  Tüketici hakem heyetine başvurdum hocam. 2 Ay sonra para iadesi kararı alındı. Paramı iade aldım
  Birşeyler yanlış gidiyorsa ve susuyorsan ezilmeye mahkumsundur.