Aspire
Koineks
 • 04-12-2016, 22:50:25
  #1
  1/2
  Arkadaşlar merhaba,

  Note 4 telefon bir çekiyor bir çekmiyor. Sim kartı değiştirdim, mobil ağlarla ilgili her şeyi yaptım (elle bulma, sadece gms vs.) ancak yine de düzelmiyor. Bu sorunu yaşan var mı, ne yapayım?
 • Sponsor Reklam
 • 05-12-2016, 00:21:17
  #2
  1/2
  Hocam cihazınızda modem arızalı olabilir.
  Yeniden bir rom kurmayı deneyin. Yanında modem ve efs yedeği bulunan romlar deneyin.
  Bu yöntem yazılımsal olarak düzeltme olacak.
  Eğer hâlâ aynı hata varsa, cihazınızda teknik arıza vardır. Cihazınızı bir telefoncuya götürerek tamir ettirin.

  İyi günler...
 • 05-12-2016, 00:29:05
  #3
  1/2
  Note 4'lerin kronik sorunu bu. Malesef. Çok acı bir durum... Ne yaparsanız yapın çözüm bulamayacaksınız diye biliyorum; varsa bana da söyleyin 3 adet note4'ümüze uygulayalım.

  Telefonu yeni aldıysanız iade edin. Zaman geçtiyse garanti devam ediyorsa servise verin, 3 yada 4 seferden sonra muhtemelen çözemeyecekler; çekmediğini video ile ispat edin, serviste sesinizi yükseltin, bunun note4'lerde kronik sorun olduğunu söyleyin. Oradan çözüm bulamazsanız tüketici hakem heyetinde olumlu sonuç alırsınız, ücret iadesi alırsınız... Garanti bittiyse geçmiş olsun.. :/ (EKLEME: Sonradan aklıma geldi, garantisi bitse dahi kronik sorunu olan bu cihazlar içni başvuru yapsak ne sonuç alırız bilmiyorum, kaymakamlıktaki arkadaşıma sorayım, daha sonra hatırlatırsanız cevaplarım sonucu.)

  Ayrıntılı bilgi için donanımhaber'deki konulara bakın...

  "Ben bu konudan çok müzdaribim. Böylesine büyük firmaların hatalarını kabul etmemelerini ve çoğunluğun sesini çıkarmaması yüzünden hatalı üretilen teknolojileriyle bizi yüzgöz ediyorlar... Bu konuda birilerinin dava açtığında (açıldı mı bilmiyorum) Türkiye'nin Samsung'a yaptırım uygulaması gerekiyor, tüm Note4'lerin toplattırılması ve sorunsuz cihazlarla değiştirilmesi gerekiyor... BU KUL HAKKIDIR. BUNU SAMSUNG SORUMLULARI KALDIRAMAZ. İnanın zamanım ve imkanım olsa bu ürünler için dava açar ve peşinde koşarım. 3 Note4'ümüz var, 3'ünde de aynı sorun var, bu asla bir rastlantı olamaz, kroniktir..."
 • 06-01-2017, 12:20:16
  #4
  1/2
  Telefonu Şubat 2016'da aldım. Ekim ayında telefonda şebeke problemi çıktı. Servisi aradığımda Note 4'lerki bu arızadan bıktıklarını, yine de göndermemi ve anakartı değiştireceklerini ancak genellikle sorunun devam ettiğini, belki güncelleme ile düzeltilebileceğini söylediler. Ben de telefonsuz kalmamak için yeni telefon aldım. Kenarda atıl durumda duruyor, garantiye göndereceğim de internet yorumlarına baktığım da 3 kez gönderenlerin de sorununun çözülmediğini okudum.

  En son gittim yeni telefon aldım. Garantiye göndereceğim bakalım ne çıkacak.