Aspire
Koineks
 • 12-10-2017, 16:53:52
  #46
  1/2
  FeNa adlı üyeden alıntı
  Avukat çok gaddar bir avukat ama belli ediyor. İnsanları iş yerini arayıp rahatsız ediyormuş, bu arkadaşlarımın evleri bile yok düşünün maddiyatları o derece düştü. Ben param olsa direk ilk işim bunlara bir ev tutmak olacak. Eşyaları var depoda maddi sıkıntıları büyük. Çocuk ticaret yaparken kaldırıldı Vs zamanında paraları gitti baya neleri varsa sattılar. aileleride ilk başta evlenmelerini istemedi ama bunlar 7 senedir hala çok seviyorlar birbirlerini.

  Kıyamıyorum, elimden ne gelirse yardımcı olmaya çalışıyorum.
  Hiçbir avukat hukuk dışında işlem yapamaz. Bu yapılan hukuki bir davranış değil mafyavari bir tutumdur. Ayrıca borçlu dışında hiç kimseyi arayamazlar. Bu da kanunsuz bir davranıştır.
  Avukat için derhal Baroya şikayet dilekçesi göndermelisiniz. Eğer gerçekten avukatsa Baro'dan ceza alır. Avukat değilse hakkında suç duyurusunda bulunulur.
  Bu tür durumlarda hapis cezası yok. Mal beyanı ile ilgili 10 günlük hapis uygulaması kaldırılalı yıllar oldu. Birkaç yıl önce yapılan ev haczi ile ilgili hukuki düzenlemeler nedeni ile artık evden bir çok eşya haczedilemiyor. Bazı eşyaların varsa sadece ikincisi alınabiliyor (TV, buzdolabı gibi). Üzerine kayıtlı bir gayrimenkulü ve haczedebilecekleri bir maaşı da olmadığı için bu şekilde hukuk dışı bir yöntem uyguluyorlar. Amaç bezdirip ödetmek. Üstelikte herhangi bir indirim falan yapmadan. Arkadaşınız alttan alıp herhangi bir karşı atak yapmadığı sürece bu kanunsuz tavırlarını sürdürmeye devam edeceklerdir. O nedenle DERHAL BARO'YA ŞİKAYET DİLEKÇESİ YAZILMALIDIR. Avukat kimlik bilgilerini vermek durumunda. Eğer vermiyorsa icra dosyasına adliyeden ulaşıp gerekli bilgileri alabilirsiniz. Alttan almama konusu da önemli. "Şu anda ödeme durumum yok, olunca ödeyeceğim, siz avukat mısınız yoksa mafya mısınız, beni tehdit ediyorsunuz, çevremi arayıp rahatsız ediyorsunuz, sizi baroya şikayet edeceğim ve hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım" şeklinde kesin bir dille ve kararlı bir ifade ile konuşup telefonu kapatsın. Konuşmaya devam etmesin. O konuştukça karşı taraf korkutma ve bezdirme politikalarının başarılı olduğunu düşünerek daha çok üzerine geliyor. Konuşmanın başında, "konuşmalarımızı delil olarak sunmak üzere kaydediyorum" demeyi de unutmasın.
  Borca gelince, eninde sonunda ödenecek/ödenmeli. Ancak durumu bahsettiğiniz şekilde sıkıntılı olan arkadaşınızın yakın zamanda yapabileceği bir şey yok. O nedenle borcu ödeyebilecek duruma gelinceye kadar bu konuyu gündeminden çıkartmaktan başka çaresi yok. Çünkü bu tür durumlar üst üste gelip büyüdükçe içinden çıklmaz bir hale gelir ve insanın önce psikolojisini ardından da tüm sağlığını bozar. Unutmayınız ki dünyada tamamen geçen ve en kolay unutulan sıkıntılar maddi sıkıntılardır. Borç ödendiği gün unutulur. Ama sağlık sorunları kalıcı hasarlar bırakabilir. Herkes sıkıntı yaşayabilir ama panik yapmak sıkıntıyı gidermez. Bir yerden ürün ya da kredi alarak bir başka yerin borcunu kapatmak sorunu çözmez, sadece kısa bir süre için erteler. Üstelikte büyüterek erteler. Ertelemek çözüm değil çözümsüzlüktür ve insanı çok daha fazla yıpratır. Öncelikle mevcut durum ile yüzleşip sıkıntılarını hemen göğüslemeyi göze almak en doğru adımdır.
  Arkadaşınıza tavsiyem, eşi ile birlikte oturup mevcut durumu değerlendirsinler, mevcut yüklerini belirledikten sonra bir çizgi çizip milat olarak belirlesinler. Kişisel borçlar ve özel sektörden firmalar için borçlu oldukları kişilerle görüşüp durumu açık yüreklilikle anlatsınlar ve ödeme imkanı bulur bulmaz borçlarını ödeyeceklerine dair ikna etsinler. Bu aşamada herhangi bir yeni evrak ya da taahhüt imzalamasınlar. Bu şekilde kendileriniz daha da çok sıkıntıya sokabilirler. Kurumlar ile bu şekilde bir diyaloğa girmek fayda vermeyebilir. Orada da panik yapmasınlar. Ödeme imkanı olmadığı sürece hiç bir sorun yaşamazlar. Hukuki süreçler devam eder. Hayatta yapılabilecek en büyük yanlış tefecilerden borç almaktır. Eğer tefecilerden borç almışlarsa, işte o zaman panik yapabilirler. Bunun dışında panik yapacak bir durum yok. Ödemeye niyetleri olduğu sürece insanlar onlara anlayış göstereceklerdir. Zaten istemeseler de göstermek zorundalar. Bu yükleri bir şekilde sırtlarından indirmedikleri sürece hayata tekrar tutunamazlar.
  Tabi bu yazdıklarım iyi niyetli olduğu halde herhangi bir nedenle sıkıntıya düşenler içindir. Niyeti bozuk olanları kapsamaz.
  En kısa zamanda durumlarının düzelmesi dileklerimle çok geçmiş olsun...
  Ne aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz - SKYPE: benmustafa
 • Sponsor Reklam
 • 12-10-2017, 16:58:22
  #47
  1/2
  ahaha ne hapis yatar nede parayı alabilir avukatlar gene başlamış yalanlara korkutmalara
  "çööööooo blyat"
 • 12-10-2017, 17:16:14
  #48
  1/2
  TT icra için sıraya girmiştir edevlette görünüyorsa onun dışında bir şey olmaz tutuklama vs çok çok çok uzak ihtimal.

  Daha önce bende farklı bir operatörün hukuk bürosunda tahsilat yapmıştım bizde arayıp ödeme yapılması konusunda ikna yapmaya çalışıyoduk ikna olmuyolarsa korkutmaya çalışıyoduk ama arkadaşınızı arayan avukatlık bürosü çalışanı durumu abartmış.
 • 12-10-2017, 17:55:36
  #49
  1/2
  Eğer ki borcu ödemedikten sonra avukat yada alacaklı taraf ile bir araya gelip taahhüd beyanında bulunmadıysa kralı cezaevine atamaz. Haciz durmaz. Ancak taahhüd vermedikçe cezaevi olayı olmaz. Ancak taahhüd verdi ve ödeme yapmadıysa bu halde tahhüdü ihlal ettiği için tahhüdü ihlal davası açılır ve derhal hapis cezası çıkar. Bu arada durum ne olursa olsun haciz işlemleri devam eder.
 • 12-10-2017, 18:08:51
  #50
  1/2
  borçtan hapis yatma işi çoktan kaldırıldı. Millet sahte çek ile insanları dolandırıyor ve hapse girmiyor. Bu kadın mı girecek.
  [/URL] Yıllık Plan
 • 12-10-2017, 22:43:01
  #51
  1/2
  Aslında olan olay şu, Bankalar, Bu tür büyük firmalar, Yön, Evkur vb gibi senet ile ürün satan avm'ler alacaklarını 2-3 yıl tahsil edemeyince sektörün mafyabari avukatlarına haklarını satarlar. 100k seneti firma 20-30k'ya satar. Avukatlık bürosuda ne kadar para tahsil edersem kâr mantığı ile usulsüz davranıyor. (Ben böyle biliyorum)
  Geçen sene benzer bir olay başıma geldi. Annem bu tür bir avm'den yiğenlerime hediye almış ancak taksiltleri ödeyemeyince avukatlar aramış. Annemde korkup bana söyleyememiş tamam ödiyicem biraz zaman verin vs demiş.
  Annemim korktuğunu anlayan avukat "sen nasıl kadınsın, hiç mi kul hakkında korkmuyorsun işte şu kadar maaş alıyorsun biliyoruz istesen bu güne kadar öderdin, ben polisleri göndericem evine icraya ellame rezil edicem seni utanmaz kadın. Seni hapise attırıcam..." vs diyip hakaret etmiş ver korkutmuş. Eve geldiğimde annem ağlıyordu 450 TL borç için.
  O kadar anlattım korkma anne birşey yapamazlar diye ama 3 gün uyuyamadı korkudan. Avukatın yaptıklarına sinirlendiğim için ödeme gücüm olmasına rağmen ödemeyeceğimi söyledim anneme. Ama annem o kadar korkmuşki bende daha fazla korkmasın diye ödeyip kapattım borcu.
  7-8 Ay öncede Kız kardeşimi bir avukat aradı turkcell'den sözde faturalı hat alıp fatura borcunu ödememiş. Hattın alındığı tarihte TR'de bile değildik başkası nasıl olmuşsa kardeşim adına faturalı hat almış ve 180 TL'lik borç oluşmuş. Dedim ödemeyirum elinizde yeterli delil var ise buyrun gerekli işlemi yapın dedim. Kardeşimin maaşı ve üzerine mülk olmasına rağmen hiç birşey yapamadılar.
  Skype: erkanaranci - E-Posta: [email protected] - Site : www.erkan.ru
 • 12-10-2017, 22:47:14
  #52
  1/2
  o değilde bankalar arayıp ödeme günü için söz alıyorlar. bu durumda da bahsedilen şekilde bir tahhüt verirmiş mi oluyor. hapis cezası olabilir mim ödenmezse
 • 12-10-2017, 23:15:25
  #53
  1/2
  stajer bi avukata sormuştum kesinlikle icradan hapis gibi birşeyin olamıycagını söylemişti
 • 13-10-2017, 00:16:19
  #54
  1/2
  Değil hapis evine icra bile getiremezler Sadece korkutma amaçlı yapmışlar bunu hukuk büroları hep yapıyor başka türlü o alacakları alamazlar çünkü En fazla yapacakları maaşına haciz koyarlar onda da haciz varmış zaten onunda bitmesini beklemek zorundalar eğer sırada başka kimse yoksa ondan alırlar ama faiziyle alırlar haberiniz olsun yani o borçlar çok zor biter