Eski grundig marka televizyonlar cok parası nedir ? ne değildir? - Sayfa 4
Google Fan Webmaster Forum

Geri git   Google Fan Webmaster Forum > > >
Site Analiz Uzman Ara Sosyal Gruplar Makaleler Sosyal Gruplar Forumları Okundu Kabul Et Favoriler
Like Tree1Likes

Cevapla
LinkBack Article Tools
  #1  
Alt
yaslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yaslam
Üyelik tarihi: 20-11-2007
Bulunduğu yer: Aksaray
Feedback Score: 443 Olumlu
Standart Eski grundig marka televizyonlar cok para etmesi nedir ? ne değildir?
yazan yaslam 14-03-2009, 17:53:05

Bu bir efsanemi değilmidir bunu bilmiyorum.. Merak ediyorum.. Olayı öncelikle bilmeyen arkadaşlarımıza anlatacağım ve lütfen biraz acele etmeden sadece konuyu iyice okumanızı rica edeceğim...


Olay ortalama 2 senedir Türkiyede yoğunluk ile bütün Dünyaya yayılmış diyebileceğim.. Eski alman markası grundig televizyonları değerinden fazla paraya ortalama 1960 - 1980 yılları arasında olan televizyonlara cok büyük ücretler verenler var..

Şehir efsanesi gibidir. Yani düşünün şuan bir lcd tv nin bile 1000 tl ettiği günümüzde kötü 1970 model televizyona 1000 , 10.000 , 20.000 veya 100.000 TL 'lere kadar çıkan fiyatları vermeleri gerçekten beni Meraklandırdı.
Bunun sebebini öğrenmek istiyorum parayı istemiyorum bilgiyi istiyorum..


İnternette ortalama 1 saaten fazla gezinti yaptım sadece bunun için belki bir 10 saat daha gezmeyi düşünüyorum hedefim bilgi için sonuca ulaşmak.. Bu televizyonlar veya eski aletler dahil lambalar vs rivayetleri var.

Rivayetlere gore televizyonların içerisinde bir civa varmış. Bu civa çok değerliymiş.
Rivayetlere bakın:

Bu civa birilerini gençleştiriyormuş.
Bu civa birilerine viagra gibi geliyormuş.
Bu civa atom bombası yapımında kullanılıyormuş.
Bu civa insan vucutuna zarar veriyormuş.
Bu civa 1 gr fiyatı 100 bin dolarmış.
Bu televizyonlar telefonların sinyalini kesiyormuş.Pkk bunları toplatıyormuş.
Bu televizyonlar telefon sinyalini kesince telefon dinlenemiyormuş. (sinyal gidince zaten adam konuşamaz)

Yani anlayacağınız o kadar rivayetler varki. İnsan gülsem mi ağlasam mı bilemiyor. Herkes kendi zamanını böyle saçma şeyler için harcıyor. Bu konuyu okuduktan sonra bilgilerinizi bizimle paylaşın okuyan ilk kişiler iseniz inanmayın bu olaylara elinizdeki paradan olmayın.


Elektronikciyim hayatımda böyle saçma şeyler duymadım.Araştırmalarımda ortalama 30 senelik elektronikçilerde bu kadar saçma olaylar duymamışlar. Sorular var kafalarda yukardakiler çok saçma şeyler doğrusu nedir bunu araştırıyorum..


Birileri alıyor evet gerçekten alanlar var ama herkes bir oyun içinde yada bir halka içerisinde.

Örnek:

Bir halka var. Yani alanlar hep 1 üst kişiye 2 katı fiyat ile satıyorlar. Örnek bana diyorlar ki getir 500 TL alalım. Ben aldığım 500 TL satıyorum 1000 TL . Benim sattığım 1000 TL adam satıyor 2000 Tl . onun sattığı adam satıyor 3000 TL . Onun sattığı satıyor 10.000 TL ..10 bine alan adam satıyor 20 bine.
Bu halkanın sonu ne oluyor inannın bilmiyorum..

Yani bu televizyonlar sadece piyasada satıldıkları ücret ile dönüyorlar mı yoksa gerçekten toplanıyorlarmı.?

Birileri gerçtekten bu şehir efsanesine benzer olay ile zaman , hayat ve elindeki paraları kaybettiklerine inanıyorum.Bunu görebiliyorum.
Benim açımdan bakınca bu tv lerin alınmasının iki çeşiti olabilir.

Reklam: Grundig markası bir reklam efsanesi oluşturmuş olabilir çünkü sadece grundig markalar satın alınıyor.

Antika : Ama sanmıyorum ki 40 - 50 yıllık şeyler antika olacak ve bu fiyata gidebilecek..

Bu televizyonlarda oyle civa idi birşey di vs olsa ve o kadar değerli olsa idi zamanında kuruşlara satılmazlardı..

Konu yaslam tarafından (14-03-2009 Saat 19:25:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlık düzenleme
Alıntı ile Cevapla
Görüntüleme 45095 Comments 134
Sponsored Links
Total Comments 134

Comments

  28  
Alt 14-03-2009, 22:43:04
SS9
 
Standart
Bizimde zamanında vardı çöpe attık
Bu arada Grundig Koç tarafından alındı heralde yoksa yanlışmı biliyorum
Sponsored Links
  29  
Alt 14-03-2009, 22:47:46
 
Standart
beko ortak olmuş , arçelik evlenmiş bilmem ne ben dediğim gibi bir reklam olayı varda ne dir bilemedim..

Bir elektronikçi şöyle demiş :

Alıntı:
Alıntı
yahu arkadaşlar bu eski grundig tv ler kıymetemi bindi yoksa valla günde en az bir kişi soruyor yok bir milyar yok yirmi milyar yaaa bu millet bu kadarmı saf adamlar 30 yıl önceki teknoloji ile yapmışlar ama ne gariptir şimdiki teknoloji, iile yapamıyorlar hayret . haa bide gelenler diyokki yaa şark köşesi yapacamda falan diye valla depoda enaz 50 tane vardı 5-6 sene önce hepsini bi hurdacıya verdim gitti şimdi olsaydı köşe olurdum bu enayilerin sayesinde

başta bir elektronikci arkadaş

Alıntı:
Alıntı
Arkadaşlar havanda su dövmekten başka bişi yok bu işin içindekiler. yani arayanlar ve soranları kısaca bi soru yagmuruna tutun bakalım arkasından ne çıkıyo sadece bi hiç yani soranlar maşa yani bu işle alakası hiç olmayanlar bi balon uçuyo kimin elinde patlar belli deyil. özelliklede bizim meslektaşlarımız alet ediliyo.
başka birtanesi

Alıntı:
Alıntı
haklısın usta köşe olmuştuk,bana soran olmadı daha ama televizyoncu bi arkadaş iki tane satmış,tane sini 100 tl ye, yalız söyledigine göre cep telefonu televizyonun üzerine koynuca şebeke kaybolması gerekiyormuş ona göre alıyorlarmış.


Anladığıma göre bizim millet 100 alıp 500 satarım mantığı ile aldığı tv ler en çok televizyon tamircilerinin işine yaramış satsa para etmez 10 tl lik ürünleri satmışlar 100 tl ' ye buda bizim ticaretimiz.
  30  
Alt 14-03-2009, 22:52:02
 
Standart
Bana burdan ne diye -rep veriyorsunuz birader kim verdiyse erkekce ö.m atsın gizli gizli -rep vermeye ne hacet :@
______________________________________________________

3 Farklı Lokasyon VPS - e2servers.com
  31  
Alt 14-03-2009, 22:58:23
Üyeliği durduruldu
 
Standart
Kimyasal silah yapılıyor , o yüzden alıyorlar denmesi çok saçma bence. Atom bombasını zaten dünya üzerinde kaç ülke yapıyor? Bu yapan bikaç ülkede dilenci gibi piyasadan damla damla malzeme toplayacak hali yok. Silah olayı kesinlikle mantıksız. Yasadışı terör örgütleride çok şükür ki bugüne kadar hiçbir yere atom bombası atmadı , yani bu olay kesinlikle mantıksız.

İçinde değerli bir madde olabilir , fakat ne için kullanılabilir kestiremeyiz.
  32  
Alt 19-03-2009, 15:33:06
Üyeliği durduruldu
 
Standart
Alıntı:
Alıntı
Ben ciddi alıcıyım arkadaşlar. Bazı alıcılar gibi malı göreyim, 1 vereyim 1 sonra veririm, malı alayım akşamına havale ederim vs. vs. gibi şeyler yok.
10-15 milyar arasında anında nakit para ile alırım. Para sıkıntımız yok. Eğer ki cep telefonları televizyon ve radyolarınızın yanında çekmiyorsa parayı nakit sayar, cihazı alır giderim.
iletişim : 0 544 648 62 74
NOT: öyle 40-50-60-70 milyar gibi uçuk rakamları hayal bile etmeyin. varsa bu paraları veren gelsin para ile ben de ona satayım. akıllı olun 1 tv 100 milyar olsa koç sabancı bugün tv'lerde reklam yarışına girerdi. eski siyah beyazı getir LCD tv'yi götür diye. herkes de avcunu yalardı.... bitek onlar toplardı piyasayı.
Tekrar söylüyorum ederi 10-15 milyar arasıdır. içindeki tüpün büyüklüğüne göre biraz daha artabilir. 20 milyar veririm diyen yalan söyler. Ben eskişehirdeyim. Cebinde 100 milyar nakit para ile gelene 5 tanesini anında vereyim. Milleti kandırıp yalan hayaller peşinde koşturmayın. Ayıptır günahtır. Gramı 100.000$ olan bi malzemeyi kimse sizin uyduruk siyah beyaz tv'nizin içine koymaz.
Son söz; ben alıcıyım. ARACILAR ile karıştırmayın. Burada da 3-4 kişi benim 15 milyar vererek kendilerinden aldığım ürünü 50-60 milyara alırız yazmış. Çok garip geldi okuyunca. Artık onlardan da ürünü almıyorum. Amaçlarının farklı olduğunu anladım. İnsanları kandırarak 100 milyar yazarım malı görünce malı kötüler 10 milyar verir 15'e satarız üstü bize kalır mantığı ile hareket ediyorlar. İş kaçırmamak için kurdukları tuzaklar bunlar. Böyle adamlarla da işimiz olmaz artık.
Onlara da son sözümü söyledim zaten .... 100 milyar nakit para ile gelene 5 tanesini anında vereyim. Ama göreceksiniz ki ne gelen olacak ne alan. Kimse 16 milyar veremez. Çünkü bu işi ilk elde toplayan Türkiye'deki 3-4 adamdan biri biziz. 12-14 arası alır diğerleri de.
arayın görüşelim. : 0 544 648 62 74
Saygılar.
Öyle söylendiği gibi bomba, vs. vs. hikayedir. Amaç ticaridir. Askeri veya Tıbbi hiçbir kullanım amacı yoktur bu tv'lerin. Radyo-TV'nin üzerine cep telefonu koyun şebeke kesiyorsa marka model farketmez alırız. Gelince pazarlık etmeyiz. Fiyatı öldürmeyiz. PEŞİN ÖDER malı alırız.
Bu 50-60-100 milyarları görüp deneyenler 10 milyara vermedi ise ürünü onları da alırız.
: : : : Bana Çalışan ve Kovduğum 2-3 alıcının taktikleri : : : :
50-60 milyar teklif edip de malınızı görmeye geldiklerinde
5 Verelim üstünü akşama havale ederiz
10 Verelim bu mal bozuk tam bozmuyor şebekeyi
derler. inanmayın. Ekonomik krizi kullanırlar. Siz 10 milyarı görünce çok
şükür der kabul edersiniz. Yazık
Selametle
bende alıp satıyorum ama amacım antika idi. bunu görünce hayrete düştüm
  33  
Alt 19-03-2009, 17:56:06
 
Standart
Komşuda vardı bu Grundiglerden... Anaa heyecanlandım gidip alayım bari..

Şaka bir yana şehir efsanesi olduğu belli de ciddi büyümüş bu efsane... Bir çok sitede ciddi alıcı ve satıcılar mevcut...

Yalnız içindeki bir maddenin günümüz teknolojisince aranan birşey olması çokta mantıksız değil... Yani o zamanın teknolojisiyle mahiyeti içeriği ve kullanım alanları bilinmeyen değerli olmayan bir parça(madde) şimdi çok önemli olmuş olabilir... Ama öyle olsa bile bunu devlet politikasıyla ele geçirmeye çalışırlardı. Yada çalışılırdı... Elden ele mi gidecek bu birilerine... (:

Ayrıca burda da 300 liraya alıyor bir arkadaş, yeni konu açmış sanırım... (:
______________________________________________________

Ses ver yiğidim yoksa beni duymuyor musun?!

Konu Sidre tarafından (19-03-2009 Saat 17:58:31 ) değiştirilmiştir..
  34  
Alt 20-03-2009, 02:58:54
 
Standart
her ne amacla kullanılıyorsa kullanılsın sorun degil. Bu içine koydukları çok degerli maddenin soyumu tükendi? dünyada cok az vardıda onuda televizyonlara koydular bittimi? ne koydularsa içine tekrar üretsinler yani nedir ki 20 sene önceki teknolojiyle üretip kullandıkları bi maddeyi şimdimi üretemiyorlar. geyigin daniskası
  35  
Alt 20-03-2009, 12:07:03
 
Standart
evet efsane denilecek birşey yukarkdaki uzun yazıdada adam yazmış çok değerliymişde türkiyede toplayan 3 4 kişiymişde oda milleti yiyor..

Her alıcıların hepsi sadece kendilerine verilen ust fiyata satacakları için alıyorlar ve hiç bir fikirleri yok neden aldıkları
Sponsored Links
  36  
Alt 20-03-2009, 12:14:13
 
Standart
Ben bunu öğrendim. Bu adamlar 500 TL vererek alıyorlar. 100 tane alsa 50.000 TL verirsin. İçinden birinde kırmızı civa çıksa 100.000-300.000$ arası para alıyorlar bende vardı araştırdım adamın biri dediki eğer telefonunu yanına götür çekmiyorsa 2.500 TL veriyim dedi. Çekmiyorsa almayacakmış ekrana görüntü gelip gelmemesi önemli değil diyorlar anlıyacağınız el altından gidiyor bunlar nereyeyse artık eski ampullü radyolardada varmış ondanda var denedim olmadı.
______________________________________________________

CB Bilişim
Cevapla


Article ToolsTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:30:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş
Tüm genel soru(n) için detay & Ban Sorunları için ban reklam
radore
Datacenter
Google+

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan R10.net WebMaster Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. R10.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde R10.net yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
GOOGLE PLAY'den
indirebilirsiniz
APP STORE'dan
indirebilirsiniz
aşk
E Ticaret Paketleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318