Aspire
Koineks
 • 05-06-2017, 11:59:10
  #1
  1/2
  Merhabalar,
  benim aklımda girmeyi düşündüğüm iki sektör var. Fakat arasından birisini seçmek zorundayım bütçem açısından düşündüğümde.
  Birincisi, bilgi sitesi. her konuda ve elbette öncelikle hit alabilecek konularda bir sürü bilgi verici yazı yayınlamayı planlıyorum. Bu yazıların bir kısmını kendim yazabilirim ama önemli bir kısmını yazdırmak mantıklı olacaktır sanırım. Hayalimde insanların arama motoru gibi arama bölümüne girerek istediği konuyu araştırdığı ve doğru bilgiyi bulduğu bir site konsepti var. Elbette kullanıcıların da kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını da sağlamak istiyorum. Ama bu sektör hem çok fazla makale masrafı istiyor, hem de zaman. Açıkçası bu kadar masraf ettikten sonra başarılı olabilir miyim ondan da emin değilim. Çünkü bu tarz bir sitenin google gözünde oturması ve düzgün bir sıralama yakalaması bir kaç sene alabilir.
  İkinci sektör, ingilizce türkiye tanıtım sektörü. Bu sektörde ülkemizi il il, ilçe ilçe tanıtma niyetim var. Elbette ilden ve ilçelerden bahsederken de o yöreye ait turistik, tarihi, kültürel yapılar vs. ayrı ayrı yazılarla anlatmak istiyorum. Hatta mümkün olursa yöresel yiyeceklerden dahi ayrı ayrı bahsetme niyetim var. Başlangıç için 1000 makalelik geniş bir site konsepti düşünüyorum.
  Bu iki sektör, artıları, eksileri ve verebileceğiniz önerilerle tecrübeleriniz hakkında sizlerin yorumlarını bekliyorum. Olumlu olumsuz söylemek istediğiniz bir şey varsa ve iki satır da olsa yazarsanız bana yol göstermiş olabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden değerli yorumlarınız için... İyi forumlar.
 • 05-06-2017, 12:45:18
  #2
  1/2
  Hocam birinci fikrinizi yapmamanız yönünde tavsiye verebilirim, ortada belirli bir kitle yok çünkü yükselmeniz de bu yüzden zor olacaktır. İkinci fikriniz İngilizce olduğu için güzel fakat İngilizce oldukça rekabetli bir sektör. İngilizce de niche site açmanız daha iyi olacaktır.
  Tek SEO Paketi
 • 09-06-2017, 23:31:24
  #3
  1/2
  Değerli fikirleriniz için teşekkürler... Başka yorum yapacak arkadaş vardır umarım. Ne kadar fikir o kadar iyi benim için.
 • 10-06-2017, 00:54:31
  #4
  1/2
  Rainyman adlı üyeden alıntı
  İkinci sektör, ingilizce türkiye tanıtım sektörü. Bu sektörde ülkemizi il il, ilçe ilçe tanıtma niyetim var. Elbette ilden ve ilçelerden bahsederken de o yöreye ait turistik, tarihi, kültürel yapılar vs. ayrı ayrı yazılarla anlatmak istiyorum. Hatta mümkün olursa yöresel yiyeceklerden dahi ayrı ayrı bahsetme niyetim var. Başlangıç için 1000 makalelik geniş bir site konsepti düşünüyorum.
  İngilizce sadece sözlük veya translate ise devamlı makale yazdırmanız dezavantaj olur.

  1. tercihiniz yerine İngilizce siteyi tavsiye ederim.

  Güzel bir domain, Sahifa teması, sunucu optimize edilmiş ve içerikleri özgün olarak eklendikçe güzel yerlerde çıkar. (Rakip fazla olmaz.)

  İnternette en çok aranılan ve rakiplerin yıllanmış domainleri arasından sıyrılmak için orta düzeyde aranma kelimelerle işe koyulup daha sonra aranması yüksek olan anahtar kelimelere çalışma yapınız.

  Olmayan kategoriler eklenmemeli.

  [LIST][*]siteniz com/kategori/mugla/bodrum/[*]siteniz com/kategori/mugla/marmaris/
  [/LIST]
  Olmalı

  Van Gezilecek Yerler olmalı. (Akdamar, Başkale v.s.) Pek turist almayan yerler sonradan eklenmeli.
 • 10-06-2017, 02:23:28
  #5
  1/2
  güzel yorumunuz için sağ olun. Kafamda olanla sizin düşünceleriniz büyük ölçüde uyumlu. Hayırlısı bakalım...
 • 10-06-2017, 02:35:30
  #6
  1/2
  Çok zaman gider ve 1000 konudan sadece 50 hit alınca uzulebilirsin
  Alt başlıklara odaklan
 • 10-06-2017, 02:37:12
  #7
  1/2
  Sadece konularla ilgili değil genel anlamda kapsam bakımından yardımcı olacak yazılarımı paylaşmak istedim umarım faydalı olacaktır


  Sosyal medyaya neden ve nasıl önem vermelisiniz? - http://bit.ly/2s2Yssd
  Siteyi açarken nelere dikkat etmeli? Niche mi, kategori mi yoksa genel site mi açmalı? - http://bit.ly/2mccW5f
  Nasil bir site acmali? | Reklamlar neden az tiklaniyor? Bir kac bilgi... - http://bit.ly/1DxP3ej
  Ingilizce icerikli siteler icin sonsuz okyanus: Sosyalmedya - http://bit.ly/1AE3RV8
  Turkce vs. ingilizce - http://bit.ly/1xYu5lF
  Ingilizce sitede ornek yazi sayfasi icerigi - http://bit.ly/1BPhEK0
  Kategorisi belirlenmis bir site icin makale basliklarini belirlenmesi ve makale cesitleri - http://bit.ly/1yE4hNA
  Pinterestten daha cok hit almaniza yardimci 8 oneri - http://bit.ly/1Eu1jJE
  Facebook carousel reklamları sayfanızda post olarak paylaşmak - http://bit.ly/2oMCSHr
  Facebook erisimlerinizi dogal yoldan arttirmanin 5 yolu - http://bit.ly/1Ka96Pg
  Pinterest için yıllık paylaşım planı - (Neler popüler?, neler yükselişte?, ne zaman ne paylaşmalı?) - http://bit.ly/219y35z
 • 10-06-2017, 23:06:43
  #8
  1/2
  Yapılan yorumları dikkatlice okudum ve verilen linklere de göz attım. Gerçekten de faydalandım ve yakın zamanda kararımı vereceğim inşallah. Teşekkürler dostlar zaman ayırıp ta yorum yaptığınız için...