Aspire
Koineks
 • 18-07-2016, 14:17:42
  #1
  1/2
  Merhaba Arkadaşlar;

  Yaklaşık 14 gün önce İphone 6S 64 GB cihaz aldım. Aldıktan 2 sonra yazlığımıza Alanya'ya gittim. Sanırım hava değişimi inanılmaz nem ve sıcaklıktan dolayı telefonun hoparlöründe ve home tuşunda problem yarattı.Alanya'dan döndükten sonra yani dün farkettim. İtunes üzerinden satın alıp dinlediğim parçalar inanılmaz cızırtılı çıkmaya başladı. Bununla birlikte home tuşu üzerinde baş parmağımı gezdirdiğimde çıt sesleri duymaya başladım. Bugun Apple Türkiye ile iletişime geçtim. Telefonda görüştüğüm bayan teknik servisin kalibrasyon denetimine cihazı sokacağını ve donanılmsal bir problem varsa şayet değişim yapılacağını, oturduğum yere en yakın apple teknik servise götürmemi istedi. Apple yetkili serviste tanıdığım bayana cihazı götürdüm ve kutu ve aparatlarını teslim almadan cihazı teslim aldı. Şikayetlerimi dinledi. Teknik servis içerisinde 100 tl lik alışveriş yaptığım taktirde cihazın hemen 1 saat içerisinde değiştirileceğini söyledi kabul ettim. Üst kata çıktı ancak iphone 6s 64 gb şuan olmadığı için yapamadık. Muhtemelen 14 günlük bir cihaz olduğu için swap ürün ile değişim yapılacak. İnternette swap ürün ile ilgili okadar çok bilgi kirliliği var ki kimi 0 cihaz fabrikadan çıkışlı cihaz diyor., Kimisi ise 2 cihaz parçalarının toplanarak teslim edildiği cihaz olarak belirtiliyor. Bugun Apple Türkiye ile iletişimimde bu konuyu sordum ve aldığım cevap internette siz baya bir makale okumuşunuz ancak değişim olursa şayet size teslim edilecek ürün tamamen sıfır cihaz olacaktır bu konuda şüpheniz olmasın denildi.

  Peki sizin görüşleriniz neler ?
  Swap ürün kullanan arkadaşlarımız varsa deneyimlerini aktarabilir mi ?
  Swap Nedir ?
  Cihazı ilerde değiştirmek istesek veya satmak istesek problem teşkil edermi ?

  Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
 • Sponsor Reklam
 • 18-07-2016, 16:25:19
  #2
  1/2
  Merhabalar,

  Ben kullanmadım bir arkadaşımın başına geldi swap ürün değişimi. Bildiğim kadarı ile, garanti sonucu gönderilen, kutusuz ve 0 bir telefondur. Anlaşılma ihtimali yok, çünki yine apple'ın ürettiği 0 bir telefon. (diye biliyorum)
  -Webmaster/Grafiker/Editör
 • 19-07-2016, 10:26:51
  #3
  1/2
  Geri dönüştürülmüş bir plastiği nasıl anlayamıyorsak swap iphone da o şekilde işte.
 • 19-07-2016, 15:26:12
  #4
  1/2
  @dragonwx
  @Act

  Hocalarım yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim bugun teknik servis sitesi üzerinden mevcut durumu kontrol ettiğimde yeni cihaz bekleniyor diyor. Cihaz değişimi olacak öyle değil mi ? Apple Türkiye müşteri hizmetlerinden bi çocukla görüştüm çocuk swap ürün hakkında bilgi sahibi değilim diyor bu ne saçmalıktır ya :S

 • 11-11-2016, 00:51:33
  #5
  1/2
  Dosyax adlı üyeden alıntı
  @dragonwx
  @Act

  Hocalarım yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim bugun teknik servis sitesi üzerinden mevcut durumu kontrol ettiğimde yeni cihaz bekleniyor diyor. Cihaz değişimi olacak öyle değil mi ? Apple Türkiye müşteri hizmetlerinden bi çocukla görüştüm çocuk swap ürün hakkında bilgi sahibi değilim diyor bu ne saçmalıktır ya :S

  Merhaba;

  Swap Cihazı Teslim almayıp tüketici mahkemesine başvurun.
  iphone kullanan arkadaşım öyle yapıyor.
  Cihazı 20 iş gününde onarılması gerekiyor ,onarılmayan cihazlarda para iadesi veya Sıfır kutulu ürün vermeleri gerekiyor kanuna göre

  Bilginize
 • 11-11-2016, 20:26:41
  #6
  1/2
  Swap cihaz 2.eldir aslında önceden teslim edilen telefonların parçaları birleştirilip müşteriye değişim cihazı olarak teslim edilir.
  www.vbarsiv.com
 • 11-11-2016, 20:39:12
  #7
  1/2
  Yine her zamanki gibi konu kirliliği oluşacak.

  Swap ile refurbished cihazları karıştırıyorsunuz arkadaşlar.

  SWAP, size kutusuz bir şekilde teslim edilecek iPhone'dur. Sıfırdır, kullanılmamıştır sadece cihaz teslimi gerçekleştirilir.

  Refurbished ise daha önce kullanılmış herhangi bir arızadan dolayı servise gitmiş orada teknik servis tarafından parça yenilemesi yapılarak tekrar piyasaya sürülmüş olan telefondur.
  PSD to HTML - HTML to WP - Özel WP Tema İşlemleriniz Yapılır!
 • 11-11-2016, 20:39:50
  #8
  1/2
  hocam ben de 5s'i geçtiğimiz günlerde teknik servis aracılığıyla değiştirip swap aldım. sıfır cihaz olduğunu sanmıyorum. benim de okuduğum makalelere göre toplama cihaz gibi oluyor yani ama sıfırdan fark hissetirtmedi.
  CumhuriyetSözlük