Çin merkezli beyaz eşya ve televizyon ağırlıklı üretim yapan Hisense firması Hisense Sero 7 LT ve Hisense Sero 7 Pro adındaki iki tableti ile birlikte tablet piyasasına adım attı.Bütçe konusunda biraz hesaplı olan müşterilere hitap eden firma tanıttığı iki tableti Google’ın Nexus 7 cihazıyla rekabet edebilecek düzeyde özelliklere ve performansa sahip.

Hisense Sero 7 serisi, Walmart ve Nvidia arasındaki ortalıkla geliştirildi, fiyat konusunda ise ciddi bir rekabet ortamı yaratacak şekilde satışa sunuldu.

Hisense Sero 7 LTTanıtılan iki tabletten biri olan Hisense Sero 7 LT, Sero 7 Pro modeline göre biraz daha düşük özelliklere sahip.7-inç büyüklüğünde ve 1024 x 600 çözünürlüğünde ekrana sahip.

Sero 7 LT, Android 4.1 işletim sistemi kullanıyor, cihazda ayrıca 1.6GHz çift çekirdekli işlemci bulunuyor.

1GB RAM, 0.3 MP ön kamera ve 4 GB dahili hafıza gibi diğer özelliklere sahip.

Diğer Android cihazlara göre ses açma kapatma düğmeleri sağ tarafta değil sol tarafta yer alıyor.

Amerika satış fiyatı 99 dolar olarak belirlenmiş.

Hisense Sero 7 ProSero 7 LT tablletteki eksikleri tamamlamak için oluşturulmuş olan bir tablet bu eksiklerin giderilmesi Sero 7 Pro’ya 50 dolar daha fazla ücret belirlenmesini ortaya çıkarmış.

İşlemci olarak Hisense Sero 7 Pro’da dört çekirdekli 1.3 GHz hızında NVIDIA Tegra 3 işlemcisi tercih edilmiş.

Hisense Sero 7 Pro 7-inç 1280 x 800 yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip.Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışan telefon 8 GB dahili depolamaya ve 1GB RAM’e sahip.

Kamera olarak ise 5 MP arka kamera, 2 MP ön kamera bulunuyor.

Tablette ayrıca Bluetooth ve NFC gibi teknolojiler yer alıyor.

Telefonun Amerika satış fiyatı 149 dolar olarak belirlenmiş.

Hisense Hakkında

Hisense 1969 yılında kurulmuş olan Çin merkezli bir elektronik donanım üreticisi.2012 yılında 10 milyondan fazla Tv satarak 2 milyar dolar gibi net bir gelir elde etti.2004 yılında Amerika piyasasına giriş yapan Hisense ülkemizde de ürün satışı gerçekleştirmektedir.

kaynak: http://nactumu.net/hisense-sero-7-lt...-7-pro-tablet/