Aspire
Koineks
 • 24-12-2016, 10:33:43
  #1
  1/2
  Merhabalar,

  Sitem https://www.bozuktus.com/ 'da tek bir reklam alanı mevcut, oda Sidebar'da. Bu reklam alanını tasarımın yapısı gereği yukarıya aşağıya hareket eder biçimde. Bunun artık Adsense politikalarına uyumsuz olmadığını biliyorum ancak tek reklam alanım olan Sidebar reklam alanı için uyarı aldım. Yanlış veya eksik işlem yapmamak için size soruyorum, yapmam gereken doğru düzenleme nedir?

  Alıntı
  Sayın Kullanıcımız,
  Bu bir uyarı mesajıdır. AdSense hesabınızı AdSense program politikalarımızla uyumlu·hale·getirmek için yapmanız gereken işlemler·vardır. Aşağıda, yapmanız gereken işlemlerle birlikte, ek bilgiler sunduk.

  Etkilenen web sitesi: bozuktus.com

  İhlalin söz konusu olduğu örnek sayfa: https://www.bozuktus.com/2016/09/02/...ne-sundu-15355

  Yapılması gereken işlem: Lütfen AdSense program politikalarına uymak için sitenizde hemen değişiklik yapın.

  Mevcut hesap durumu: Etkin

  İhlal açıklaması

  Yayıncılar, Google reklamlarını, reklamları herhangi bir yöntemle gizleyecek şekilde uygulayamaz. İyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için, yayıncıların Google reklamlarını site içeriğinden açıkça ayırmaları önemlidir. Bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, reklamın mobil cihazlarda içeriği ekranın alt kısmına itmesi ve mobil uyumlu bir sitede ekranın üst kısmına 300x250 boyutlu veya daha büyük bir reklam biriminin yerleştirilmesi bu kural kapsamında yasaklanmıştır.

  Kurallara eksiksiz bir şekilde riayet etmek adına, lütfen site ve reklam düzeninin uygunluğunun tüm cihazlarda korunduğundan emin olun. Bu politikaya ilişkin daha fazla bilgiyi yardım merkezimizde bulabilirsiniz.

  Çözüm:
  Sayfa içeriğiyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen içeriği sitenizden kaldırın veya reklamları politikaların ihlal edildiği sayfadan kaldırın.
  Reklamların sitenizde uygulanma şekliyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen uygulamanızda gerekli değişiklikleri yapın.
  Değişiklikleri yaparsanız bizimle iletişim kurmanız gerekmez. Başka ihlaller de gerçekleşirse, yukarıda listelenen ilgili web sitesinde reklam sunumunun devre dışı bırakılabileceğini lütfen unutmayın. Hemen zaman ayırıp içeriğinizi incelemeli ve politikalarımızla uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

  Ayrıca, yukarıda belirtilen URL'nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. İleride bizden uyarı alma ihtimalini azaltmak için, tüm sitelerinizi inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz.
  Şimdiden teşekkürler.
  Oyun Haberleri - Sistem Gereksinimleri - Skype: muratdinc.md
 • Sponsor Reklam
 • 24-12-2016, 10:55:35
  #2
  1/2
  SkyGhostAir adlı üyeden alıntı
  Merhabalar,

  Sitem https://www.bozuktus.com/ 'da tek bir reklam alanı mevcut, oda Sidebar'da. Bu reklam alanını tasarımın yapısı gereği yukarıya aşağıya hareket eder biçimde. Bunun artık Adsense politikalarına uyumsuz olmadığını biliyorum ancak tek reklam alanım olan Sidebar reklam alanı için uyarı aldım. Yanlış veya eksik işlem yapmamak için size soruyorum, yapmam gereken doğru düzenleme nedir?  Şimdiden teşekkürler.
  Hocam uyarı kayar olmasından kaynaklanmıyor ebattan kaynaklanıyor. Eğerki tema panelinden (teman destekliyor ise) mobilde boyutunu 320x100 olarak ayarlarsan bir problem olmaz mobilde üstte yer alan reklam boyutu 320x100 e kadar izin veriyor.
  En Uygun Fiyatla Turbobit Premium Kiralama
 • 25-12-2016, 18:58:21
  #3
  1/2
  Blanus adlı üyeden alıntı
  Hocam uyarı kayar olmasından kaynaklanmıyor ebattan kaynaklanıyor. Eğerki tema panelinden (teman destekliyor ise) mobilde boyutunu 320x100 olarak ayarlarsan bir problem olmaz mobilde üstte yer alan reklam boyutu 320x100 e kadar izin veriyor.
  "mobil uyumlu bir sitede ekranın üst kısmına 300x250 boyutlu veya daha büyük bir reklam biriminin yerleştirilmesi bu kural kapsamında yasaklanmıştır." deniliyor ama?
  Oyun Haberleri - Sistem Gereksinimleri - Skype: muratdinc.md
 • 25-12-2016, 19:02:51
  #4
  1/2
  Kayan reklam vs kullandıysanız ondan dolayıda olabilir.
 • 25-12-2016, 19:13:05
  #5
  1/2
  The_Memo adlı üyeden alıntı
  Kayan reklam vs kullandıysanız ondan dolayıda olabilir.
  Kayan reklam site tasarımına dahil olduğunda politika ihlali olmuyor diye biliyorum. 2-3 yıl öncesinde değişti bu kural, bir çok sitede artık kullanılıyor. Benimde temanın sidebarı kaydığı için kayan reklam kullanıyorum 3 yıldır sorun olmadı. Ayrıca uyarı mobil odaklı, mobilde kayan reklam yok, boyut değişikliği yaptım ve inceleme için gönderdim cevap bekliyorum.
  Oyun Haberleri - Sistem Gereksinimleri - Skype: muratdinc.md