Aspire
Koineks
 • 26-04-2008, 20:31:55
  #1
  1/2
  slm arkadaşlar ben googleden para alacam ama çek henüz gelmedi neden bu kadar gecikme oluyo bir bilginiz varmı???
 • Sponsor Reklam
 • 26-04-2008, 20:44:57
  #2
  1/2
  AdSense desteğe yöneltilen en yaygın sorulardan biri "ödemem ne zaman yapılacak?" sorusudur. Büyük olasılıkla, reklamlarınızı çok hoş bulduğunuz için değil, para kazanmak için AdSense'e katıldığınıza göre, bu kesinlikle yerinde bir sorudur. Bu nedenle, bu bölümde, ödemenizin ne zaman ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinmeniz için AdSense ödeme döngüsü açıklanır.
  Hesaplanan kazançlar: Her ayın son gününde, sistemimiz, ödenmemiş kazançları $100 ve daha fazla olan tüm hesapları belirler. Kazançlar zaman içinde birikir; dolayısıyla, bir ay $40, sonraki ay $70 kazandıysanız, ödeme almaya hak kazanırsınız. Daha sonra, $100 veya daha fazla kazanan hesaplar onaya gönderilir. Ayın ilk birkaç günü içinde, belirli kazanç ayrıntılarını içeren bir bağlantı, Ödeme Geçmişi sayfanızda yayınlanır.
  Ödeme yapıldı: Sonraki birkaç hafta içinde, Ödeme Geçmişi sayfanızda, ödemenizin hesaplandığını gösteren bir Ödeme yapıldı satırı yayınlanır. O sırada ödemenizi işleme koyarak size göndermiş oluruz.
  Ödemenin ulaşması: Ödemenizin ne kadar zamanda elinize geçeceği, seçtiğiniz ödeme şekline bağlı olarak değişir.
  • Standart teslimat çekleri: Genellikle ABD'de postaya verilme tarihinden sonraki 1-2 hafta içinde alıcıya ulaşır; ABD dışında, alıcıya ulaşması çoğunlukla 2-3 hafta sürer.
  • Güvenli Teslimat çekleri: Genellikle 5-7 gün içinde alıcıya ulaşır.
  • EFT ödemeleri: Banka hesabınıza 2-4 gün içinde ulaşmaları gerekir..
  • Western Union Hızlı Nakit ödemeleri: Ertesi gün yerel bir şubeden alınabilir
  Ödemenizle ilgili herhangi bir sorun varsa, Ödeme Geçmişi sayfanızda bir uyarı yayınlanır. Ödemeniz sonraki ayın 25'ine kadar elinize geçmediyse yeniden ödeme yapılmasını isteyebilirsiniz.


  Kaynak: https://www.google.com/adsense/suppo...answer=21591#3