Koineks
 • 28-12-2016, 19:51:16
  #1
  1/2
  Merhaba arkadaşlar. Uzun zaman olmuştu internetten elimi ayağımı çekeli. Sonra adsense konularını okuyunca, bi hevesle tekrardan başladım.

  Yaklaşık 10 gün civarı oldu siteyi açalı. Özgün yazılar, bazı amatör gezginlerin yazılarını yada rewrite yaparak yazı paylaşıyorum. Kopyakontrol sitesinden özgünlüğünü kontrol ediyorum ancak seo konusunda bilgim pek yok. Yada googleda üst sıralara gelme konusunda bilgisizim. Çünkü sektör epey değişmiş.

  Alan adım; www.turkgezginler.com (Bazı arkadaşlar alan adını paylaşmanın sakıncalı, adsensede banlamaya kadar gideceğinden bahsetmiş. Allah var gam yok diyelim. Öyle ber şeyi hedefleyenlerin eli ayağına dolaşsın )


  Sizce neler yapabilirim, özgün yazıların yanında ara sıra c/p paylaşım yapsam(tabi ki kaynak linki vererek) sıkıntı olur mu? biraz tüyo verirseniz sevinirim.

  Bu arada temayı arkadaş yollamıştı, w4rez bir temaymış sonradan öğrendim. Bunun bana zararı olur mu. Lisans için şuanda pek bütçem yok.

  Yorumlarınız için teşekkürler.
 • Sponsor Reklam
 • 29-12-2016, 23:20:22
  #2
  1/2
  yukarı.
 • 29-12-2016, 23:40:26
  #3
  1/2
  Öncelikle hayırlı olsun diyelim site başlık kısmını düzenleyerek işe başlayabilirsiniz. Yine bununla beraber farklı bir tema kullanabilirsiniz.Eklenti olarak başarılı seo eklentilerini tam olarak nasıl kullanıldığını araştırarak sitenize kurarsınız.

  Gezginler aranma hacmi nedir tam olarak bilmiyorum bu yüzden belki boşa kürek çekiyor olabilirsiniz ama bunu da değiştirmek için biraz daha global anlamda araştırmalar yaparak tüm gezginlerden alıntılar yaparak ilgi çekici başlıklar ile sitenize ekleyebilirsiniz.

  Bu başlıklar google nezdinde size pek dönüş sağlamaz belki bu yüzden facebook sayfa kasarak paylaşımları orada değerlendirebilirsiniz. Sanırım başlangıç için bunları yaparsanız devamında sektörden uzak kaldığınız günleri telafi ederek günden güne sonuca ulaşabilirsiniz.

  Bol şanslar, başarılar...
 • 29-12-2016, 23:45:30
  #4
  1/2
  Sitenize bir SEO eklentisi(Yoast, All in one SEO) kurmanızı öneririm.
  Tema güzelmiş sade ve hoş.
 • 29-12-2016, 23:57:05
  #5
  1/2
  ***** temanın zararları site biraz hit almaya başlayınca ortaya çıkar. Hatta şu an başlamış bile olabilir, siz farkında olmadan spam mail kasabilirler, ki en yaygın gördüğüm bu. Saçma sapan sayfalar oluşturup Google'a indeksletme ve backlink kasma gibi şeyler de çıkabiliyor. Uzak durunuz.

  Hepsini yaşadım. Özellikle Google'a indeks kasarlarsa çok uğraşırsınız ki hala uğraşıyorum, 1,5 ay oldu...
 • 30-12-2016, 23:49:09
  #6
  1/2
  öncelikle yorumlar için teşekkürler. mailim spam dolmuştu nedeni belli oldu

  şimdi search console baktım, engellenen sayfalar var ve nedeni hizliresime yüklediğim kendime ait resimler. bunun bir çözümü var mı? yoksa zamanla kendisi düzeliyor mu