Aspire
Koineks
 • 21-01-2016, 12:45:30
  #1
  1/2
  Merhabalar

  Herkes adsense ile bir şeyler alıyor, bişeylerin sahibi oluyor. Benim hikayem biraz farklı, adsense alamadım ancak bir zamanlar arkadaşın adsense hesabını kullanmıştım sitelerimde, ama cok fazla getirmediği için başka alternatif sitelere yöneldim. Bu aşama da bir çok site ile çalıştım. Reklam10 mu dersin, cpatrendreklam mı dersin, wordego, adnow mu dersin. Hepsini denedim. En son ise Ad|hood ile çalıştım ve hali hazırda çalışmaya devam ediyorum.

  Merak edenler için; Ad|hood'a geçmeden önce kullandıklarım arasında en çok kazandıranlar cpatrendreklam ve adnow oldu. Bu iki şirkette ödemeyi sıkıntısız yaptı.

  Şimdi gelelim adhooda Ad|hood tıklama bazlı çalışan Turkticaret bünyesine bağlı bir reklam plaltformu. Tamamen Türkçe ve Türklere ait bir platform. 1 sene önce Ad|hood ile çalışmaya başladığımda aylık 100 TL kazanırken şuanda günlük 100 TL'yi aşkın kazanabiliyorum. (Rakalmlar brüttür %38 vergi kesintisi vardır.)

  Ad|hood'u bir çok sitemde kullanıyorum ancak aralarından bir tanesi en çok kazandıran sitemdir. Gelirin %90'ı o siteye aittir. Ad|hood içinde kendi reklam birimleri mevcut bu reklam birimlerini 3-4 ay deneyerek en çok kazandıranın hangisini bulamaya çalıştım ve buldum da. Bunları sizle paylaşmaktan da mutluluk duyarım. Ad|hood en çok kazandıran reklam birimleri şu şekilde: Dinamik AdText, Native Slider bu iki reklam biri sayesinde adhoodtan kazandığınız parayı ikiye katlayabilirsiniz.

  Gelelim sitede neler yaptığıma. Adhoodu kullanmaya başladığım ilk zamanlarda hitim x'ti şuanda aradan bir yıl geçti ve hitim 6x oldu. Peki bunu nasıl başardım. İlk olarak siteyi güncel tuttum, güncel tutarken özgün oldum. Site kodlarını düzenledim kendime bir tema yazdım. Siteyi yavaşlatacak unsurlardan uzak durdum. Forumdaki seo yazılarını okudum yazılarımı ve siteyi ona göre düzenledim, bu düzenlemeler ufak değişikliklerdi herkesin bildiği basit şeyler (seoda uzman olmanız gerekmiyor). Kazandığım ufak paralarla kaliteli bir kaç siteden tanıtım yazıları aldım. Ve 5-6 ay sonunda ayda bin TL kazanmaya başladım. Yaptığım tek şey siteme değer vermekti siteme değer verdikçe o bana kazandırdı. Kazandırdıkça değerini arttırabileceğim harcamalar yapabildim...

  Artık her şey yerine oturmuştu. Ayda bir adet kaliteli siteden tanıtım yazısı, her gün bir adet özgün içerik ve kod düzenlemeleriyle site rayına oturdu. Ve o yoldan hiç sapmadı. Allah'a şükür son 1-2 aydaki dalgalanmalardan da olumsuz etki görmedi. Son 4-5 aydır 2000-2500 TL arası bir gelirim var. Bu gelirle kendime ceptelefonu aldım, ehliyete kursuna yazıldım ve ehliyet aldım en son ise kız arkadaşıma bir tektaş alarak evlilik için ilk adımı attım. Şuanda ise bankada yatan paramla altın almayı ve evlenirken bozdurmayı düşünüyorum. Benimde hikayem böyle işte. Herkes tek gelir kapısının adsense oldugunu düşünerek hareket ediyor, başka alternatif denemiyor. Ben denedim ve başarılı oldum sizde deneyin belki başarılı olamayabilirsiniz ama en azından ileride pişman olmazsınız.

  Kusurum olduysa affola

  Not: site adresi ve hit bilgisi istemeyin lütfen.

  Dip Not: Ad|hood ödemeleri bazen geç yapsa da geçersiz tıkları silerek ödemeleri yapıyor. (Eğer hile hurda yoksa)
  Yasin Ergül Kişisel Blog
 • Sponsor Reklam