Aspire
Koineks
 • 02-10-2015, 14:19:20
  #1
  1/2
  Merhaba arkadaşlar.Bugün sizler için çok farklı bir durumdan bahsedeceğim.Aslında bahsetmekten öte olacak gibi birazcık.Başlıkta belirttiğim gibi adsense parasıyla nasıl araba alacağız bunu göreceğiz.Çok şükür olsun adsense parasıyla çok güzel bir gelirim var.Gerek youtube olsun gerekse siteler aracılığıyla olsun gelirim güzel ve bu şekilde gitmesi daha güzel oluyor.

  Neyse konuma geçeyim bir çok arkadaş adsense parasıyla nasıl ev alınır nasıl araba alınır nasıl tarla alınır gibi konular açıyor ve bunu yapmak içinde emek gösteriyorlar.Ve bu yola baş koyan arkadaşlar emin olun ki bende şahit olduğum kadarıyla bir şekilde alıyorlar.Örnek göstermek gerekirse;

  Örnek 1: Adsense Parasıyla Tarla Aldım

  Örnek 2: Adsense Paramla Telefon Aldım

  Örnek 3: Teşekkürler Adsense! İlk arabam senden olduğu için

  Örnek 4: Adsense ile 1 yılda araba alabilecek miyiz? Uzun sürece başladık


  Örnek 5: Site açarak ev alınır mı? Hadi adım adım deneyelim

  Bu konuları okudu iseniz ve buna benzer konuları gördü iseniz herkesin bir amacı olduğunu sizlerde görürsünüz.Şimdi buradan ben sizlere tek tek ne yaptım nelere yapacağım bunları sizlere göstereceğim.Gün gün olmasa da hangi gün ne yaptım ise bunları sizlere yazacağım.

  Aslında neden araba diyen olabilir evet arabam var ama tekrar kendime bir amaç edindim ve arabamı yenilemek daha iyisini almak istiyorum.Benimde amacım bu.Diyebilirsiniz ki araban var zaten adsenseden kazanıyorsunuz neden kazandığınla almıyorsun da yeni bir site açarak almak istiyorsunuz diyebilirler.

  Ben bu yaşıma kadar hep kendime bir amaç edinerek bir yerlere gelmişimdir.Şimdi ki amacımda bu aslında.Başka amaçlarım da var ama benim yeni amacım bu.Ve yaparım dediğim her şeyi de yaparım yapmışımda.

  Evet benim adsensem var olmayanlar var ise nasıl adsense alınır nasıl başvurulur bunu burada anlatmayacağım.Anlatırsam zaten burada roman yazmış olurum.Herkesin adsensesi var diyorum veya yeni aldılar diye düşünerek bu işe başlıyoruz.

  Ben site ve kategori olarak sağlık kategorisini seçtim ve bu yoldan ilerleyeceğim.Unutmayın sağlık sektörünün dünya pazar payı ne kadar olduğunu bile tahmin edemezsiniz.Örnek bir videoya göstereyim sizlere



  Bu videoyu izlediğiniz zaman nasıl bir pazar payı var sağlık ve ilaç sektörünün az buçuk anlamış olursunuz.Neyse konumuza dönelim.Ve adım adım ilerleyelim.Ayrıca şunu belirteyim siz sağlık seçmek zorunda değilsiniz farklı bir sektör olabilir mesela forex olabilir ayrıca şu konumu okumanızı tavsiye ederim.

  Bu konumu okursanız sizler daha iyi bir kategori vs seçebilirsiniz.Sakın olan ben sağlık seçtim diye sizde sağlık seçmeyin.Uzmanlık alanınız ne ise neyi iyi biliyorsanız onu seçin.

  Ve hedefimizi hep beraber belirliyoruz.Benim hedefim bir sene olup.Burada ekim ayından itibaren adsense kazançlarımıi, hitlerimi vs resimli olarak paylaşacağım.Sizlerden de bekliyor olacağım.

  Evet şimdi başlıyoruzzzzzz gün gün neler yaptım neler yapacağım onları anlatmaya.İlk baştan anlatıyorum takip edin lütfen.

  Not:Sitem hakkında neler kurdum hangi eklentiler var bunları yakın zaman sizlere resim olarak göstereceğim.Emin olabilirsiniz ki çok çok uzun bir makale olup uzun bir süreç olacak.

  27.09.2015 ilk olarak bugün domaini aldım.Ama alana kadar canım çıktı.Nasıl bir domain olmalı keyword içermeli vs derken domaini aldım.Domain ismim de sağlık ismi geçiyor ve kategori seçmiş bulunmaktadır.Domaini Godaddy’den aldım ve indirim vs ile 6 TL’ye aldım.Tavsiye ederim sizlerede.

  28.09.2015 Bugün sitem için wordpress kurmaya karar verdim ve wordpressi kurdum.Ayrıca tema vs uğraşırken güzel bir tema buldum ve siteye temayı ekledim.Site bom boş açıkçası hiç bir şey yok.

  29.09.2015 Sitem şuan karşımda ve dediğim gibi bom boş duruyor.Benzer siteleri gezdim ne var ne yok ne yazılmış kelime analizi kategori analizi vs yaptım.Hangi kategoriler oluyor hangi kategoriler açılmış bunlara baktım.Sırasıyla siteme kategorileri açtım.Toplamda sitemde 12 kategori var.Bazı kategoriler hakkında bilgim var ama bazıları hakkında yok.Bu sebepten dolayı Hemen webmaster forumuna girdim ve 25 adet makale satın aldım toplam 200 kelimelik sağlık kategorisine ait makale aldım.Maliyet ise 40 tl.Ve bu yazıları hemen siteme düzgün bir şekilde girdim.Dikkat ediyorsanız hiç bir şekilde google vs tanıtım yapmadım sadece siteyi doldurdum.Site şimdi daha güzel duruyor.Yazılar ve dolu duruyor.Sevdim açıkçası temayı ve siteyi.Ve bugün böyle bitti.Ayrıca kendime eskiciden sağlık hakkında bir kaç kitap aldım.Toplam maliyet 10 TL.Dikkat ederseniz eskiciden aldım sıfır falan değil.

  30.09.2015 Siteme bakıyorum şuan toplamda 25 makale var dedim bu yetmez biraz daha doldurmak gerekir.2 adet kendim makale yazdım.Ve tekrar webmaster forumuna girerek 10 makale aldım 20 tl tuttu.Toplamda sitemde 27 makale oldu.Ve yine dikkat ediyorsanız siteyi daha tanıtmadım.Öylece duruyor.Amacım 40 makale sonrası tanıtmak ve google amcaya siteyi dolu göstermek.

  01.10.2015 Tekrar merhaba arkadaşlar.Sabah sabah yazıyorum bunu size ama kusura bakmayın artık.Aklımda kalması yerine işlerimi yapayım dedim ve siteme yeniden makale ekledim.Toplamda bugün iki makale ekledim.Tamamen özgün olup 200-300 kelime arası makaleler ekledim.Aklımda bir kaç tane fikir daha oluştu ve siteyi google bugün ekleme karar verdim.Ayrıca hitleri vs görmek için Google Analytics yerine Yandex Metrica kullanmaya karar verdim.Neden olduğunu sorarsanız r10’da bir yazı gördüm.Ona istinaden buna karar verdim.Adamın söylediği doğru açıkçası.Şuan konunun linkini hatırlamıyorum görürsen rast gelirsem eklerim yinede.Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Devamı bugün gelecek inşallah

  02.10.2015 Tekrar merhaba arkadaşlar.Bugün ne yaptım size yazayım şimdi.Bugün toplamda 5 adet daha makale ekledim siteme.Sitemde daha fazla içerik olmaya başladı.Toplamda 32 makale oldu.Şuan için google tanıtmadım.Ama ne hikmetse google amca sitemi görmüş ve taramış.İçerik bakımından zengin ve özgün olmasından dolayı artılarım olduğu için galiba.Ayrıca dün siteme yandex metrica ekledim bilginiz olsun.

  03.10.2015 Merhaba arkadaşlar demiyorum artık takipçiler demek istiyorum.Konuya yorumlar gelmeye başladı ve takipçilerimizde artmaya başladı olarak düşünüyorum.Neyse konuma geçiyorum.Bugün ne yaptın diye soran olabilir hemen yazıyorum.Toplam siteme bugün 2 makale ekledim.Ve halen sitemi tanıtmadım.Ama dediğim gibi google amca siteyi tanımış ve toplam 6 sayfalık bir indeksi olmuş.Hitte geldi bir kaç makaleden.Aslında bu güzel bir durum.Ayrıca toplamda 5 makale daha ekledim siteye ama zamanladım.Hergün saat 10:30 da makaleler otomatik olarak eklenecek.5 gün rahatım dinlenmeye geçeceğim.Sebebi ise aynı mantıkla bir site daha kuruyorum.5 gün boyunca diğer sitemle de ilgileneceğim.Projem çok güzel yakında size de bahsedeceğim.Yine tek amacım adsense başka bir şey değil.Ama yeni açtığım siteye sadece ben makale ekleyeceğim satın alma vs olmayacak.

  Ve aklımda ki 40 makale olayından vazgeçtim çünkü google tanıdı sitemi indeksledi istediğim olmadı açıkçası.Ama yinede güzel bir durum bu.5 gün sonra makaleler otomatik yayınlandıktan sonra google amcaya tanıtacağım sitemi.Ve mutlu bir haber daha vereyim size.Sitemden tıklama olmuş sadece 1 adet ama güzel para vermiş.

  Ve yorum gelmiş bir arkadaşımdan sitene hangi eklentileri kurdun diye onları da yazayım sizin için ;

  Akismet eklentisi; Spam yorumları engellemek için.

  All In One SEO Pack; Seo amaçlı herkezin bildiği bir eklenti zaten.

  Google XML Sitemaps;Sitemap eklentisi bunu da bilmeyen yoktur.

  NewStatPress;Bu sayaç eklentisi.Sitemin panelinden görebiliyorum.Yandex metrica kurdum ama yinede bu iyi bir eklenti seviyorum açıkçası.

  SEO Friendly Images;Resimler için kullandığım bir eklenti.Seo amaçlıdır yine.

  WP Subscribe;Feed amaçlı feedburner mail ekliyorlar yazılarım mail olarak falan gidiyor işte.Öylesine kurdum site basit görünmesin diye.

  WP Super Cache;WordPressi rahatlatmak için kullanılan bir eklenti.Basit değil biraz zor ama güzel bir eklenti.

  WP-Optimize;Veritabanı oldukça rahatlatan spam yorumları vs silen bir eklenti.

  WP-PostViews;Konuların kaç defa görüntülendiği gösteren bir eklenti.Her zaman kullandığım bir eklenti.

  Şimdilik bu kadar arkadaş.5 gün boyunca burda değilim diye düşünmeyin küçük durumlar söz konusu olsa bile sizlere yazacağım buradan.Ve hiç bir şekilde link,tanıtım vs almıyoruz beklemede kalıyoruz haberiniz olsun.

  04.05.2015 Bugün pazar tatil ama öğlene kadar tabi ki de yatmadım.Sabah kalktım saat 9 gibi falan kahvaltı falan derken saat 11 oldu sonra aklıma geldi dedim başkan kategorileri açtın ama kategorilere açıklama yazmayı unuttun.Hemen aklıma gelmişken siteyi açtım tüm kategorilere açıklama yazdım.Eğer bilmeyenler var ise WordPress panelimize giriyoruz Yazılar içinde Kategorilere tıklıyoruz ve daha sonra herhangi bir kategoriye tıklıyoruz ve orada Tanım kısmı yani açıklama kısmı var oraları dolduruyoruz.

  Bunu yapmamın amacı ise google aramalarda kategorilerim de üst sıralarda çıksın açıklaması olsun diye yapıyorum.Zaten wordpress yapımcıları ve yazılımcılar bunu boşuna koymuyor herhalde biz dolduralım diye bir amacı olduğu için yapılır.

  05.05.2015 Merhaba yeni bir haftaya başlıyoruz ve amaçlarımız doğrultusunda işlerimize başlıyoruz.Bugün neler yaptım sizlere sırasıyla anlatayım.İlk olarak sitemde yazı yayınlanmış mı ona baktım daha sonra google amcada güzel bir arama yaptım.Sizlerde biliyorsunuz ki tanıtmadığım halde sitem google amcada görünmeye başlamış.Neyse dedim tanıtayım.Google Webmaster Tools girdim ve sitemi tanıttım.Ve en önemlisi sitemde bulunan kategorileri Google Gibi Getir komutu ile siteme google botlarını getirttim.Tabi tüm kategorilere yaptım bu işlemi.Toplamda 15 kategori bulunuyordu hepsini ekledim.Daha sonra sitemap,google doğrulama vs hepsini yaptım.Bunları bildiğinizi düşünerek detaya girmiyorum.

  Daha sonra dedim ki artık google plus sayfa ve facebook sayfa oluşturmanın zamanı geldi dedim ve işe koyuldum.Facebook sayfa ve Google sayfamı oluşturdum.Sitemde kaç adet makale varsa bir txt dosyası açarak hepsinin linkini ekledim.Ve google plus ve facebook sayfama bu konuları ekledim.Biraz uzun sürdü ama yaptım bunları.Sakın ola çok uzun yapamam edemem dimeyin yapın bu işlemi.Ve siteme google plus ve facebook sayfamı ekledim.Kullanıcılara dedim ki bakın ben önemli bir siteyim ve google sayfam ve facebook sayfam var beni ordan takip edebilirsiniz dedim.Kullanıcılarda anlamıştır herhalde ne kadar titiz ve güzel bir site olduğumu.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar kısa bir yazı oldu ama ben bu işlemleri sabahtan beri yapıyorum.Hadi bakalım sıra sizde

  07.10.2015 Bugün hiç bir güzel bir gün olmadı benim için.Ankara’da hava kapalı ve ara sıra yağmur yağıyor buda yetmedi hosting şirketine Ddos saldırısı yapılıyor ki görmeyin gitsin.Site google site ismi ile aranması ile çıkıyordu ama şimdi çıkmıyor.Hostcuyla görüştüm geceden beri devam ediyormuş.Koskoca hosting şirketi nasıl çare bulamıyor buna hayret ediyorum.Yinede bugün bir kaç bir şey yaptım.Zaten otomatik yayınlama olduğu için 1 adet makalem yayınlanmış.Site ara sıra açılıyor sonra yine kapalı.Bakalım nereye kadar gidecek inşallah bugün biter de site doğru düzgün şekilde açılır.1 adet makalem yayınlandığı için google ve facebookta paylaşımlarımı yaptım.Bir önceki günde yayınlanmıştı onuda yayınladım.Şimdi bekliyoruz.Görüşmek dileğiyle.

  08.10.2015 Merhaba arkadaşlar bugün ne yaptım konusu gibi oluyor ama kusuruma bakmayın.Bugün ne yaptım diye sordukları için yazıyorum aslında bugün bir şey yapmadım.Sadece zamanlanmış yazılarımı kontrol ettim.1 adet yazım yayınlanmış ve hemen facebook ve google de paylaştım yazılarımı sadece bu kadar.Şuana kadar ne link ne tanıtım vs hiç bir şey almadım sadece yazılarımı facebook ve google de paylaştım o kadar.Link vs almıyoruz bilginiz olsun.

  09.10.2015 Bugün anladım ki çok sabırsısız.Nedeni ise bana gelen mesajlarda sorulan sorulardan dolayı bunu çok iyi anladım.Abi neden siteye backlink almıyoruz neden bekliyoruz sebebi nedir abi ben ekleyim siteyi bir kaç yere forum tanıtımı yapayım mı tanıtım yazısı alayım mı gibi sorular ve düşünceler gelmekte.Ve buradan dediğim gibi çok iyi anlıyorum ki sabırsız bir milletiz bir an önce para kazanmak istiyoruz.Buradan söylüyorum sitem tam oturmadığı sürece herhangi bir link,tanıtım vs almayacağım sizlerde almayacaksınız.Anne karnında cinsiyeti belli olmayan çocuğa isim vermek gibi bir şey olur link almak.Bu sebepden dolayı almıyoruz arkadaşlar.Sitemi dolduruyoruz içerik ekliyoruz eksik yanları varsa onları tamamlıyoruz ve facebook ve google gibi sosyal medyada paylaşıyoruz sadece bu.İnşallah anlaşılmıştır.

  12.10.2015 Merhaba arkadaşlar kusura bakmayın biraz sizlerden uzak kaldım.Evet hemen hızlı bir şekilde neler yaptık onu anlatayım.Şuan sitemde toplamda 45 makale var.Ve her gün en az 2 makale atıyorum.Attıktan sonra ilk olarak sosyal medyada yani google plus ve facebookta paylaşıyorum.Paylaştıktan sonra webmaster tools giriyorum ve Google Gibi Getir ile konularımı google amcaya gösteriyorum.Konularım şimdilik ikinci ve üçüncü sayfalar yer almaktadır.Hit olarak ise şuan 40 ile 60 arasında gitmektedir.

  Ve daha önce ki sitelerim için yaptığım bir şeyi bu site içinde yapıyorum.Benim sitem sağlık üzerine olduğu için sağlık sitelerini geziyorum.Siz buna hırsızlık mı dersiniz yoksa ali cengiz oyunumu dersiniz bilemem ama ben yapıyorum bu durumu.Neyse açıklayayım size; ilk olarak dediğim gibi siteleri geziyorum.İlk sayfa ve diğer sayfalarda ki tüm siteleri geziyorum.Sayaçları var ise o sitelerin sayaçlarına bakıyorum.Hangi kelimelerden hit gelmiş en çok hangi aramalar sonucunda siteye hit gelmiş not alıyorum.Ve bu hit gelen kelimeler hangileri ise makale yazıyorum ve ya yazdırıyorum.Ve bir kaç denemem sonucunda yine belirttiğim durumdan siteme hit geldi ve gelmeye de devam ediyor.Bunu bilen bilir ama yinede ben ne yapıyorsam bu site için size tek tek yazıyorum ve yazmak istiyorum.Şimdilik bu kadar arkadaşlar.

  13.10.2015 Tekrar merhaba arkadaşlar.Boş durmuyoruz ve her zaman ki gibi sitemize makale yazıyoruz.Dopdolu bir site her zaman google için güzel bir durumdur.Yine yeniden sitemize makale attık.Dün yaptığım gibi sayaç eklentisi olan bir kaç site gezdim ve hangi kelimeden ve aramadan hit çekti ise onun hakkında makale yazmaya çalıştım.Makalelerim çok fazla uzunlukta olmadı.200 – 300 kelime arası oldu.Bu yaptığım emin olun sizinde çok işinize yarayacaktır.Sayaç eklentisi olan benzer siteleri kontrol etmeniz sizin için ekstra bir hit demektir.Kimler ne arıyor hangi kelimelerden sitelere giriyor gibi küçük araştırmalar yaparak sitenize güzel hitler çekebilirsiniz.Dediğim gibi 2 makale attım ve 50’e yakım sitemde makale oldu.Artık google sitemi güzel bir şekilde indeksliyor ama 2 veya 3 üncü sayfada kalıyor yazdığım makaleler.Bu durum kötü bir durum değil ama demek oluyor artık bir kaç yere sitemizi tanıtmamız kalıyor.İlk olarak hedefimiz büyük sitelerden veya sitelerden değil firma tanıtım tarzı forum tanıtım tarzı küçük küçük belirgin olmayacak şekilde backlinkler alacağız.Bu işleme yavaş yavaş başlayacağız ama abartmadan.Aniden büyük bir siteden link almak yok.Dediğim gibi forum tanıtım firma tanıtım tarzı sitelerden alacağız footer link olmayacak tanıtım yazısı tarzında olacak.Ayrıca sitemde yayınlanan makaleleri sosyal medyada paylaştım ve google gibi getir diyerek google amcaya tanıttım.Her makalede bunu yapıyoruz.Sebebi ise hızlı bir şekilde indeks alsın diye.Şimdilik mecburen yapacağız bunları.Görüşmek dileğiyle.

  15.10.2015 Tekrar merhaba dostlar.Gerek r10 üzerinden gerekse sitemin iletişim yolu aracılığıyla çok fazla mesaj gelmektedir.Elimden geldiğince mesajlara cevap veriyorum geçte olsa bir şekilde cevap veriyorum şuana kadar cevap vermediğim olmadı diye hatırlıyorum.Çok sorulan bir soru olan ; sayaç üzerinden nasıl kontrol yapıyorsunuz ve hit gelebilecek kelimeleri nasıl buluyorsun diye sorular gelmektedir.Bir önceki günde bahsettiğim gibi sayaç olan sitelere giriş yapıyorum ve onlara nereden hangi kelimeden hit gelmiş kontrol ediyorum ve ona göre makale yazıyorum.Bunun hakkında daha detaylı bir makale yazacağım sizler için.Bu konu içinde değil yeni bir konu ile anlatımını yapacağım.Neyse geçelim bu konuyu.

  Bugün ve dün yaptım anlatayım sizlere.Normalde rutin olan işlerimi yaptım.Makalelerim yayınlandı günlük 2şer tane olmak üzere 4 tane makalem yayınlandı ve hemen onları sosyal medyaya ekledim.Facebook ve google sayfamda paylaştım.Daha sonra Google Gibi Getir yaparak konuların indeks almasını sağladım.Peki başka ne yaptım derseniz r10 üzerinde bulunan blog backlink kategorisi altında bloglarıma yorum atın onaylayım diyen arkadaşların bloglarına yorum attım.Toplam 15 – 20 arasında bloga yorum attım.Zaten bu arkadaşlar hemen onaylamadığı için bazılarına bakım onaylamış tabi bu sebepten dolayı aynı anda backlink almadım belirli bir zaman aralığı oldu.

  Ve her gün bu şekilde en az 5 yere blog backlink alacağım.Toplamda tahminen 100 yere yorumlarımı bırakacağım.Ve bu işlem sırasında bir kaç kaliteli forumlara site tanıtım tarzında konu acacağım şöyle düşünelim.5 blog backlink bir forum tanıtım şeklinde.Ayrıca kaliteli bir site bulursam benzer içerikli oradan da link alacağım ama hemen değil.Haftaya diye düşünüyorum.Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Belirttiğim gibi sayaç ile hit getirecek makale nasıl yazılır bunu size yeni bir konuda anlatacağım.

  16.15.2015 Evet bugün ne oldu.Bugün çok şey oldu diyelim. Adsensemiz banlandı maalesef.Para kazanamıyoruz.Ama ne demişler durmak yok yola devam.Neden banlandı bilmiyorum ama şuan itiraz vs bulundum.Sizde gördüğünüz gibi sitelerimde reklam yok.Ama ben hiç bir zaman bıkmadım bıkmam da.Sonuçta ekmeğimizi buradan kazanıyoruz.Şöyle düşünüyorum açıkçası bir işe başladım işten kovuldum veya ayrıldım hemen pes etmek olur mu olmaz tabiki de bu sebepden dolayı yeni bir iş arayacağım ama biraz kafam rahat etsin tarzında olacak.Sitemizde yine 2 adet makale yayınlandı ve webmaster toolsda gerekli işlemler yapıldı ve sosyal medyada paylaşım yapıldı.Bir kaç tane blog buldum kategorimle alakalı onlara da yorum attım ve bir tane foruma kısa bir tanıtım yazdım.Yaptığım işlemler bu kadar şimdilik.Görüşmek üzere tekrardan

  24.10.2015 Tekrar merhaba arkadaşlar.Uzun bir aradan beri yoktum.Sebebi ise aklıma bir kaç fikir geldi onları yapmak ve uygulamak.Hazır böyle güzel bir site yapmışken neden google news kaydolmayım diye düşündüm.Hemen duruma tabiki de el koydum.Sitemin tasarımını tamamen değiştirdim.R10 üzerinden bir tema aldım.Aslında soran olacak hangi temayı kullanıyorsun diye ama reklam olmasın diye söylemek istemiyorum.Neyse neler yaptım sizlere anlatayım.

  * İlk olarak sitemin temasını tamamen değiştirdim.
  * Bu zaman zarfında yine otomatik olarak aynı saatler içerisinde günlük olarak 2 makale yayınladım.
  * Yayınlanan makaleler hemen hemen aynı gün olmasa da sosyal medyada paylaşımlar yapıldı.
  * Yayınlanan makaleler tek tek google gibi getir diyerek google amcaya komutlar verildi.
  * Günlük olarak olmasa da forum tanıtım ve blog backlinkler almaya çalıştım
  * Ayrıca toplistlere ekledim çok fazla değil tabiki de
  * Ve google news uyumlu yapmak için siteme künye,gizlilik politikası,yazarlar sayfalar vs ekledim.
  * Ve son olarak link düzenlemesi yaptım.Google news uyum sağlasın diye.
  * Ve hedefim 300 üzeri makale sonrası google news başvurusu yapmak
  * Ayrıca şuan istediğim iki kelimede 61 ve 75. sıralarda yer almaya başladım ve hızlı bir şekilde ilerliyorum.
  * Hit ise yine çok fazla değil 50 civarı oluyor.Ama bazı aramalarda ilk sayfalardayım.

  Yaptıklarım bunlar arkadaşlar.Çok yakın zamanda hit vs paylaşımı yapacağım görüşmek üzere


  26.10.2015 Merhaba arkadaşlar.Yine karşınızdayım.Bir kaç arkadaş saçma sapan yorum yapmış ama onların inadına demiyorum ben bu yazıyı elimden geldiğince devam ettireceğim.Eminim ki bir çok arkadaş bu yazıyı göz önünde bulundurarak siteleri açtı ve bazı çalışmalar yaptı.Bu sebepden dolayı yazımı dediğim gibi elimden geldiğince devam ettireceğim.Neyse konumuza geçelim gerek sitem üzerinden gerekse r10 üzerinden bir çok arkadaş hangi temayı aldın diye üst üste sorular yönelmektedir.Aslında reklam olur diye söylemek istemedim ama neyse yinede burada ne yaptım ise sitem için hepsini anlatacağım demiştim bundan dolayı söylemek zorundayım.Haklılar aslında pm üzerinden de aynısını söylediler bana

  Neyse dediğim gibi ne yaptım ise söylüyorum şimdi sizlere;


  * İlk olarak safir temaya ait olan Havadis V2 temasını aldım.Sitem için buna karar verdim ve bu temaya ait olan mobil temayı da satın aldım.

  * Daha sonra sitem için farklı ip’de olan sitelerimden link çıkışı verdim.Resimli link tarzında link çıkışı yaptım.Toplamda 3 sitemden.

  * Ve daha sonra r10 üzerinden beğendiğim iki adet tanıtım paketi aldım.Linkleri ekliyorum.Bunu aldım Tıklayınız Ve Bunu Aldım Tıklayınız

  * 1.Linkte ki Paket 1 satın aldım. 2.linkte ki 5 Adet % 100 Özgün Makale ile 50 Türkçe Forumda Tek Tek Elle Tanıtım paketini satın aldım

  * Ve bunların şuan raporu gelmedi.Ama daha önce yaptığım ve dediğim gibi blog backlink ve forum tanıtımın etkisini gördüm ayrıca sitelerimden verdiğim linklerin etkisini gördüm istediğim 2 kelimede güzel sıralamada yer aldım.Şuan baktım birinde 46. sıradayım diğerinde ise 53, sıradayım.Bu güzel bir durum.Zaten domain ismimde keyword olduğu için biraz daha etkili oluyor.

  Aslında r10’da çok fazla paket var ama ben bunları seçtim.Bana uygun geldi aldım.Sizler kendinize göre alabilirsiniz.Bu karar size ait ama şunu belirteyim bu paketleri alırken çöp sitelerden verilen paketler almayınız.Çok dikkatli seçimler yapın.Yorumlara bakın raporlara bakın ona göre alın.Ve yine aynı şekilde günde 2 makale ve sosyal medya paylaşımlarını unutmuyoruz.Bu artık sabit oldu.Kafanıza not edin günlük makale yayınlayın ve sosyal medyada paylaşın.

  05.11.2015 Yeniden merhaba arkadaşlar. O kadar olumsuz yorumdan sonra aslında çok fazla yazma niyetim yoktu.Ama yinede yazayım dedim.bir çok arkadaşta sağolsun destek oldular.Karşılıklı bilgi alışverişimiz oldu.Küçük bir konuşma süresinden sonra tekrar yazayım dedim.

  Ama sen git roman yaz,günlük aç ne bileyim şunu yap bunu yap diyenler hatta konuyu benim yerime özetleyen arkadaşlar oldu ama yinede çokta önemli değil o arkadaşların dedikleri.Peki neler yaptım onu yazayım.Yine sıradan bir şekilde siteme günlük 2 adet makale girdim onları sosyal medyada paylaştım sonra google gibi getir diyerek konularımı indekslettirdim.Sonra da her zaman dediğim gibi konu içeriğimle yani benzer sitelerden blog backlink almaya çalıştım sagolasın site yöneticileri yorumlarımı onaylamışlar ve sitem içim blog backlink almış oldum.

  Ve şunu belirteyim ben seo paketi asla almadım bazı arkadaşlar seocusun niye seo paketi alıyorsunuz seo paketi zararlıdır gibi kelimeler konuşmuş.Benim aldığım paket değil bunu yazın bence bir yerinize.Forum tanıtım aldım onu da alma amacım forumlara tanıtım yapmak ben uğraşamam dedim aldım forum tanıtımı.Ben başkaları gibi 100 blog backlink,100 forum tanıtımı,100 wiki backlink,50 tane tanıtım yazısı gibi paketlerden almadım almamda.Sadece hoşuma giden bir site var ise tanıtım yazısı veya link gibi şeyler alırım başkada olmaz zaten.

  Neyse şuan siteme bakıyorum istediğim 2 kelimede ikinci sayfadayım.Bu çok iyi bir durum benim için.yavaş yavaş bazı makalelerimden hit gelmeye de başladı.Hit gelen makaleler ise daha önce bahsettiğim sayyac olayından dolayı geliyor.Bir kaç sitenin sayac durumundan hit gelen ve arama gelen makalelerine örnek makale yazmışdım veya yazdırmıştım.Bu makalelere çok fazla hit gelmeye başladı.Şuan hit durumum 100 – 200 arası değişiyor.Mobil olarak çok fazla gelen var ayrıca facebook üzerinden yaptığım paylaşımlardan hit geliyor.Yani kısacası her şey güzel gidiyor görüşmek üzere tekrardan.

  13.11.2015 Tekrar merhaba arkadaşlar.Eminim ki bir çok arkadaş merak ediyordu ne yaptı siteye neler yapıldı gibisine.Ama ben bu konuya çok fazla girmeyeceğim ve sizlerin sorduğu sorulara cevap vermek istiyorum bugün.Ayrıca bir kaç cümle ne yaptığımı da anlatacağım tabiki de.

  Peki neler yaptım yine başlıklar halinde anlatayım;

  * Her zaman ki gibi günde 2 adet yazı yazarak sitemin güncel kalmasını sağladım.

  * Yayınlanan her yazıları yine facebook ve google ve twitter üzerinden paylaşımlar yaptım.

  * Yazılara ait etiketleri özenle seçmeye çalıştım.Google kelime planlayıcı üzerinden bakarak seçtim.

  * Ve kendime ait sitelerden link almaya başladım.Bir kaç kaliteli sitemden link çıkışı verdim.Zaten bu sitelerimin hepsi farklı ip ve farklı host firmalarında idi.Toplamda 5 sitemden 2 gün arayla link ekledim.

  * Bir çok kaliteli konu içeriğimle alakalı bloglara yorum attım.Aşırıya gitmeden günde en fazla 5 tane bloga yorum bıraktım.Zaten hepsi aynı anda onaylamıyor yorumları.Bu yüzden sıkıntı yok.

  * Dizinler gibi sitelere linklerimi ekledim.Seçici davrandım biraz.

  * Takıldığım forumlara veya sağlıkla ilgili konuların altına yorum attım.Mesela şu konuyu okuyabilirsiniz tarzında.Tanıtım amaçlı değil.

  Şimdilik bunları yaptım başka bir şey yapmadım. Şimdi gelelim sizlerden gelen sorulara cevap verelim.

  Soru 1:Sitenin hiti ne durumda ?

  Cevap 1:Sitenin hiti şuan 150 ile 200 arasında değişmektedir.Bazen 200 üzeri olduğu da oluyor ama 150nin altına düşmüyor . Sitemde yandex metrica ve statpress eklentisini kullanıyorum.Statpress üzerinde bir görsel aktarayım sizlere görün.

  Sitenin günlük hit durumu



  Siteye kelimelerden gelen aramalar



  Not:Statpress eklentisi veritabanda çok yer kapladığı için belirli aralıklarda içini boşaltıyorum.Bilginiz olsun.Ayrıca sitenin adresi gelen hitler hangi kelimelerden gelmiş gibi durumları göstermek istemiyorum.Sağolsun bir kaç arkadaşa sitenin ismini verdim.Pişman oldum açıkçası.Detaya girmek istemiyorum.

  Soru 2:Sitenin sıralaması ne durumda ?

  Cevap 2:Site için kendimde ilk açtığım zaman 3 kelime seçmiştim.Dedim ki bu kelimelerden hit gelsin ve ilk sayfada olsun yeter bana demiştim.Seçtiğim 3 kelimede şuan iyi sıralardayım. 1.kelimede 2. sayfanın sonundayım. 2.kelimede ise 3.sayfanın başındayım. 3.kelimede ise 5 sayfanın sonundayım. Tabi bunların hepsi özgünlük ve sosyal medya paylaşımları ile oldu ayrıca blog backlink ve forum tanıtımın etkisi ile buralara geldi.Şimdi ise link ile besliyorum inşallah iyi yerlere gelecek.

  Soru 3:Bu sayaç olayı nedir ? Nasıl hit çekiyorsun ?

  Cevap 3:Bu soru bana çok fazla gelmeye başladı.Detaylı açıklamak istedim.Örneklerle açıklıyorum iyi okusun arkadaşlar ve dikkatlice ne yaptığımı anlasınlar.Dediğim gibi kimileri hırsızlık olarak görebilir kimileri ise helal olsun diyebilir ama ben bunu yıllardır yapıyorum ve şuan bu durumdan dolaya siteme ciddi hit geliyor.Hemen anlatıyorum.

  Diyelim ki siteniz şifalı bitkiler ile alakalı bir site.Ve şifalı bitkiler üzerine makale yazacaksınız ama ne yazacaksınız bilmiyorsunuz.Hemen burada sayaç olayı ortaya çıkıyor kim nereden hangi kelimeden hit çekmiş bakıyoruz.

  Örnek olarak google amcaya aynı şu şekilde yazıyoruz.”şifalı bitkiler sayyac” veya “sayyac şifalı bitkiler” olarak yazıyoruz.Hemen bunun sonucunda google listeleme yapıyor.Aşağıda bulunan resim deki gibi.



  Hemen birine tıklıyoruz ve sayacın içine girmiş bulunuyoruz.Aşağıda ki resimde bende girdim.Referrer 1 yazan kısma tıklıyoruz ve aşağıya doğru iniyoruz ve ne görüyoruz o siteye hangi kelimelerden hit gelmiş görüyoruz.Ben örnek olsun diye şu sayac linkine tıkladım size örnek olsun diye.

  Link: http://sayyac.com/tr/stats/referrer_...lervefaydalari

  Son 20 arama motoru sözcükleri yazan yerde bir bakıyoruz ki gelen hitler vs var.Arama motoru sözcükleri yani.



  Şimdi bakalım ne görüyoruz burada ne işimize yarar bakıyoruz.Şifalı bitkiler ile bana yarayacak ne var mış ” kara kekik faydaları “, ” kantaron yağı nasıl yapılır “gibi bir makaleden hit gelmiş neden olmasın işim yarar deyip başlıyorum yazmaya.Alın işte hem makale başlığı hemde arama sözcükleri kullanın istediğiniz gibi. Bu ve buna benzer bir çok analiz yaparak istediğiniz hiti yakalayabilirsiniz.Bu da tamamlanmış oldu.Anlamayan var mı bilemem ama anlattım diye düşünüyorum.

  18.01.2016 Tekrar merhaba son yazdığım tarihe baktım da yaklaşık 2 aydır yazmıyorum. Bazı arkadaşlarımız işin peşini bıraktı siteyle alakası kalmadı gibi yazılar yazmış ama halen devam ediyorum ve şuan çok iyi yerlerdeyim. Size neler yaptım bunları anlatayım.

  * İlk olarak her zaman ki gibi siteye her gün 1 yazı atmaya devam ettim. Zamanlama yaptım her gün 10:30’da makalem yayınlama devam etti.

  * Cumartesi ve Pazar günü ise ikişer yazı atmaya çalıştım ama çalıştım demeyim yaptım. Yine aynı şekilde zamanlama yaptım 10:30 ile 15:30’da otomatik yayınlandı.

  * Yayınlanan yazılarımı her zaman ki gibi twitter,facebook ve google plus’da paylaştım.

  * Ayrıca Google Webmaster üzerinden google gibi getir komutu ile her yazdığım makaleye google botları çektim.

  * Ayrıca son günlerde pinterest olayına girdim ve etkisini de çok fazla gördüm. Tüm yazılarımı pinterestte paylaştım. Ve dediğim gibi etkisi çok iyi oldu.

  * Şuan istediğim 3 kelimede ilk sayfada 5 in içerisindeyim. Yani ilk 5 teyim amacıma ulaştım ve iyi yerlerdeyim.

  * Google adsense olarak ise yavaş yavaş bırakmaya başladı diyebilirim. Tıklama başı 0,56 kuruşa kadar ortalamam çıkabiliyor. Bazen düşüyor ama bazende artıyor ama ortalama 0,56 iyi ücret bence.

  Sizlerden gelen sorulara cevap vereyim.

  1: Neden uzun zamandır yazmıyorsun bizi merakta bırakıyorsun.

  Ailevi sebepler diyelim bi erkek evlat bekliyorum. ve eşimin hamilelik süresi biraz sıkıntılı geçti vaktim olmadı diyelim. Ama şuan iyi allaha şükürler olsun ve son 2 ay kaldı ve artık rahatladım. Ayrıca sizi yalnız bıraktım ama siteyi yalnız bırakmadım. Devamlı yazdım ve görevlerimi yerine getirdim.

  2: Siteyle ilgilenmiyor musun?

  Siteyle ilgilendim her gün bir yazı hafta sonu 2 yazı yazdım ve kendim yazdım hepsini de. Ayrıca sosyal medya paylaşımlarını yerine getirdim.

  3: Adsense ne durumda ?

  Adsense güzel gidiyor yavaş yavaş artıyor yukarı da bahsettim.

  4: News başvurusu yapacak mısın ?


  Şuan düşünmüyorum. Biraz daha makale olmasını bekliyorum. Şuan makale sayım 263 oldu.Hedefim 500 makale sonra başvuru.

  5: Hit durumu nedir ?

  Hit durumu günlük değişebiliyor ama 300 altı olmuyor. Hafta sonları iyi geliyor ve ana kelimeden az geliyor ama makalelerime çok fazla geliyorlar.

  16.02.2016 Merhaba arkadaşlar. Tekrar yazımıza devam ediyoruz. Yine herzaman ki yapılanlar dışında sizlerden gelen sorulara cevap vermek istiyorum.

  1:Son durum nedir acaba?

  Son durum gayet iyi bir işe başladığımız zaman bitirmeden durmam. Sonuna kadar devam ederim. Zaten bizim eksiğimizde bu değil mi. Sonuna kadar devam etmemek. Sıralama olarak istediğim kelimelerde ilk sayfada 5 sıra içindeyim.

  2:Site diliniz ingilizce mi türkçe mi öğrenebilir miyim?

  Site dili tamamen türkçedir. İngilizcem iyidir ama çok çok iyi değildir. Bilmediğim bir işe kalkışmam. Tamam bir çok kişi yabancı siteler kazandırıyor diyor ama ben fazla denemek ve girmek istemiyorum. Bildiğim iş en doğru iştir benim için.

  3:Merhaba, sitenin günlük tekil hit bilgilerini aylık bazda yayınlarsanız takip etmesi çok daha zevkli bir konu olabilir, kolay gelsin umarım hedefinize ulaşırsınız.

  Tabiki de yayınlarım.Sorun yok ama günlük veya haftalık yayınlamak zor olur benim için. İlgilenmek lazım.Ama şuan ki hitlerim 250 ila 300 arası.Aşağıda resmide koyayım. Ayrıca şuan için statpress kullanıyorum. Veritabanda çok yer kapladığı için haftalık olarak temizliyorum.Detaylı bir analiz maalesef tutmuyorum şuan.


  Bir arkadaşımız şunları yazmış “Hocam Türkçe girmeseydin keşke . Aynısını İngilizce yada başka dilde yapsaydın şuanda bile kazanmaya başlardın.” evet haklısın şuan bile kazanabilirdim ama bilmiyorum bilmediğim bir işe nasıl ilerleyebilirim ki ?

  Ayrıca bazı kısa bilgiler vermek istiyorum. Tam olarak günlük en az 1 makale girmeye çalışıyorum. Ama kesin 1 makale giriyorum ama 2. makale belli olmuyor. Bunları twitter,facebook,google plus ve pinterest üzerinde kesin paylaşıyorum. Ve google webmaster girerek google gibi getir komutuyla linki googleye tanıtıyorum. Ayrıca gördüğüm bloglara yorum atıyorum günlük en az 5 tane bloga. Ve elimden geldiğince makaleleri uzun tutmaya çalışıyorum. Şuan çok fazla adsense tıklaması olmuyor ama en az 5 tıklama geliyor diyebilirim.

  Yazdığım makaleler çoğunlukla ilk sayfalara gelebiliyor. Araştırma yaparak makale yazıyorum. En çok hangi sorular sorulmuş neler merak ediliyor bunlara bakıyorum. Kategori olarak daha önce söylediğim gibi sağlık üzerine. Kadınlar sitesi ve forumları üzerinde merak edilen sorulara bakıyorum onlara göre makale yazıyorum. Veya makale yazdırıyorum yetişemediğim yerde.

  Şimdilik bu kadar arkadaşlar görüşmek üzere hoşçakalın.Aklınıza takılan soru ve soruları bana buradan yorum yazarak sorarsanız sevinirim.


  Devamı çok yakındaaaaa.Takipte kalın.

  Son güncelleme: 16 Şubat 2016 saat 09:40


  Not:MAKALE EKLEMEYE ÇALIŞIYORUM AMA KELİME SAYISINI GEÇTİĞİ İÇİN EKLEYEMİYORUM.SİTEMDEN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ



  Sitemizden takip etmek için tıklayınız: http://www.khaaos.com/adsense-parasi...takipte-kalin/
  su arıtma en iyi su arıtma cihazı
 • Sponsor Reklam
 • 02-10-2015, 14:24:21
  #2
  1/2
  takipteyim hocam
 • 02-10-2015, 14:28:35
  #3
  Guest
  1/2
  Forumda bu tip konular açan başkaları da oldu. Yazıda da bahsetmişsiniz zaten. Fakat bazıları var ki, sırf SEO siteleri sıralamada Google'a daha iyi görünsün ve ziyaretçiler tarafından daha sık ziyaret edilsin diye böyle konular açıp, insanları ümitlendirip arkasından da maddi manevi zarara uğratıp ortada bırakıyor.
  Sizin siteniz üzerinden SEO hzmeti pazarlama gibi bir durumunuz yok sanıyorum. İnşallah başladığınız ölçüde hem kendinize hem de diğer üyelere faydanız dokunur. Başarılar dilerim.
  • xxx786
  xxx786 bunu beğendi.
  1 kişi bunu beğendi.
 • 02-10-2015, 14:34:18
  #4
  1/2
  alican_31 adlı üyeden alıntı
  takipteyim hocam
  Takipte kalın hocam

  NK1864 adlı üyeden alıntı
  Forumda bu tip konular açan başkaları da oldu. Yazıda da bahsetmişsiniz zaten. Fakat bazıları var ki, sırf SEO siteleri sıralamada Google'a daha iyi görünsün ve ziyaretçiler tarafından daha sık ziyaret edilsin diye böyle konular açıp, insanları ümitlendirip arkasından da maddi manevi zarara uğratıp ortada bırakıyor.
  Sizin siteniz üzerinden SEO hzmeti pazarlama gibi bir durumunuz yok sanıyorum. İnşallah başladığınız ölçüde hem kendinize hem de diğer üyelere faydanız dokunur. Başarılar dilerim.
  Hocam sitemi inceledi isen kişisel bir blog olup amacım seo hizmeti vererek para kazanmak değil.

  Bunu yapma amacım gün gün kendimi takip etmek ve yaptıklarımı ve yapacaklarımı takipçilerime aktarmak.Çok farklı bir durum yok açıkçası.
  su arıtma en iyi su arıtma cihazı
 • 02-10-2015, 15:58:07
  #5
  Guest
  1/2
  Khaaos adlı üyeden alıntı
  Takipte kalın hocam



  Hocam sitemi inceledi isen kişisel bir blog olup amacım seo hizmeti vererek para kazanmak değil.

  Bunu yapma amacım gün gün kendimi takip etmek ve yaptıklarımı ve yapacaklarımı takipçilerime aktarmak.Çok farklı bir durum yok açıkçası.
  Sitenize baktım. İnşallah daim olur. Son cümlemde de başarılar diledim.
  Sadece bu tip konularla işi suistimale götüren insanlar çok oldu. Umarım siz gerçekten birilerine ve de kendinize faydalı olursunuz.
  Bol kazançlar dilerim.
 • 02-10-2015, 16:00:57
  #6
  1/2
  Hocam takipteyim devam edersen memnun olurum

  Mobil Mesaj
  21.11.2016 Muscle Loading %1
 • 02-10-2015, 16:05:10
  #7
  1/2
  Bol kazançlar inşallah. Lakin 2 günlük siteye 25 makale girmek pek sağlıklı mı bilemedim.

  Bence günlük 3 içerik girişi yap ve zamanla. Sabah öğle akşam şeklinde.

  Takip

  Tepetaklak yazıyorum...
  Yoldayım...
  Çarp la bi yere, şu hava yastıklarını deneyelim *-*
 • 02-10-2015, 16:18:32
  #8
  1/2
  WebSitesiAdresi adlı üyeden alıntı
  Bol kazançlar inşallah. Lakin 2 günlük siteye 25 makale girmek pek sağlıklı mı bilemedim.

  Bence günlük 3 içerik girişi yap ve zamanla. Sabah öğle akşam şeklinde.

  Takip

  Tepetaklak yazıyorum...
  Yoldayım...
  Hocam şöyle bir durumdan bahsedeyim size.

  Yabancıların her zaman yaptığı durum şu;

  İlk olarak site tasarlanır tüm içerik resimler vs hazırlanır.İçerik makale hazırlanır site tam dolu hale gelir ve sonra google amcaya siteyi tanıtırlar.

  Not:Yabancılar bunların hepsini localhostta yapıyor bununda notunu geçeyim.

  Ama biz türk webmasterlar ne yaparız.wordpress kurarız siteye resimleri falan atarız spam konuları bas tabi bunları yapmadan önce google amcaya siteyi tanıtırlar sonra herşeyi bitmeden yarım yamalak google amca siteyi görür sonra sitem neden ortada yok.

  Not:tabi bunları site açıkken yapıyoruz biz.sil düzelt yaz düzelt vs
  su arıtma en iyi su arıtma cihazı
 • 02-10-2015, 16:19:37
  #9
  1/2
  Konuyu takipteyim, bol kazançlar dilerim şimdiden.
  Bayan Eğitimci Yazardan İçerik Hizmeti