Aspire
Koineks
 • 28-07-2015, 12:42:19
  #1
  1/2
  Merhabalar arkadaşlar, geçen gün forumda bir arkadaş sorgulama sitesi ile ev almayı planlıyordu. Yaptığı adımları teker teker forumlara yazıyordu. (Bu arada o konununda takipçisiyim)

  Bende o arkadaş gibi bir hayalle fakat ev değil araba hayaliyle yola çıktım. Tek farkımız ben arkadaştan bir kaç gün önce kadar işlemlere başladım.

  Bu uzun süreci sürekli olarak sizle paylaşmak istedim. Adımları anlatarak neyi yanlış yaptığımı veya neyi atladığımı, neyi yapmam gerektiğini bana söyleyerek yardımcı olursunuz diye düşündüm.

  Hafta hafta devam edeceğim.  1. hafta
  Sitenin hangi sektörde olacağına karar verdim.
  Sitede hangi temayı kullanacağıma karar verdim ve temayı aldım.
  Site için bir adet domain satın aldım.
  Forumda makale yazan arkadaştan 100 adet makale satın aldım.(Makalenin teslim olmasını bekliyorum)

  2. Hafta
  Bilgisayara format attım Alakası var mı bilmiyorum ama beni daha çok heveslendirdi.

  Siteye ait google hesabı açtım. Siteye analytics ekledim.
  Sitenin sosyal medya hesaplarını hallettim.
  Sitede wmtools aracını kullanmaya başladım. wmtools'da wwwolarak siteyi indexletmeye karar verdim ve o özelliği seçtim. Yine wmtoolsta hedef bölgeyi seçtim ve kelime analizi yaptım.
  10 adet cinsel sağlık ile ilgili makale yazdırdım. Böylelikle facebook reklamlarında hedef kitleyi erkek olarak ayarladığımda daha çok ilgi çekecek.
  Facebook reklam bütçemi 10 adet cinsel sağlık makalesi için 50TL olarak ayarladım.
  Facebookta reklam vermek için finansbank'tan kart çıkarttım.

  Hafta 3
  Makaleler elime ulaştı. Günde 4 makale olmak üzere zaman olarak ayarladım ve bütün makaleleri girdim. 100 Adet makale 25 günde otomatik olarak girilecek.

  Siteye sağlık haberleri bölümü getirmeye karar verdim. Mesela "x ünlüsünün şu sağlık problemi var" tarzında haberler gireceğim.
  Bu sağlık haberleri için facebook bütçemi 10TL olarak ayarladım.
  Zamanı gelince (adsense alınca) bu reklamları çıkmaya başlayacağım.

  Siteyi DMoz vb. dizinlere kaydetmeye karar verdim. Bunla ilgili r10'da forumlarda gezdim.

  Toplist bölümünde 3-4 adet ücretsiz karşılıksız backlink ekledim. Dmoz kaydını 2. aydan sonra yaptırmayı düşünüyorum.

  Hafta 4
  Makaleler yavaş yavaş giriliyor. Yeni makalelerin alınma vakti geldi. 100 Adet daha makale aldım. Şuan yazılmasını bekliyorum.

  Yeni aldığım makaleleri eski makaleler bitince yazmaya başlayacağım.

  R10da seo paketlerine, backlink paketlerine bakmaya başladım.

  Seo yarışması düzenlemek geçti içimden. İlerleyen günlerde seo yarışması yaptıracağım siteye. Referanslara göre 1 kişi seçeceğim ve siteyi seo yaparak güzel bir yere getirene CANON 1100D makine hediye edeceğim. Eğer güzel bir yere getiremezse yarışmayı kazanamamış olacak ve başkasını seçeceğim.

  Aklımda böyle bir plan var seo için. Aynı zamanda forumdaki seo paketlerinede göz gezdiriyorum. İlerleyen haftalarda düşük bütçeli paketlerden kullanmayı planlıyorum.


  Hafta 5
  Kız arkadaşıma wordpresse nasıl içerik girileceğini öğretiyorum. Bu sene üniversite hazırlık yapacağım için makaleleri o girecek. Bana destek olacak.

  Güncelleme: 29.7.2015

  100 adet makale elime ulaştı.. Onları günde 4 tane olmak şartıyla zamana göre ayarladım..

  Güncelleme 2.8.2015
  Elimdeki makalelerin hepsi bitti. Ağustosun sonuna kadar tüm makalelerim bitmiş olacak. Kız arkadaşıma içerik girmeyi öğrettim demiştim. 40 tane makale girdi. Zamanlaması vs. eli çok yatkın sağolsun çok yardımcı olacak gibi bana..
  Siteye günlük 20-30 ziyaretçi geliyor. Bu ziyaretçilerin kaynağı %40google %50 refellar %10 direct.

  Yabancı bir kaynaktan bir makale okudum. Adsense başvurusu hakkında %100 kayıt dediler.. Ilk basvurumu normal yapacağım ama kabul edilmezse ikinci başvuruyu bu şekilde yapacağım. ( eger ikincide kabul edilirse bu işin ticaretini bile yaparım )

  Tanıtım yazısı alma vaktim geldi diye düşünüyorum. Sizce 16 konu olan siteye tanıtım yazısı paketi almalı mıyım?


  3.8.2015
  Bugün öncel ajanstan ihale ile tanıtım yazısı paketi aldım.
  10 adet tanıtım makalesi yazdırdım.
  Adsense ilk başvurumu yaptım. Birinci aşamadan geçtim. Zaten önemli olan ikinci aşama
  Günlük hit sayısı standart 20-40 arasında geziyor.
  Yeni makaleler alma kararı aldım. Önümde 2 seçenek var:
  Ya 100 adet makale alıp günde 2 tane olmak şartı ile 50 günde makaleleri bitireceğim..
  Ya da 50 adet alıp günde 1 tane olmak şartı ile 50 günde bitireceğim..
  Ya da 100 adet alıp 100 günde bitireceğim

  Güncelleme: 5.8.2015
  Makaleler zaman ayarlı yavaş yavaş girilirken adsense 2. onaydan geçemedim Zaten pek fazla beklentim yoktu şuan adsense için. Hit sayısı 50lerde gezen daha 24 konu olan ve indexi 70 olan siteyi adsense kabul etmezdi zaten
  Pek bi beklentim olmadığı için şuan üzülmedim. Bakalım ilerleyen günlerde adsense'e girebilecek miyiz?
  İsteyen arkadaşlara adsense'den gelen maili yönlendirebilirim

  Güncelleme 6.8.2015
  Biraz geç oldu ama bugün "All in seo pack" eklentisi kurdum. Seo ayarlarıyla uğraştım bugün.

  8.8.2015
  Bugün domaini satın almak isteyen biri mail atttı. Fiyat olarak 350TL verdi fakat kabul etmedim Böyle bir gelişme oldu bugünde

  Güncelleme 15.8.2015
  Bugün gelen hit kaynaklarına baktım ve spam hit çok fazla var. Bunun önüne geçmek için çalışmalar başlattım..

  Girdiğim konuların googlede sıralarına baktım. Eski konular ilk 30 yeni konular ilk 100 içine girmiş. Google indexi 250'yi geçti. DMoz kaydı ve adsense kaydı sırası geldi. Acilen bu 2 konuyu halletmeliyim.


  Güncelleme 16.8.2015
  Adsense başvuru yaptım bugün.
  Spam hitlerin hala önüne geçemedim
  Bugün siteyi satın almak isteyen biri çıktı. 350TL teklif etti kabul etmedim. 2-3 kere daha adsense de şansımı denemek istiyorum. Dün indec 250 iken bugün 450 olmuş. Sitenin index alması güzel.. Adsense 2-3 kere daha kabul etmeyip beni redederse hevesim kırılacak gibi. Makaleleri önceden zaman ayarlı girdiğim için konu girişinde pek sıkıntı yaşamıyorum.

  Güncelleme 18.8.2015
  Adsense kabul etmedi. Bir makale okudum hueman teması ile başvuruların çoğu kabul oluyormuş. Bende siteye hueman teması ekledim ve başvuru yaptım. İnşallah tema değişikliği siteye zarar vermez..

  Güncelleme 31.8.2015
  Bir adsense başvurum daha Site, Google politikalarıyla uyumlu değil diyerekten kabul edilmedi..
 • En Çok Beğeni Alan Cevaplar
  • Penguenx
   5 Beğeni
   adsense ile araba almış biri olarak size nacizane öneriler sunayım:

   2006 yılında adsense ile tanıştım ve 2011 de ciddi paralar kazanmaya başladım, 2014 sonunda ise adsense sevdamı bıraktım. Eskiden keyword domain çok etkili bir yoldu. domaini alıp siteyi kurdum ilk gün 3 $ kazandım. Bugun için günlük 7-8 lira gelir elde etmek için ne kadar uğraşılıyor ne kadar para harcanıyor farkında mıyız?

   Zevkine google news ile uğraşsam da news olayı çok fazla kaliteli site ortaya çıkardı ve orta halli yatırımcıyı yaktı yıktı.

   Algoritmalar çok değişken artık, seo olayı var mı var ama ayakta durmanın yolu seo değil marka olabilmektir. Yani seo denilen olayı reklam tanıtım ıvır zıvır ile olabildiğince destekleyip domain aramasından da siteye hit getirmeye bakın.

   En etkili seo tecrübelerimden birisi organik aramadan gelen ziyaretçinin yaptığı özgün yorumlar. Bu sayıyı binlerce olduğunu düşünürsek sitenin çok sağlam bir altyapıya sahip olduğu gerçeğine varabilirsiniz, yani ne yapın edin ziyaretçiye merak uyandırsın sorsun cevaplasın paylaşsın. Kullanıcı dostu olun diyorlar boş yere değil bu söylemler

   Seo yarışması mantıklı bir yaklaşım olabilir ancak, uygulamak istediğiniz yöntem kesinlikle yanlış. benim fotoğraf ilgim olabilir makine için gelirim başkası gelmez, ben işi alırım başarısız olurum başkasına verirsiniz sonra site çorba olur ne gerek var bunlara.

   toplu paketlerden almadığınız sürece kendi siteniz seo olaylarını kendinizde yapabilirsiniz. footer backlink alınmaz diyorlar almasını bilirsen öyle güzel alınır ki, tanıtım yazısı da keza öyle almasını bildiğin sürece fayda sağlar. 3k indexin olupta 1m indexli siteden gidipte footer alma, alıyorsan da anasayfadan tek çıkış yaptır misal.

   site içi bağlantıları güzel kurmalısın, ziyaretçin sitenin içinde gezinebilmeli bunun için en güzel yol ilgi çekici içeriklerle yazıları süslemek. zaman zaman eski yazılarınızı da güncelleyin, değişimlerden haber verin emin olun çok faydalı olacak.

   şimdilik benden bu kadar, size ufak bir sır verim herkesin çalışma yaptığı alanlarda çalışma yapmak size kazandırmaz, kendi alanlarınızı oluşturun derim rekabet etmekten iyidir, maliyeti olmaz en azından.
  • biraz daha böyle devam ederse korkarım konu başlığını,

   "1 yılda adsense alabilecek miyiz? Uzun sürece başladık "
   olarak değiştirmek zorunda kalacaksın
 • Sponsor Reklam
 • 28-07-2015, 12:54:14
  #2
  1/2
  + Takipteyim hocam
 • 28-07-2015, 13:03:19
  #3
  1/2
  alırsın inşallah
  Rızkımı veren Hüda dır kula minnet eylemem.
 • 28-07-2015, 13:08:33
  #4
  1/2
  adsense ile araba almış biri olarak size nacizane öneriler sunayım:

  2006 yılında adsense ile tanıştım ve 2011 de ciddi paralar kazanmaya başladım, 2014 sonunda ise adsense sevdamı bıraktım. Eskiden keyword domain çok etkili bir yoldu. domaini alıp siteyi kurdum ilk gün 3 $ kazandım. Bugun için günlük 7-8 lira gelir elde etmek için ne kadar uğraşılıyor ne kadar para harcanıyor farkında mıyız?

  Zevkine google news ile uğraşsam da news olayı çok fazla kaliteli site ortaya çıkardı ve orta halli yatırımcıyı yaktı yıktı.

  Algoritmalar çok değişken artık, seo olayı var mı var ama ayakta durmanın yolu seo değil marka olabilmektir. Yani seo denilen olayı reklam tanıtım ıvır zıvır ile olabildiğince destekleyip domain aramasından da siteye hit getirmeye bakın.

  En etkili seo tecrübelerimden birisi organik aramadan gelen ziyaretçinin yaptığı özgün yorumlar. Bu sayıyı binlerce olduğunu düşünürsek sitenin çok sağlam bir altyapıya sahip olduğu gerçeğine varabilirsiniz, yani ne yapın edin ziyaretçiye merak uyandırsın sorsun cevaplasın paylaşsın. Kullanıcı dostu olun diyorlar boş yere değil bu söylemler

  Seo yarışması mantıklı bir yaklaşım olabilir ancak, uygulamak istediğiniz yöntem kesinlikle yanlış. benim fotoğraf ilgim olabilir makine için gelirim başkası gelmez, ben işi alırım başarısız olurum başkasına verirsiniz sonra site çorba olur ne gerek var bunlara.

  toplu paketlerden almadığınız sürece kendi siteniz seo olaylarını kendinizde yapabilirsiniz. footer backlink alınmaz diyorlar almasını bilirsen öyle güzel alınır ki, tanıtım yazısı da keza öyle almasını bildiğin sürece fayda sağlar. 3k indexin olupta 1m indexli siteden gidipte footer alma, alıyorsan da anasayfadan tek çıkış yaptır misal.

  site içi bağlantıları güzel kurmalısın, ziyaretçin sitenin içinde gezinebilmeli bunun için en güzel yol ilgi çekici içeriklerle yazıları süslemek. zaman zaman eski yazılarınızı da güncelleyin, değişimlerden haber verin emin olun çok faydalı olacak.

  şimdilik benden bu kadar, size ufak bir sır verim herkesin çalışma yaptığı alanlarda çalışma yapmak size kazandırmaz, kendi alanlarınızı oluşturun derim rekabet etmekten iyidir, maliyeti olmaz en azından.
 • 28-07-2015, 13:09:29
  #5
  1/2
  5.hhaftadaki işlemi bendmbenim kız arkdaşım bu konuda pek becerikli çıkmadı ya öf bu ne be uğraşamam diyerek serzenişte bulundu kendileri umarım 5. haftanız güzel geçer
 • 28-07-2015, 13:09:34
  #6
  1/2
  inşallah alırsınız , bilgilendirin bizi de
  idrak edilmemiş can, hayvan canıdır.
 • 28-07-2015, 13:11:29
  #7
  1/2
  kazançları da paylaşırsanız iyi olur bence.
  Bizim de takip etmemiz açısından
  YesilSEO.com - YesilWeb.net
 • 28-07-2015, 13:16:34
  #8
  1/2
  Penguenx adlı üyeden alıntı
  adsense ile araba almış biri olarak size nacizane öneriler sunayım:

  2006 yılında adsense ile tanıştım ve 2011 de ciddi paralar kazanmaya başladım, 2014 sonunda ise adsense sevdamı bıraktım. Eskiden keyword domain çok etkili bir yoldu. domaini alıp siteyi kurdum ilk gün 3 $ kazandım. Bugun için günlük 7-8 lira gelir elde etmek için ne kadar uğraşılıyor ne kadar para harcanıyor farkında mıyız?

  Zevkine google news ile uğraşsam da news olayı çok fazla kaliteli site ortaya çıkardı ve orta halli yatırımcıyı yaktı yıktı.

  Algoritmalar çok değişken artık, seo olayı var mı var ama ayakta durmanın yolu seo değil marka olabilmektir. Yani seo denilen olayı reklam tanıtım ıvır zıvır ile olabildiğince destekleyip domain aramasından da siteye hit getirmeye bakın.

  En etkili seo tecrübelerimden birisi organik aramadan gelen ziyaretçinin yaptığı özgün yorumlar. Bu sayıyı binlerce olduğunu düşünürsek sitenin çok sağlam bir altyapıya sahip olduğu gerçeğine varabilirsiniz, yani ne yapın edin ziyaretçiye merak uyandırsın sorsun cevaplasın paylaşsın. Kullanıcı dostu olun diyorlar boş yere değil bu söylemler

  Seo yarışması mantıklı bir yaklaşım olabilir ancak, uygulamak istediğiniz yöntem kesinlikle yanlış. benim fotoğraf ilgim olabilir makine için gelirim başkası gelmez, ben işi alırım başarısız olurum başkasına verirsiniz sonra site çorba olur ne gerek var bunlara.

  toplu paketlerden almadığınız sürece kendi siteniz seo olaylarını kendinizde yapabilirsiniz. footer backlink alınmaz diyorlar almasını bilirsen öyle güzel alınır ki, tanıtım yazısı da keza öyle almasını bildiğin sürece fayda sağlar. 3k indexin olupta 1m indexli siteden gidipte footer alma, alıyorsan da anasayfadan tek çıkış yaptır misal.

  site içi bağlantıları güzel kurmalısın, ziyaretçin sitenin içinde gezinebilmeli bunun için en güzel yol ilgi çekici içeriklerle yazıları süslemek. zaman zaman eski yazılarınızı da güncelleyin, değişimlerden haber verin emin olun çok faydalı olacak.

  şimdilik benden bu kadar, size ufak bir sır verim herkesin çalışma yaptığı alanlarda çalışma yapmak size kazandırmaz, kendi alanlarınızı oluşturun derim rekabet etmekten iyidir, maliyeti olmaz en azından.
  Önerileriniz için çok teşekkür ederim hocam.. Dikkate alacağım

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:14:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:13:55 --

  Rockco adlı üyeden alıntı
  5.hhaftadaki işlemi bendmbenim kız arkdaşım bu konuda pek becerikli çıkmadı ya öf bu ne be uğraşamam diyerek serzenişte bulundu kendileri umarım 5. haftanız güzel geçer
  Öyle bişey deme şansı yok benim kinin 😂😂

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:15:55 -->-> Daha önceki mesaj 13:14:46 --

  staticiation adlı üyeden alıntı
  kazançları da paylaşırsanız iyi olur bence.
  Bizim de takip etmemiz açısından
  Kazançları ve hit bilgilerini ilerleyen günlerde paylaşacağım hocam

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16:34 -->-> Daha önceki mesaj 13:15:55 --

  LORD01 adlı üyeden alıntı
  alırsın inşallah
  İnsallah bakalim
 • 28-07-2015, 13:17:44
  #9
  1/2
  Siteniz Türkçe ise fazla heveslenmeyin derim. Sad but true.