Aspire
Koineks
 • 24-01-2015, 15:26:59
  #1
  1/2
  Konu ukala ve çok bilmişleri ergen sohbetlerini maşa olmamak için kapatılmıştır.
 • En Çok Beğeni Alan Cevaplar
  • lookout
   25 Beğeni
   Bu kadar insan para kazanma umuduyla konuya toplanmış. Bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.

   1- Herkes moda veya dekorasyon sektöründen para kazanamaz!
   Bu iş şuna benzer: Bilgisayarın b'sinden anlamayan birinin internet cafe açıp para kazanmayı beklemesi. Yani en hızlı ve kalıcı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız en iyi bildiğiniz işi yapmanız gerekiyor. En iyi bildiğiniz işte de para kazanmanıza yetecek kadar bilginiz yoksa o konuda uzmanlaşmanız gerekiyor. Böyle devam ederseniz yerinizde sayacaksınız ne yazık ki... İlla adsense üzerinden kazanacağız diye bir şey yok. Sadece adwords konusunda bile uzman olsanız çoğu adsense yayıncısından daha fazla para kazanmanız mümkün. Ama ne yazık ki çoğumuz bu işlerin çok kolay ve basit olduğunu sanıyor. Adsense paneline girelim gelen paraları sayalım...

   2- Moda sektöründe ne kadar fazla site açılırsa, sektörü de o kadar çöpe çevirmiş olursunuz.
   Bu da şuna benzer: İstiklal caddesindeki tüm dükkanların tavuk döner sattığını düşünün. Hangisi para kazanabilir? En kaliteli, en ucuz ve en iyi hizmeti veren elbette. Şimdi buradaki arkadaş moda veya dekorasyon sitesinden para kazandığından bahsetmiş. Herkes sanıyor ki bu sektörde para var hemen site açalım, ama göremedikleri nokta ne kadar fazla rakipleri olursa o kadar az kazanacaklar.

   Gelelim seo konusuna;

   Seo konusunu düşündükçe yolunuzu uzatmış olacaksınız. İlk düşünülmesi gereken ziyaretçiyi memnun etmek. Film izle kelimesinde 1. sırada olmanız çok para kazanacağınız anlamına gelmiyor. Film izle kelimesinde en baştaki siteler link alımıyla çok mu uğraşıyor sizce? İlk sayfa çok oynuyor ama en tepedekiler kaliteden kazanıyor bunu unutmayın.

   Nasıl üst sıralara çıkarım? Nasıl anında index alırım? Eğer kendinize sürekli bu soruları soruyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Kendinize asıl sormanız gereken sorular şunlar; Nasıl rakiplerimden daha çok ilgi çekici olabilirim? Rakiplerimin eksikleri neler? Rakiplerimin ziyaretçilerini nasıl kendi siteme çekerim? Nasıl? Nasıl? Nasıl?

   Nasıl sorusunu sorun ama soruyu doğru kelimelerle bitirin.

   En basit bir örnek verelim;

   -Seo ve web konusunda çok uzman olan bir arkadaşa moda sitesi açtıralım, içerikleri de yazdırsın başkasına veya kendisi yazsın, açsın bir site. Sonra kendi bildiği tekniklerle seosunu da yapsın.

   -Seo ve web konusunda hiç bir bilgisi olmayan ancak modayı çok yakından takip eden, moda konusunda ciddi anlamda bilgi birikimi olan birisi de açsın moda sitesi.

   Şimdi yukarıdaki 2 örneği ele aldığımızda, sizce hangisinin para kazanma şansı daha yüksek? Bence web bilgisi olmayan ama moda konusunda uzman olan kişinin şansı daha yüksektir. Çünkü uzman olduğu alanda yazıyor...

   -Modacının öğrenmesi gereken şey; wordpress kurulumu, hosting açma, ns yönlendirme, tema ve eklenti yükleme.. Hatta hiç birini öğrenmesine gerek yok. 100 liraya hepsini yaptırabilir.

   -Seo ve web uzmanının öğrenmesi gereken şey; moda.

   Seo'yu öğrenmek mi zor? Dofollow tanımını öğrenmek mi?
   Modayı öğrenmek mi zor? Göz makyajının nasıl yapıldığını öğrenmek mi?


   YANİ;

   Modacının site açması, seocunun modayı öğrenmesinden çook çoook daha kolaydır. Ancak seocunun siteyi açıp moda konusunda bir yere getirmesi çok zordur. Bu işi en kolay şekilde yapabilmesi için moda konusunda uzman bir yazara ihtiyacı olacaktır. Bu uzman yazarı da makale yazması konusunda ikna etmesi gerekecek. Ya ortaklık verecek ya da maaşlı çalıştıracak.

   İşin aslı, uzun ömürlü siteleri takip ederseniz, insanların uzman olduğu konularda yazdıklarını görürsünüz

   Benim tavsiyem: Bu açılan konudan umut beklememeniz. Hemen başlayın, ya bir şeyler öğrenin ya da en iyi bildiğiniz şeyi yapın.

   Dipnot: Moda sektörüyle alakam yoktur.
  • AsTesisat
   9 Beğeni
   Hayır e-book filan satmaycağım.Sadece 2 yıldır öğrendiği şeyleri ücretsiz olarak r10 üyelerine aktarıcam.Siz herşeye para gözüyle baktığınız için bilgi paylaşmayı pek sevmeyen birisiniz galiba.
  • Bu konudan çıkacak olan sonuç şu olacaktır , her zaman olduğu gibi hevesle onlarca moda dekorasyon sitesi açılacak , 1 ay geçmeden yeni site kategorisinde 30 liraya satışa çıkacaktır.

   Yöntemlerimi anlatacağım , işin püf noktası , seo sırlarım vs... bir çok başlık açıldı , tartışıldı , çoğu kişi bir hevesle kitaplar satın aldı , ben sanmıyorum bu çok değerli nasihatler sayesinde para kazanan , çıtayı yükselten arkadaşlar olduğunu...

   Bu arkadaşın maddi bir beklentisinin olmadığını düşünüyorum , yardım etme konusunda samimi olduğunu düşünmek istiyorum , buraya kadar anladım , ayrıca güzel bir davranış. Ancak anlatacağınız yöntemler ile siz başarılı oldunuz diye , herkes aynı sonuca ulaşacak anlamına gelmez , seo konusuna hiç girmiyorum , para vererek sağlanacak başarı başarı sayılmaz..

   Moda ve dekorasyon sitelerine gelince , çok para getiren sektörler adı altında bir çok başlık okuyoruz , bazı sektörler daha popüler ve ziyaretçisi bol olabilir , ama bu daha fazla para kazanacağınız anlamına gelmez. Zaten en popüler kategori olarak kadın ve moda siteleri diyelim örnek , kadın ve moda sektörüne hakim olamadıktan sonra istersen bana sabaha kadar taktik anlat , şöyle yap böyle yap de ol-ma-ya-cak.

   Bilmediğin işe girersen batarsın. Anlamıyorsan öğreneceksin , zamanın yoksa öğrenmeye o zaman hiç başlamayacaksın. Eğer sen moda konusunda bir kadının bilgisine , tecrübesine sahip değilsen zaten başında kaybettin , hiç başlama. Dekorasyon konusu ise farklı bir olay , sanırım bir çok kişi dekorasyonun sadece , belirli markaların modellerini yazıp , resimlerini eklemek olarak sanıyor.

   Aslına bakarsanız dekorasyon , moda sektöründen daha zor ve geniş bir kategoridir , kesinlikle uzmanlık gerektirir . Her iki sektörde rahatça kafaya göre açılıp konu yazılabilecek bir sektör değil.

   Sonuç nedir ?

   Bir siteye sahip olmak 1 saat sürer , ama siteyi canlandırmak , tanınır hale getirmek yıllar alabilecek yoğun bir çalışma temposuna bakar. Para kazanmak için site açılacaksa , ki burada ki herkesin ortak amacı bu , işine hakim , sektörü iyi bilen , tecrübe sahibi kişiler ile çalışmak , ekip kurmak en mantıklı yoldur.

   Tek başına hiçbir zaman ne tanınmış bir moda sitesi nede dekorasyon sitesi yapamazsın. ( sektöre hakimsen , gün boyu site ile düzenli ilgileniyorsan ve kaliteli benzersiz içerikler giriyorsan 1 yıl içinde tanınmış , marka olmaya giden bir siten olabilir.)

   Moda ve dekorasyon sektörleri çok çeşitlilik isteyen sektörler , yenilikleri , trendleri takip ister. En az 500 kere açılmış , ısıtılıp ısıtılıp tekrar sunulan konularla , Günde 2-3 yazı yazmakla olacak işler değil bunlar.
  • Her şeyi geçtim de bu seviyedeki bir Türkçe ile bu işi kesinlikle yapabileceğinizi düşünmüyorum. Her yazdığınız cümle baştan aşağıya anlatım bozukluklarıyla dolu ve neredeyse her kelimeniz eksik ya da yanlış. Bilgilerinizi paylaşma arzunuzu takdir ediyorum ancak bu seviyede bir anlatımla ne insanlar sizi anlar, ne de insanlara bir katkınız olabilir. Bir kitap yazdığınızı söylüyorsunuz. Bu ister normal bir kitap olsun, ister bir e-kitap olsun öncelikle yazım kurallarına uygun ve okuma yazma bilen her insanın anlayabileceği dil bilgisi seviyesinde olması gerekiyor. Aksi taktirde adı kitap olmaz, yanlış ve eksik cümlelerle dolu bir not defteri olur.
 • Sponsor Reklam
 • 24-01-2015, 15:41:59
  #2
  1/2
  o ilk kişi ben olayım hocam
 • 24-01-2015, 15:49:23
  #3
  1/2
  edit: başlık takip acık acık yapın hocamda hepimiz yararlanalım.

  konuyu tam anlamadım ama amacınız e-book satmaya kalkışmak olacaksa tekrar gelip bu yazıyı itinayla editleyecegim.
 • 24-01-2015, 15:51:14
  #4
  1/2
  Hayır e-book filan satmaycağım.Sadece 2 yıldır öğrendiği şeyleri ücretsiz olarak r10 üyelerine aktarıcam.Siz herşeye para gözüyle baktığınız için bilgi paylaşmayı pek sevmeyen birisiniz galiba.
 • 24-01-2015, 15:52:34
  #5
  1/2
  moda-kendin yap sitem var 250 özgün makale haydi deniyelim. Örnek gösterin beni. kobay olalım
 • 24-01-2015, 16:08:18
  #6
  1/2
  Kitabım bitince bu konuya yazanlardan birine seçeceğim.Ancak daha kitap bitmedi.Ben bir kişiye faydalı değil tüm adsense yayıncıları için güzel bir kaynak oluşturuyorum.
  Bu arada kitabımın başlığı bu olabilir.
  Seo verdiğim paralar keşke yanımda olsa!

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:58:28 --

  Bu arada kendime piyasa yaratmaya çalışmıyorum.Bende bu yöntemleri deneme yanılma yöntemleri buldum.Sizlerin hizmetine ileri ki haftalar da sunmaya çalışacağım.
 • 24-01-2015, 16:14:50
  #7
  1/2
  AsTesisat adlı üyeden alıntı
  Not:Bir kişi ücretsiz olarak bu denediğim yöntemleri uygulayacağız.Değişimi birlikte göreceğiz.Tercihim moda sitesi olacak ve özgün yazılmış yazılar ve tahmini 150 tane yazı olan bir site olacak.Bu işlemi yapacağım örnek olarak.

  AsTesisat adlı üyeden alıntı
  Hayır e-book filan satmaycağım.Sadece 2 yıldır öğrendiği şeyleri ücretsiz olarak r10 üyelerine aktarıcam.Siz herşeye para gözüyle baktığınız için bilgi paylaşmayı pek sevmeyen birisiniz galiba.

  AsTesisat adlı üyeden alıntı
  Kitabım bitince bu konuya yazanlardan birine seçeceğim.Ancak daha kitap bitmedi.Ben bir kişiye faydalı değil tüm adsense yayıncıları için güzel bir kaynak oluşturuyorum.
  Bu arada kitabımın başlığı bu olabilir.
  Seo verdiğim paralar keşke yanımda olsa!

  Yazdıklarınızı tekrar okumanızı rica ediyorum!

  Baskılı Plastik Poşet imalatı

 • 24-01-2015, 16:17:50
  #8
  1/2
  AsTesisat adlı üyeden alıntı
  Hayır e-book filan satmaycağım.Sadece 2 yıldır öğrendiği şeyleri ücretsiz olarak r10 üyelerine aktarıcam.Siz herşeye para gözüyle baktığınız için bilgi paylaşmayı pek sevmeyen birisiniz galiba.
  ücretsiz olarak, gerçekten bu işin püf noktalarını, herşeyi kendinize sır olarak saklayıp kazanmaya devam etmek yerine başkalarının da kazanmasına vesile olmayı istemeniz gerçekten takdire şa-yan bir durum. sizi öncelikle bu düşünceniz için tebrik ediyor ve kitabınızı merakla bekliyorum. ben de ilk olup, sizinle birlikte sitemi bu dediğiniz konuma getirmek isterdim ancak moda sitem yok malesef. vardı, bu bahsettiğiniz seo ve hit problemini aşamadığım için bırakıp kapatmak zorunda kaldım çalışmanızda başarılar diliyorum
  Her telden çalan blog :)
 • 24-01-2015, 18:02:24
  #9
  1/2
  Hocam yazdıklarımı okudum ve yazdım.Sende ya anlama yok yada hakketten paylaşımcıları sevmiyorsun.Seo'ya bende çok para kaptırdım.Neden insanların doğru şeyleri öğrenmesine izin vermiyoruz hep beraber.