Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google Adsense'de Video Reklamlar
Tekil Mesaj gösterimi
  21  
Alt 30-05-2006, 04:48:04
WhiteKey
Gold üye

bence tutmaz o iş video.google.com altyapısı kullanılmış bu demek oluyorki sitede play tuşuna basmadan o reklam dönmeyecek. kabaca hesaplarsak
1. tıklama // görüntüleri depolamaya başlıyor
2. tıklama // görüntüleri erken başlatmaya yarıyor
3. tıklama hedef siteye gidiyor veya
3. tıklama video bittikten sonra tıklanırsa video birdaha dönmeye başlıyor.
Nihayetinde adam 4. tıklamayı reklam ortasında yaparsa hedefe ulaşıyor.

buda demek olurki dursunbaba demiş zaten pay per play mı olur başka birşeymi ama tıklama kadar kazandırmayacak yeni bir kavram geliyor tabi tıklama içinde extra ücretlendirme olması büyük ihtimal.

bu sistem google'da sanıldığı gibi yük arttırmaktan çok hafifletmeye yarar veya etkilemez sebebide zaten google video altyapısını kullanıyor yani reklamlar video serverinda duracak zaten herkes client numaralarını googledan aldığı kodu kullanarak yolluyor sadece işin içine giren extra bölüm flash ile gelen video adresini ve client numarasına göre algoritmasını üretmek onuda sanıyorum verilen .js dosyası içerisinde ayarlayıp yollayacaklar. Gene reklam yayınlanacak kelime seçileceği için sistemi ufak tefek değişikliklerle adapte edebilirler.

Güzel reklam tipi ama video.google.com altyapısından kaybeder gibime geliyor.

JrWhiteKey Facebook sayfası alım satım işlemlerininde benim ortağımdır. Ödemeleriniz güvendedir :P