Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Az kazandıran siteler
Tekil Mesaj gösterimi
  168  
Alt 07-10-2007, 01:07:01
chish666

google son dönemde gönderdiği
Google'dan 100 YTL degerinde ucretsiz reklam olanagi kampanyasından bir kuponda bana yolladı bakalım dedim boşa gidiceğine kullanıyım hem adwords le tanışmış olurum hesabı aktive etmek için 14 ytl ödeme yaptım ve hesabım aktif oldu iyide ben bunu en verimli bi şekilde nerde kullanıcaktım 100 ytl ye siteme soktuğum ziyaretçinin bana ne kadar getirisi olucaktı + olarak adsense ve adwordsu beraber kullanmak istedim (anlık artışı olupta hesabı kapatılan bi iki kişi duymuştum)

bende bu sıralar piyasada fazlasıyla olan ringofon reklamını denemek istedim ve bi sayfa hazırladım kendime reklamların gözükmesi için kelime girmem gerekiyordu en hızlı sürümüb video sitelerinde olucağını düşündüm ve ona göre şu kelimeleri ekledim

video, seyret, klip, oyun, telefon, kulaklık, cep

kelimelerini girdim ve maksimum tıklama başı maliyeti 0,1ytl (0,083$) olarak seçtim reklamlar 0,06ytl(0,05$) den gösterildi otomatik olarak demekki gösterildiği siteler için bu rakam uygundu adwords için ben 1ytl de seçsem adwords 0,06ytl den göstericekti reklamı

şimdi bu durumda benmi cimri oldum adwords mu? + olarak burda bu siteler şu kadar veriyo diyen arkadaşlar nerden biliyolar bu sitelerin 0,01 verdiğini geçen 17 sayfada benimde sitemin adı geçti bu benim reklamımı baltalamak olmuyormu

bana sorarsanız bende adsense yayıncısıyım ve yukarda adı geçen sitelerin yarıda benim listemde ekli neden çünkü bende az kazandırdığını düşünüyorum neden hepsini engellemedim çünkü bu reklamların tıklanma oranını artırdığını bir nevi sürümden kazandığımı ve burdaki bir çok arkadaşımın bu reklamı engellemesinden dolayı reklamın gösterim ücreti artacağından varsın benim sayfamda çıksın diye düşünüyorum

sonuç olarak size söylücek bi lafım yok istiyen istediğini listesine ekliyebilir ama yanıltıcı olmuyalım demekki sitenin hakettiği reklamlar bu bu kelimelere adwords bu ücretleri öngörüyor o zaman özgün içerikli işler çıkaralım

hepinize iyi çalışmalar bol kazançlar
(adwords sistemini tam olarak bilmiyorum yanlışım olduysa düzeltirseniz sevinirim)