Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Sitemdeki gösterim sorunu, çok ilginç (Resimli)
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 06-10-2007, 01:58:21
gnydgn

Sitemdeki gösterim sorunu, çok ilginç (Resimli)

Merhaba

Sitemdeki reklam gösterimleriyle ilgili bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum ve bu sorunuma ilişkin çözüm önerilerinizi bekliyorum.
1dir1.org | İlginç Şeyler Portalı - Anasayfa sitesinde içerik içi adsense modülünü kullanıyorum. Bu modül ile anasayfadaki sadece ilk içerikte reklamlar görüntüleniyordu taki bugüne kadar. Sizinde göreceğiniz üzere 2'inci, 3'üncü ve 4'üncü içeriklerde de "içerik içi adsense" yeri boş görünüyor oysaki önceden saydığım içeriklerde bir boşluk görünmüyordu çünkü zaten anasayfada 3 reklam birimi mevcut oluyordu. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdi de 3 reklam birimi var zaten, alttaki (içerikteki) boşlukları anlayamadım ben.

Bu sorun ilk bakışta Adsense'nin kendisinden değil de "içerik içi adsense" modülünün ayarlarından kaynaklanıyor gibi görünse de öyle değil. Bunu ispatlar nitelikte bir başka sitedeki kodları örnek verebilirim. Leblebi.Org sitesinde de aynı sorun mevcut. Bu sitede de kendi kodlarımı yayınlıyorum ancak göreceğiniz üzere nedense 3. , 4. ve 5. içeriklerde de boşluk oluşuyor.

Bu sorun sanırım kodlardan ya da "Pub" numaramdan kaynaklanıyor çünkü bir forum sitesinde sadece ilk içerikte çıkması gereken reklamlar aşağıdaki içeriklerde de boşluk olarak kendini gösteriyor. Bu arada anlattığım sorun İnternet Explorer'da oluyor ancak Firefox'ta herşey normal görünüyor.

Dile getirdiğim sorunu size anlatamama ihtimaline karşı ekte sorunun tam olarak nerden kaynaklandığını belirttiğim resim de gönderiyorum. Ayrıca yine tam olarak anlamanız için siteleri Explorer ve Firefox'ta açmanızı ve farkı görmenizi öneriyorum.

Yardımlarınızı bekliyor, iyi çalışmalar diliyorum...

Günay Doğan | Kişisel Bi'şey
Sponsored Links