Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense için düşünülmesi gerekenler
Tekil Mesaj gösterimi
  14  
Alt 27-09-2007, 12:36:35
aktanrikulu

Alıntı:
H5PY0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre en önemli maddelerden biri bu.Siteniz eğer Türkçeyse siz kendiniz makale yazmaya çalışın, özgün makale yazımı google daki pozisyonunu mutlaka etkileyecektir.Siteniz İngilizce ise sizin de makale yazıcak derecede ingilizce biliyor olmanız %100 olumlu etki yapıcaktır.Google'ın önem verdiği konulardan biri de biliyorsunuz özgünlük.Bu yüzden özgün içerik eklemeye gayret edin.Sitenizde duplicate (kopya) içerik olup olmadığını Web Plagiarisim Search ' den kontrol edebilirsiniz..
Ben en büyük hatanın "makale yazmaya çalışın" kısmında olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ortaya garip garip siteler çıkıyor.

Webmaster dediğin adı üstünde web sitesi yapar. Webmaster'ın işi makale yazmak değildir. Özellikle web 2.0 döneminde oturup HTML sayfalar hazırlayarak bir yerlere varmaya çalışmak mantıksız diye düşünüyorum.

İçeriği ziyaretçilerin hazırladığı sistemlere göz atmalısınız bence. Tabii ziyaretçilerin istediğiniz doğrultuda içerik sağlamalarını kontrol etmek durumundasınız. Sistemi doğru kurar ve kullanıcı dostu bir tasarımla yola çıkarsanız site(ler)iniz çığ gibi büyür. Böylece özgün içerik derdinden kurtulmuş olursunuz.

Pilli Network sitelerinin bugün geldiği noktayı bir düşünün...