Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense Hakkında Birkaç Bilgi
Tekil Mesaj gösterimi
  5  
Alt 05-08-2007, 13:35:39
Priapos
Guest
 
Standart
Birkaç Açık Tavsiye :
- Adsense koyduğunuz site boş olmamalı.Sadece Hit çekmek İçin Yaptığınız Spam Siteye Kesinlikle Adsense Koymayın.
- Google'dan Ameliyat Sayfanıza Giriş Yapan Hit'in Saç Ekimi Sayfasındaki Reklama Tıklama Oranını Minimuma indirgemeye Çalışın ( Hiçbir Zaman Sıfır Olmaz ) Bunuda Gelen Ziyaretçinin Aradığı bilgiye ulaşmasını sağlayarak yapın.
- Adsenseye Yönelik Site Açmayın.Tabiki çoğumuz adsense'den para kazanma amaçlı site açıyor.Ancak Bunu Belli Etmeyin.Oldukça Özgün içerik koyarak ve adsense reklam sayısını azaltarak yapabilirsiniz bunu.
- Size Az Kazandırdığını Düşündüğünüz Reklamları Engelleyin.Ancak Bunu Yaparken Profesyonalce yapın.Bugün Bu Reklam çıktı Az Kazandım Mantığıyla Yapmayın..!
Reklam Kazancını Maksimuma Çıkarmak için Vereceğim Birkaç Yerleşim Önerisi:
- Mümkünse Az Kutucuklu Reklam Seçeneği Kullanın.
Örneğin : Çoğu Zaman En Çok Görünen Yere Tek Reklam kutucuğu Kullanırım.O Kutu içerisinde Yüksek Tıklama oranlı Site Çıkacaktır.( Diğerlerine Göre )
- Reklam Yerini Sitenizin En Görülen Yerine Koymaya Dikkat Edin.Ancak Bunu Yaparken Tıklamaya Teşvik Edici Yazılarda-Grafiklerde Bulunmayın.
- Reklam Rengi Çok Önemlidir.Özellikle İlgi Çekici Renkler Kullanmaya Çalışın.Reklam Arka Fonu Sitenizin Arka Fonuyla Aynı Renkte Olmak Zorunda Değildir.
Türkçe Siteler için Hesabınızın Kapatılmasını Önleyecek Birkaç Tavsiye
Malum şu Günlerde Video Sitelerin Çoğunda kullanılan Hesaplar Banlanıyor.Bende Şimdi Bir Video Sitesini Baz alarak Anlatacağım.
- Olabildiğince Basit Açıklamalı ve Yanlış Tag'lı Videolardan Kaçının.Unutmayın ki Adsense Reklamları Bu Taglara ve İçeriğe Göre Çıkar.
- Video Sitenizdeki ****** Kategorisine Adsense Reklamı Yerleştirmeyin.Bu kategoriler Çok Hit Alır Ve Dolayısıyla Tıklanma Oranı da Yüksek Olur.Siteniz Gözden Geçirilirken En Çok Tıklanan Sayfalara Bakılır.
- Kesinlikle Video Sitesinde Tıklamaya Teşvik edici Davranışlarda Bulunmayın.Zaten Başkasının içeriğini Kullanarak ve Çok Hit Alarak 1-0 Malup Başladınız o Reklamı Koymakla.
- Video Sitenizde Video ile Alakalı Reklam çıkartın ki Hem Tıklama Yükselsin hem'de Risk Almayın.Bunu da Tagları Düzgün Seçerek Yapabilirsiniz.

Şimdilik Bu kadar Açıklama Yapabildim.Elimden Geldiğince Sorularınzı Yanıtlayabilirim.İnşallah Yazdıklarım Zerre Kadar'da olsa İşinize Yarar.

Yapıcı ve Bilgilendirici Yorumlarınız için Şimdiden Teşekkür Ederim.