Neden Banlanıyoruz ? Neden ? ( Tekrar Tek Başlıkta )

Herkese Merhabalar.
Bu konu altında ; Kendi hatalarımızın üstünü nasıl örttüğümüzü ve akılda kalacak şekilde birkaç Banlanma sebebinden bahsedeceğim.
Daha önceden yapmış olduğum bir uygulamaya -adsense destek- talep gösteren tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve inşallah bir nebze bile olsa katkım olmuştur diyor ve konuya giriyorum.1. Bölüm :
Neden Banlanıyoruz ? Neden ?

● Çoğumuz ya Database ya da emeksiz içerik kullanıyoruz.
● Spam Sayfalarla Google 'dan hit elde edince kendimizi mutlu görüyor ve spamın dozunu arttırıyoruz.
● Hâlâ bazılarımız MSN'den "Şu linkteki reklama tıkla da yolumuzu bulalım." düşüncesinde. Ne yazıkki ...
● ***** , hack , w.arez vs.. kolay hit kaynağı sitelere Banner koyup Adsense Reklamlarına tıklattırmaya çalışıyor , daha sonra "Hiç hile yapmadım.! Google beni banladı diyoruz."
● Makale kelimesinin ingilizcesini dahi bilmeden ingilizce site açmaya çalışıyoruz.Bilin bakalım o makaleleri neremizden yazıyoruz ? Cevap : Zor değil , kopyala - yapıştır.!!! Altına kendi adını yazıp "i love me" yazanı bile gördüm.!
● Çoğumuz kural okumuyoruz.Hayatımızın her döneminde ve yerinde bu böyle.Malesef ki bilmeden kural hatası yapan çok arkadaşımız var.
● Hiç yenilikçi düşünemiyoruz ... Başkası yapsın , biz aynısını yapalım kazanmaya çalışalım.! ( olmuyor işte ) Sen 5 kuruş kazanıp , kazandım derken o 5000 kuruş kazanıp daha çok diyor.Kendinize haksızlık etmeyin , ne cevherler var...
● Google reklamlarına tıklamazsan rüyana spiderman girecek seni ağa dolayıp kız arkadaşına ...! yazmıyorum tamam ... anladınız ama... hala bunları yapanlar var...
● Tamamen adsense için site açıyoruz ... Amaçsız siteler ... Kendimizde oradan birşey anlamıyoruz ... (MFA)
● Ve en önemlisi çalışmıyoruz... Her zaman ; En kısa yolda , en hızlı gitmeye çalışıyoruz. O da olmuyor. Hayatını bu işe adayan insanlara ayıp oluyor onların parayla işin uzmanlarına yazdırdığı makaleleri çalmak ...


Arkadaşlar her zaman söylediğim sözü burada tekrarlayacağım.
" Karşınızda adını dünya devleri listesine yazdırmış , uçsuz bucaksız bir teknolojiye sahip olan ama* kafatasında bizimle aynı beyni taşıyan insanlar tarafından yönetilen bir Reklam Sistemi var." Onunla adaletli ve istikrarlı savaşmanın en önemli yolu onun gibi düşünmektir.

Onun Gibi Nasıl Düşünürüz ? O Neler Düşünüyor ?

Google Adsense ; İç politikası olan , kuralları sadece sayfasında yazılı olmayan , istatistiklere göre politika değiştirebilen bukelamun bir sistemdir.Ancak tek derdi vardır ki bunu o kodlar ve $ işaretleriyle dolu kafanıza kazımanızı öneririm. ( Kendi koca kafama kazımam bayağı bir uzun sürdü ) -- Google çift taraflı mutluluk sistemi ile çalışmaktadır. -- Çoğumuzun adını ve giriş sayfasını bile unuttuğumuz birde adwords kardeşimiz vardır.

Google babamız ; (kiminin dayısı , amcası ... ) , Adwords kardeşimiz , biz ise Adsense'yiz...

- Birazdan Söyleyeceklerimiz kendimizen kısa süreli nefret etmemize sebep olabilir. -

Öyle bir çocuğuz ki ...

● Başkalarının malını alıp kardeşimize satıyoruz. - Babamız bize kızıyor,ona küsüyoruz.
● Kardeşimizi hep kandırıyoruz. - Babamız bize kızıyor,onu üzüyoruz.
● Kardeşimizin parasını çalıyoruz. - Babamız bize kızıyor,babamıza cephe alıyoruz.
● Kardeşimizi yaşının uygun olmadığı yerlere götürüyoruz.Oysaki babamız bizi tembihlemişti oralara gitmeyecek.Yasak.! demişti. - Babamız bize kızıyor , suçum yok diyoruz.
● Hiç birşey bilmememize rağmen başkasının bilgileriyle kardeşimize böbürleniyoruz.Çok bilmişlik yapıyoruz. - Babamız bize kızıyor , haklıyım diyoruz.
● Babamızın sözünü hiç dinlemiyoruz. - Bir uyarıyor , ikincide kızıyor , niye kızdın diyoruz.
● Başkaları kardeşine nasıl davranıyorsa aynısını yapmaya çalışıyoruz.Ama elimize yüzümüze bulaştırıyoruz.
● Kardeşimizi kendi çıkarlarımız için zorluyoruz , onu harcıyor , hiç düşünmüyoruz...
● Onun üzerinden geçinmeye çalışıyor , hiç emek harcamıyoruz.Aslında onu mutlu etmek fazla zor değil.
● Hep Kendimiz mutlu olalım istiyoruz... Benciliz...

--> Şimdi bu yazdığım maddeleri üsttekilerle sırayla karşılaştırın.Birdaha Okuyun.. Daha Anlamlı Gelecek...

Sorarım sizlere dostlarım ... Adwords Reklamverenlerin paralarını gasp etmek değil midir ? Bu ? ...

Kocaman Çatılı bir eviniz olsa ... O çatı altında , başkasının parasına kısa yoldan gözünü dikmiş kişileri barındırır mısınız ?

İşte Biz bu nedenle banlanıyoruz...!


İleride zaman buldukça devam edeceğim ...
Son Olarak ; Önemli vaktinizi bu yazıyı okumak için ayırdığınız için çok teşekkür eder , gerek kardeşinize , gerekse babanıza iyi davranmanızı birazda onların gözünden kendinize bakmanızı temenni ederim... ( Fazla yakından bakmayın biraz tehlikeliyiz. )

- Piriapos