Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Aşırı tıklama var? Ne yapmam Lazım?
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 19-07-2007, 00:59:47
seragon

Türkiyede internet kullanıcılarının büyük bir kısmı google'yi arama motorundan ibaret sanıyor.Adwords özelliğini kullanan kaç firma veya insan var? olanda zaten minimum fiyat olan yaklasık 003 ytl yi kullanıyor, o nedenle adwords pazarı Türkiyede geniş değil ve bu durumda google türkiye pazarına gereken önemi vermiyor/veremiyor.Adsense konusuna gelince; Türkiyede belli başlı web siteleri haricden reklam alıyor, çok azı adsense kullanıyor geri kalan türkçe siteler adsense kullanıyor ve yine büyük bir çoğunluğu her gördüğü internet kafeden kendi sitesinden çıkan reklamlara tıklıyor veya eşe dosta tıklatıyor.Türkiye ; rusya, çin, hindistan gibi ülkellerle beraber google nin kara listesinden, doğal olarakda adsense konularında yazdığımız emaillerin otomatik mesaj ile cevap verilmesi normal.Adsense türkiye masasına bakan personelinde adsense konusunda çok bilgili olduklarına inanmıyorum klışeleşmiş cevaplar veriyorlar.Google adını kullanarak reklam satan site/siteler olduğu hakkında şikayet emaili gönderdim, bana "bazı kişilerin Google AdWords programıyla ilgili olarak sizinle temasa geçtiğini anlıyorum. Bu şirketin hiçbir şekilde Google AdWords ile ilişkili olmadığını bilmenizi isteriz. Ayrıca, Google, bu şirketin web sitesinde sunulan bilgileri onaylamamaktadır. " gibi cevap yazmışlar,Ben google'nin kapı kapı dolaşmadığını biliyorum peki parası bol ama internet bilgisi sıfır olan işverenler biliyor mu? google'dan en azından Türkiyede bu firma hakkında yasal işlemler yapılacakdır tarzı cevap beklerdim.Dediğim gibi google türkiye masasında pek konunun ehli insanlar yok.

Aikido