Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Ads den Siteiçi arama özelliği...
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 10-07-2007, 22:27:13
maniakcoder
 
Standart

Ads den Siteiçi arama özelliği...

Eğer Arama için AdSense'i biraz biliyorsanız, kullanıcıların sitenizdeki sayfalar üzerinden arama yapmasını sağlayan SiteSearch'ü duymuşsunuzdur. SiteSearch'ü seçerek Arama için Adsense kodunu oluşturduğunuz zaman, normalde arama kutusu otomatik olarak websearch için ayarlıdır. Fakat, Websearch'un yerine, bir çok yayıncımız arama kutusunun otomatik olarak SiteSearch'e ayarlı olmasını istedi.

Şimdi sizlere bu seçeneği de sunuyoruz. İlk olarak yapmanız gereken; "AdSense Kurulumu" bölümüne gitmek ve "Arama için AdSense"i seçmek olacaktır. kodunuzu oluşturduğunuz sayfada, "Arama kutusu stili"nin altında, bazı özelliklerini isteğinize göre düzenleyebileceğiniz örnek bir arama kutusu göreceksiniz:


Eğer arama kutunuzu otomatik olarak SiteSearch'e ayarlamak isterseniz, örnekteki gibi SiteSearch butonunu tıklamanız yeterlidir. Son olarak, arama kutunuzu özelleştirdikten sonra, sayfalarınız için oluşturuduğunuz kodu kopyalayıp yapıştırın. Böylelikle SiteSearch'ün arama kutunuz için otomatik olarak ayarlandığını göreceksiniz.

Henüz Arama için AdSense ile gelirinizi arttırmayı denemendiniz mi? Bu ürün hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

Bu mesaj hakkındaki görüşlerinizi AdSense Yardım Forumu'unda belirtebilirsiniz.

Arlene Lee - AdSense Publisher Support tarafından yayınlanmıştır (Çeviren: Kamil Tavas)
______________________________________________________

4harf .COM domainleriniz alınır
Sponsored Links