Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Değişik bir adsense kodlaması
Tekil Mesaj gösterimi
  3  
Alt 10-07-2007, 16:39:07
seragon
 
Standart
bu sitede senin sorduğun tarz sorunu cevabı "evet kullanılabilir" şeklinde verilmiş, ben adsenseye email gönderdim bu konuyla ilgili, bakalım ne diyecekler...

Gelen Adsenseden gelen cevab;
Alıntı:
Alıntı
Merhaba seragon,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

AdSense hakkındaki bir çok konuyu ve yenilikleri, resmi AdSense Blog'umuzda bulabilirsiniz(http://adsense-tr.blogspot.com/)

Reklam ve bağlantı birimlerinizi daha etkili bir yerleşim için sitenizin arka planı ile uyacak bir şekilde istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken reklamlarınızı kullanıcıları yanlış yönlendirecek bir şekilde yerleştirmemenizdir.

Hatırlatmak isterim ki; yayıncılar, Google reklamlarını, (komşu içeriği reklamlara benzer şekilde biçimlendirerek ya da reklamları oyun ya da forum başlığı biçiminde oluşturarak) reklamları maskeleyecek tarzda yerleştiremezler.

Ek olarak, yayıncılar, belli resimleri sitelerinde görüntülenen reklamlarla ilişkilendiremezler. Bu tür bir uygulama, kullanıcıları, resimlerin reklamverenin sunduğu ürün ve hizmetlerle doğrudan bir ilişkisi olduğu izlenimini doğurarak yanıltabilir.

Diğer sorularınız için AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilir ( http://groups.google.com/group/adsense-help-tr ), AdSense Blog'unu ( http://adsense-tr.blogspot.com/) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Saygılar,

Cem
Google AdSense Ekibi
kısacası bu google adsense türkçe destek ekibi bir şey bilmiyor, mesajları otomatiğe bağlamışlar.
Benim sorduğum soru buydu;
Alıntı:
Alıntı
Merhabalar;
Sormak istediğim soru: bazı resmi olmayan türkçe ve ingilizce adsense tartışma forumlarında bağlantı reklamlarında renk kısmına üç adet renk kodu yazabildiğimizi ve sayfa yenilendikçe bu renklerin bizim belirtiğimiz şekilde değiştiği konusunda tartışmalar var ve bunun adsense kurallarına uyduğu yönünde fikirler var, acaba böyle bir durum var mı? kullanabilirmiyiz?
kullanabileceiğimizi belirtilen kodlar bu şekilde : google_color_link = ["0000CC","800000 ,"005500 ];. Bu sorumun cevabını ne https://www.google.com/adsense/support/?sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link adresinde nede http://groups.google.com/group/adsense-help-tr adresinde bulamadım.En sağlıklı yol olarak bu form aracılığı ile size sorma gereği duydum.Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım
______________________________________________________

Aikido

Konu seragon tarafından (11-07-2007 Saat 16:55:08 ) değiştirilmiştir..